Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

Godzinę temu, Skiperr napisał:

Okienko sie otwiera cale bezproblemowo 

AGMy mam bo moga sie znalezc potworki podlaczone pod przetwornice 2kW

Ale to w niczym przecież nie przeszkadza. Przecież taki lifepo4 150Ah spokojnie da rade bo zazwyczaj mają 150A ciągłego poboru prądu, a chwilowego i dużo więcej

Cytat

do tego w zimie planuje tez troche pojezdzic a lifepo4 chyba nie lubi niskich temperatur.

Lubią niskie temperatury. Nie lubą jedynie ładowania w temperaturach poniżej 0 stopni. Ale raczej w takich temperaturach ładować ich nie będziesz, poza tym mają one zabezpieczenia przed ładowaniem w niskich temperaturach. 

Cytat

AGMy byly moja decyzja po krotkiej dyskusji co bedzie lepsze dla mnie

Tylko to IMO nie będzie dla Ciebie lepsze. AGMy są pod każdym względem gorsze, gorsza wydajność, mniejsza pojemność, mniejszy prąd ładowania, cięższe. Praktycznie nie mają zalet, poza możliwością ładowania poniżej zera co w przypadku ogrzewanej przyczepy nie ma żadnego znaczenia.  No ale Twoje pieniądze i Twoja sprawa ;) 

jacek00

jacek00

Godzinę temu, Skiperr napisał:

Okienko sie otwiera cale bezproblemowo 

AGMy mam bo moga sie znalezc potworki podlaczone pod przetwornice 2kW

Ale to w niczym przecież nie przeszkadza. Przecież taki lifepo4 150Ah spokojnie da rade bo zazwyczaj mają 150A ciągłego poboru prądu, a chwilowego i dużo więcej

Cytat

do tego w zimie planuje tez troche pojezdzic a lifepo4 chyba nie lubi niskich temperatur.

Lubią niskie temperatury. Nie lubą jedynie ładowania w temperaturach poniżej 0 stopni. Ale raczej w takich temperaturach ładować ich nie będziesz, poza tym mają one zabezpieczenia przed ładowaniem w niskich temperaturach. 

Cytat

AGMy byly moja decyzja po krotkiej dyskusji co bedzie lepsze dla mnie

Tylko to IMO nie będzie dla Ciebie lepsze. No ale Twoje pieniądze i Twoja sprawa ;) 

jacek00

jacek00

Godzinę temu, Skiperr napisał:

Okienko sie otwiera cale bezproblemowo 

AGMy mam bo moga sie znalezc potworki podlaczone pod przetwornice 2kW

Ale to w niczym przecież nie przeszkadza. Przecież taki lifepo4 150Ah spokojnie da rade bo zazwyczaj mają 150A ciągłego poboru prądu, a chwilowego i dużo więcej

Godzinę temu, Skiperr napisał:

do tego w zimie planuje tez troche pojezdzic a lifepo4 chyba nie lubi niskich temperatur.

Lubią niskie temperatury. Nie lubą jedynie ładowania w temperaturach poniżej 0 stopni. Ale przecież raczej w takich temperaturach ładować ich nie będziesz, poza tym mają one zabezpieczenia przed ładowaniem w niskich temperaturach. 

Godzinę temu, Skiperr napisał:

AGMy byly moja decyzja po krotkiej dyskusji co bedzie lepsze dla mnie

Tylko to IMO nie będzie dla Ciebie lepsze. No ale Twoje pieniądze i Twoja sprawa ;) 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.