Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka do samochodu.


Kurus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam dylemat i trochę mało czasu...za tydzień odbieram przyczepę.

Mam Forestera SG (II generacja). Lusterka w tym aucie są na tyle duże, ze jak jechałem z przyczepą testowo, to absolutnie nie czułem potrzeby posiadania dodatkowych lusterek.

No, ale zgodnie z prawem muszę takowe posiadać. Najpierw myślałem o excellent view ale w sklepie w Łodzi nie ma ich akurat (w allcamp) i zacząłem je oglądać w necie i sie zastanawiać, czy jest sens wydawać tyle kasy, na lusterka, które u mnie mogą w sumie być atrapą...

Poza tym, wyglądałyby chyba dziwnie takie duże lusterka na i tak dużych lusterkach auta.

Pytanie, co będzie pasowało na lustra Forestera. Wysokość obudowy to 16cm i nie jestem pewien czy każde będą pasowały.

Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki




No, ale zgodnie z prawem muszę takowe posiadać.


Nie musisz. Nie ma takiego obowiązku. Jeśli Twoje lusterka zapewniają dobrą widoczność to nic więcej nie potrzebujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz, jeżeli lusterko samochodu nie zapewnia dostatecznej widoczności. Z tego co wiem tylko w danii jest obowiazek dodatkowych lusterek. Taka prawda że ciągając budę 225 używałem tylko lusterek auta, dodatkowe tylko dyndały, przy 250 cm już tylko dodatkowe wchodzą w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, poziom napisał:

... Pytanie, co będzie pasowało na lustra Forestera. Wysokość obudowy to 16cm i nie jestem pewien czy każde będą pasowały.

Polecicie coś?

Ja zakładam Excellenty w moim L200 i robią robotę tak samo jak na innych moich holownikach (Orlando i Sport). Czyżby Forester miał większe zdrzadła?

P1090230.JPG.a44a08e91a434db65797b97a7dcf0511.JPG

Czy 176 zł (https://sklep.klaja.pl/pl/p/Lusterka-Excellent-View-Reich-2szt/62) to dużo za bardzo dobre lusterka? Mam 2 pary już 3-ci sezon, przejechały kilkanaście tysięcy km zarówno w gorących jak i zimnych warunkach i cały czas mają się dobrze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chris_66 napisał:

Można dorobić dłuższe paski mocujące.

f95888684cb097c2eb7f2d649014.jpg.a407a631fad446a3bfdb7ccd488472f8.jpg

Mam lusterka takie jak na zdjęciu paski gumowe mają ok 34 cm, potrzebuję tak ze 40 cm długości tych elementów. Może ktoś gdzieś się natknął na dłuższe paski gumowe.

Może je przedłużyć z pomocą jakiś klamer, ale czy nie porysują lusterka.

 

 

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Mam lusterka takie jak na zdjęciu paski gumowe mają ok 34 cm, potrzebuję tak ze 40 cm długości tych elementów. Może ktoś gdzieś się natknął na dłuższe paski gumowe.

Może je przedłużyć z pomocą jakiś klamer, ale czy nie porysują lusterka.

zamiast gumowych pasków możesz dać solidne "sznurówki" - normalnie sznurujesz i zawiązujesz, jak będzie za luźno to ewentualnie spinasz linkę trytytką dla mocnego naprężenia

ewentualnie te gumy które masz składasz na pól i jakoś blokujesz, to co ci brakuje sztukujesz trytytką , jak się boisz o porysowanie lusterek to dajesz kawałek filcu pod opaski

oba sposoby sprawdzone, jeden u mnie, drugi u kolegi, i jeszcze pomoc gdzieś na kempingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mac napisał:

Może je przedłużyć z pomocą jakiś klamer, ale czy nie porysują lusterka.

Ponieważ te oryginalne gumy rozleciały się u mnie dość szybko to kupiłem zwykłą gumę odzieżową szerokość 2 cm. https://allegro.pl/oferta/guma-plaska-odziezowa-20-mm-gumka-2-cm-czarna-7307978203

Zakładam lusterka, naciąga, wiążę gumą i już. Rozwiązanie nie jest idealne, bo te gumki wytrzymują max 2 sezony ale tanie są jak barszcz więc można wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, reflexes napisał:

kupiłem zwykłą gumę odzieżową szerokość 2 cm. https://allegro.pl/oferta/guma-plaska-odziezowa-20-mm-gumka-2-cm-czarna-7307978203

Mam pomysł korzystając z pomysłu Krzyśka wydłużę paskami a klamrą i do tego dołożę oryginalne gumy powinno być dobrze. Ale dzięki za pomysły, może się kiedyś wykorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.