Skocz do zawartości

Mały camping przy "Plaży Pieniny" nad J. Czorsztyńskim


janekorka

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę i niedzielę (10-11 lipiec 2021r.) udało mi się stanąć na małym campingu przy "plaży Pieniny" w Niedzicy. Wiele razy byłem tam osobówką , ale na parkingu powyżej plaży stawałem. W zeszłym roku udało mi się tam w połowie maja że starszym synem na dwa dni zatrzymać. Teraz chciałem z całą rodziną tam się wybrać. Wyjechaliśmy z domu późno bo o 13.00, a około 15.15 byliśmy na miejscu. Okazało się , że pogoda nie była słoneczna i przez to było trochę luźniej. Na dole niedaleko plaży są fajne miejscówki , ale miejsca jest na Maks. 10 zestawów , jeśli nie przesadziłem. Mnie się to miejsce strasznie spodobało: bliskość piaszczystej plaży, bliskość zapory i kramów z pamiątkami , co dla dzieci miało duże znaczenie, piękny widok na zamek w Niedzicy i Czorsztynie. Cóż więcej chcieć do szczęścia. Kampervan spisał się dobrze. Mimo wieku i spapranego środka przeze mnie??, ma swoje plusy: krótki i wysoki przez swoją laminatową nadbudówkę. Mam samochód w którym w każdej chwili mogę stanąć bez schylania, nad szoferką dodatkowy schowek. Za tylnymi siedzeniami zrobiłem pojedyncze łóżko (śpię w poprzek auta ) na takiej wysokości, że przestrzeń bagażnika pod nim jest na tyle duża, że mogę tam schować rower składany, czy kajak dmuchany. Jak podziwiałem wv californię za bagatela 220tys. to jednak pocieszałem się tym,  że ja bez boża dachowego, kufra na jaki cześć kosmitów umieścić mogłem w środku auta. Ta california to wersja 7 osobowa, ale właściciel dwa fotele wyjął , czyli była to wersja 5 osobowa. Ilość dzieci i dorosłych taka sama u mnie i u sąsiada z californi. Tak więc mój szkaradny, ale praktyczny, california piękna i świeża -2019r. ale według mnie mniej praktyczna w camperowaniu.

Teraz wrzucam parę fotek z mojego pobytu

IMG_20210710_163115.jpg

IMG_20210710_163145.jpg

IMG_20210710_165806.jpg

IMG_20210710_174546.jpg

IMG_20210710_203313.jpg

IMG_20210710_211130.jpg

IMG_20210710_212737.jpg

IMG_20210711_065421.jpg

IMG_20210711_071210.jpg

IMG_20210711_110802.jpg

IMG_20210711_125423.jpg

IMG_20210711_143348.jpg

Edytowane przez janekorka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janekorka Ta sama California stała obok nas przez parę godzin w sobotę na Campingu Łęg. Też rozmawialiśmy z tymi ludźmi. To jest najbardziej "plażowa" wersja  Californii czyi Beach. Przejeżdzliśy też przez Niedzicę w sobotę przed południem i widzieliśmy ten camping - w góry wydawał się  pełny, więc pojechaiiśmy do Frydmana. Tam też było ciężko znaleźć miejsce ale wcisnęliśmy się w fajną dziurę:) No to prawie się spotkaliśmy w ten weekend!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł 1966 jaki ten świat mały?. California fajnie się prezentowała, ludzie nią podróżujący sympatyczni. Mnie ten kemping orzypadł do gustu, jak na niego nie ma szans to jadę do Frydmana. Często na forum ludzie piszą o campingu Polana Sosny, że jest super. Ja jak patrzę pod siebie to nie muszę mieć wygód, ale bliskość to interesujących mnie rzeczy: trasy rowerowej i przede wszystkim jeziora. Nie wyobrażam sobie abym rano o 6.00 jechał z Polany Sosny ten niewielki kawałek nad J. Czorsztyńskie tylko po to aby 30-60 minut popływać sobie kajakiem. Plaża Pieniny i camping Frydman spełniają pod tym względem moje oczekiwania. 

Myślę, że prędzej czy później się spotkamy??.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.