Skocz do zawartości

Historia edycji

leszek

leszek

Może tak być że pokrętlo nie odbija po wciśnięciu całkowice , ciężko to zauważyć . Ale nawt wtedy świeczka po zapaleniu i puszczeniu pokrętła nie powinna zgasnąć  . Nie zadziała za to palnik właściwy . Świeczka będzie się palić a palnik właściwy albo wcale , albo raz zadział , raz nie . Czasem działa tylko na full . W zależności jak wysoko odbije sprężyna zaworu , ograniczana przez brud tam zalegajacy lub zepsutą termoparę mechaniczną . Z tego co piszesz świeczka czasami gaśnie po puszczeniu pokrętła , a za to jest odpowiedzialna termopara termoelektryczna . To ta o której pisałem , zakończona  elektromagnesem  który podałeś na fotce .  Łączy sie na dole z rurką której końcówka jest zamontowana na świeczką poalnika  . BIGL ma rację , spróbuj na początek wyczyścić te połączenia . Ta nakretka na dole o której pisałem . Pod wpływem temperatury świeczki palnika ten elektromagnes gdy jest dobry po wciśnięciu powinien trzymać i świeczka świecić po puszczeniu pokrętła. Wtedy gdyby świeczka świeciła a nie działał właściwy palnik trzeba rozkręcac cały zawór i czyścić . Można taki elektromagnes sprawdzić inną termoparą , uniwersalną kosztującą w necie coś ze 20 zł . Może sie okazać że  nie trzeba wtedy kupować tak kosztownej części a wystarczy samo czyszczenie .

leszek

leszek

Może tak być że pokrętlo nie odbija po wciśnięciu całkowice , ciężko to zauważyć . Ale nawt wtedy świeczka po zapaleniu i puszczeniu pokrętła nie powinna zgasnąć  . Nie zadziała palnik za to palnik właściwy . Świeczka będzie się palić a palnik właściwy albo wcale , albo raz zadział , raz nie . Czasem działa tylko na full . W zależności jak wysoko odbije sprężyna zaworu , ograniczana przez brud tam zalegajacy lub zepsutą termoparę mechaniczną . Z tego co piszesz świeczka czasami gaśnie po puszczeniu pokrętła , a za to jest odpowiedzialna termopara termoelektryczna . To ta o której pisałem , zakończona  elektromagnesem  który podałeś na fotce .  Łączy sie na dole z rurką której końcówka jest zamontowana na świeczką poalnika  . BIGL ma rację , spróbuj na początek wyczyścić te połączenia . Ta nakretka na dole o której pisałem . Pod wpływem temperatury świeczki palnika ten elektromagnes gdy jest dobry po wciśnięciu powinien trzymać i świeczka świecić po puszczeniu pokrętła. Wtedy gdyby świeczka świeciła a nie działał właściwy palnik trzeba rozkręcac cały zawór i czyścić . Można taki elektromagnes sprawdzić inną termoparą , uniwersalną kosztującą w necie coś ze 20 zł . Może sie okazać że  nie trzeba wtedy kupować tak kosztownej części a wystarczy samo czyszczenie .

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.