Skocz do zawartości

Przyłącze wody Hobby 425t


oaieuy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o informację bardziej doświadczonych. Mam w swojej przyczepie coś takiego jak na zdjęciu. Wygląda na jakieś przyłącze wody. Obawiam się jednak coś tam podłączać, nawet przez reduktor. Pod zlewem mam baniak z którego jest zasilany kran z kuchni oraz w łazience poprzez osobne pompki. Proszę o jakieś info bo nie chce mi się rozbierać łazienki aby zobaczyć jak to jest podłączone i do czego.

IMG_20220627_191948696_HDR.jpg

IMG_20220627_191926079.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję sobie sam odpowiedzieć po chwili zastanowienia. Jedynym sensownym rozwiązaniem tego przyłącza chyba jest zbiornik na wodę postawiony na zewnątrz z pompką oraz pływakiem do którego podłączony jest wąż który napełnia zbiornik z jakiejś sieci. Pompka w zbiorniku jest uruchamiana mikrostykiem w kranie a pływak zamyka dopływ z sieci kiedy zbiornik jest pełny. Proszę o potwierdzenie czy dobrze kombinuję. Z góry dzięki.

Edytowane przez oaieuy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, oaieuy napisał:

Spróbuję sobie sam odpowiedzieć po chwili zastanowienia. Jedynym sensownym rozwiązaniem tego przyłącza chyba jest zbiornik na wodę postawiony na zewnątrz z pompką oraz pływakiem do którego podłączony jest wąż który napełnia zbiornik z jakiejś sieci. Pompka w zbiorniku jest uruchamiana mikrostykiem w kranie a pływak zamyka dopływ z sieci kiedy zbiornik jest pełny. Proszę o potwierdzenie czy dobrze kombinuję. Z góry dzięki.

Może tak być, ale nie musi. To raczej nie jest fabryczne, więc wyobraźnia montażysty mogła być duża. Lepiej sprawdź dokładnie, zanim sobie wody nalejesz nie wiadomo gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Jednak w jaki sposób można sobie gdziekolwiek nalać wody, podpinając wąż który będzie luźno włożony w zbiornik który jest na wewnątrz? A i jeszcze jedno - napisałem powyżej że baniak pod zlewem zasila kran w kuchni i łazience przez osobne pompki. Nieprawda. Oczywiście zasila jedna pompka która jest w baniaku.

Edytowane przez oaieuy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, oaieuy napisał:

Dzięki za odp. Jednak w jaki sposób można sobie gdziekolwiek nalać wody, podpinając wąż który będzie luźno włożony w zbiornik który jest na wewnątrz?

Odpowiem pytaniami na twoje pytanie:

Jeśli to jest przyłącze do zewnętrznego zbiornika to po co zbiornik w środku?

Do czego jest podłączone to przyłącze?

Jest gdzieś podłączone, czy nalejesz nim wody na podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to służy tylko do przelania wody z zewnętrznego zbiornika do tego wewnątrz. Może...

Ale by wymagało zainstalowanej dodatkowej pompki wewnątrz, bo nie widać żadnego gniazda. Jest tylko włącznik.  No i ta pomp[ka by musiała ładnie podnosić wodę (zasysać). Nasze pompki "karawaningowe" za bardzo tego nie potrafią. 

Ale jak sam stwierdziłeś możliwości jest sporo. Jak zajrzysz to pewnie się wszystko wyjaśni. Generalnie to takie rzeczy lepiej wyjaśniać przy zakupie, i od razu sprawdzać. Chyba że przyczepa jakaś "darowana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie sprawdzałem nadal jak to jest podłączone, ale chyba wiem już do czego to służy. Myślę że tam się podpina zewnętrzny prysznic, który ciągnie wodę z baniaka który znajduje się wewnątrz. A ten przełącznik zapewne uruchamia pompkę. 

Edytowane przez oaieuy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.