Skocz do zawartości

Historia edycji

BuryKocur

BuryKocur

3 godziny temu, cyberhubert napisał:

1. kierowcy z kategorią B i raczej bez szans na rozszerzenie

Trochę jest punktów wykluczających się...

1. Jak z wymagań wykreślisz punkt nr 1 i zdecydujesz się na kat E to będzie Ci zdecydowanie łatwiej szukać budki bo póki co nijak nie dodają mi się masy Twego DMC ciągnika i poszukiwanej przyczepy tak, aby zmieściły się do 3,5t a przyczepa - przy Twoich wymaganiach - pozostała przyczepą lekką.

3 godziny temu, cyberhubert napisał:

2. nasza stara Adria ma ogromną zaletę w postaci przeglądu bezterminowego. To mile widziany feature w nowej przyczepie

Jak wykreślisz punkt nr 2 czyli budkę o masie do 750 kg - bo zdaje się tylko takie przyczepy mają przegląd bezterminowy - to masz wtedy szansę na rozpoczęcie jakiś skutecznych poszukiwań - bo w takiej budce jw. raczej nie wykroisz kolejnego punktu Twoich wymagań:

3 godziny temu, cyberhubert napisał:

Fajnie byłoby mieć dwie sypialnie - osobną dla dzieciaków i drugą dla nas albo sypialnię dla dzieci i podkowę

To takie moje małe na szybko pisane uwagi patrząc z punktu widzenia Twoich oczekiwań do przepisów - ale może się mylę to poprawcie mnie....

Reszta jest do spełnienia - kwestia pracy włożonej w przeszukiwanie OTOMOTO, OLX, FB (grupa KEMPING SZROT), forum i wszelkich ogłoszeń typu kupno/sprzedam

W poszukiwaniach pomyśl też o temacie WC w przyczepie i jakiejś małej choćby - niewielkiej - łazience - małe dzieciaki raczej to wymuszą.

A wtedy to ni czorta nie składa mi się to na budkę o DMC < 1500 kg a już to w połączeniu z DMC Twego ciągnika 2400 kg zdecydowanie zahacza mi o kat. B+E - i dobrze jak wyjdzie tylko tyle przy czterech osobach i dwóch sypialniach - dolicz jeszcze małą jakąś kuchnię + ogrzewanie + łazienkę + WC i jak nic DMC budki wyjdzie Ci na 1600 - 1700 kg a wtedy DMC zestawu wyjdzie Ci ok. 4000 kg.

I choć może udałoby się zmieścić w B96 - (do 4250 Kg) choć to już wątpliwe - to wtedy ja już bym robił E do B - bo to wariant bardziej uniwersalny.

I tu kółko się zamyka.

pzdr

Włodek

BuryKocur

BuryKocur

3 godziny temu, cyberhubert napisał:

1. kierowcy z kategorią B i raczej bez szans na rozszerzenie

Trochę jest punktów wykluczających się...

1. Jak z wymagań wykreślisz punkt nr 1 i zdecydujesz się na kat E to będzie Ci zdecydowanie łatwiej szukać budki bo póki co nijak nie dodają mi się masy Twego DMC ciągnika i poszukiwanej przyczepy tak, aby zmieściły się do 3,5t a przyczepa pozostała przyczepą lekką.

3 godziny temu, cyberhubert napisał:

2. nasza stara Adria ma ogromną zaletę w postaci przeglądu bezterminowego. To mile widziany feature w nowej przyczepie

Jak wykreślisz punkt nr 2 czyli budkę o masie do 750 kg  to masz wtedy szansę na rozpoczęcie skutecznych poszukiwań bo w budce takiej raczej nie wykroisz kolejnego punktu wymagań:

3 godziny temu, cyberhubert napisał:

Fajnie byłoby mieć dwie sypialnie - osobną dla dzieciaków i drugą dla nas albo sypialnię dla dzieci i podkowę

To takie moje małe na szybko uwagi patrząc z punktu widzenia Twoich oczekiwań i przepisów - ale może się mylę to poprawcie mnie....

Reszta jest do spełnienia - kwestia pracy włożonej w przeszukiwanie OTOMOTO, OLX, FB (grupa KEMPING SZROT), forum i wszelkich ogłoszeń typu kupno/sprzedam

W poszukiwaniach pomyśl tez o temacie WC w przyczepie i jakiejś małej choćby - niewielkiej - łazienki - małe dzieciaki raczej to wymuszą.

A wtedy to ni czorta nie składa mi się to na budkę o DMC < 1500 kg co w połączeniu z z DMC Twego ciągnika 2400 zdecydowanie zahacza o kat. B+E - i dobrze jak wyjdzie tylko tyle przy czterech osobach i dwóch sypialniach - dolicz jeszcze małą jakąś kuchnię + ogrzewanie + łazienkę + WC i jak nic DMC wyjdzie Ci na 1600 - 1700 kg

Choć może udałoby się zmieścić w B96 choć to już wątpliwe - a wtedy ja już bym robił E do B - wariant bardziej uniwersalny.

pzdr

Wł.

BuryKocur

BuryKocur

2 godziny temu, cyberhubert napisał:

1. kierowcy z kategorią B i raczej bez szans na rozszerzenie

Trochę jest punktów wykluczających się...

1. Jak z wymagań wykreślisz punkt nr 1 i zdecydujesz się na kat E to będzie Ci zdecydowanie łatwiej szukać budki bo póki co nijak nie dodają mi się masy Twego DMC ciągnika i poszukiwanej przyczepy tak, aby zmieściły się do 3,5t.

2 godziny temu, cyberhubert napisał:

2. nasza stara Adria ma ogromną zaletę w postaci przeglądu bezterminowego. To mile widziany feature w nowej przyczepie

Jak wykreślisz punkt nr 2 czyli budkę o masie do 750 kg  to masz wtedy szansę na rozpoczęcie skutecznych poszukiwań bo w budce lekkiej raczej nie wykroisz kolejnego punktu wymagań:

2 godziny temu, cyberhubert napisał:

Fajnie byłoby mieć dwie sypialnie - osobną dla dzieciaków i drugą dla nas albo sypialnię dla dzieci i podkowę

To takie moje małe na szybko uwagi patrząc z punktu widzenia Twoich oczekiwań i przepisów - ale może się mylę to poprawcie mnie....

Reszta jest do spełnienia - kwestia pracy włożonej w przeszukiwanie OTOMOTO, OLX, FB (grupa KEMPING SZROT), forum i wszelkich ogłoszeń typu kupno/sprzedam

pzdr

Wł.

BuryKocur

BuryKocur

2 godziny temu, cyberhubert napisał:

1. kierowcy z kategorią B i raczej bez szans na rozszerzenie

Trochę jest punktów wykluczających się...

1. Jak z wymagań wykreślisz punkt nr 1 to będzie Ci zdecydowanie łatwiej szukać budki bo póki co nijak nie dodają mi się masy DMC ciągnika i przyczepy do 3,5 t.

2 godziny temu, cyberhubert napisał:

2. nasza stara Adria ma ogromną zaletę w postaci przeglądu bezterminowego. To mile widziany feature w nowej przyczepie

Jak wykreślisz punkt nr 2 czyli budkę o masie do 750 kg  to masz wtedy szansę na rozpoczęcie skutecznych poszukiwań bo w budce lekkiej raczej nie wykroisz kolejnego punktu wymagań:

2 godziny temu, cyberhubert napisał:

Fajnie byłoby mieć dwie sypialnie - osobną dla dzieciaków i drugą dla nas albo sypialnię dla dzieci i podkowę

pzdr

Wł.

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.