Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

W dniu 26.06.2021 o 21:18, pawel1966 napisał:

Trochę bym się bał kombinować ze spalinami i dokładać kilka cm komina na płasko wewnątrz przyczepy.. Tym bardziej,że już wcześniej przejrzałem dokładnie fabryczne instrukcje Trumy. Sam szukałem jakiejś przedłużki żeby odsunąć boiler od ściany o grubość rur rozprowadzających ale nie było nigdzie  takiej opcji...Spaliny powinny zasuwać do góry a nie w poziomie  więc pewnie to jest powód, że tego nie przewidują. Ta przedłużka to tylko adapter do grubszych ścian. Ale dzięki za link!

Pawle, ale to nie jest żaden adapter do grubszych ścian, a właśnie przedłużenie komina, które musisz zastosować jeśli nie masz możliwości np. dosunięcia bojlera idealnie do ściany i jeśli w związku z tym ten odstęp od ściany zewnętrznej jest większy niż 35 mm.

Tu wycinek z polskiej instrukcji montażu gdzie jest to dokładnie napisane:

image.png.e4abeb17d9c876294ee17312d8b9065a.png

 

jacek00

jacek00

W dniu 26.06.2021 o 21:18, pawel1966 napisał:

Trochę bym się bał kombinować ze spalinami i dokładać kilka cm komina na płasko wewnątrz przyczepy.. Tym bardziej,że już wcześniej przejrzałem dokładnie fabryczne instrukcje Trumy. Sam szukałem jakiejś przedłużki żeby odsunąć boiler od ściany o grubość rur rozprowadzających ale nie było nigdzie  takiej opcji...Spaliny powinny zasuwać do góry a nie w poziomie  więc pewnie to jest powód, że tego nie przewidują. Ta przedłużka to tylko adapter do grubszych ścian. Ale dzięki za link!

Pawle, ale to jest rozwiązanie fabryczne Trumy. To nie jest adapter do grubszych ścian, a właśnie przedłużenie komina, które musisz zastosować jeśli nie masz możliwości np. dosunięcia bojlera idealnie do ściany i jeśli ten odstęp od ściany zewnętrznej jest większy niż 35 mm.

Tu wycinek z polskiej instrukcji montażu gdzie jest to dokładnie napisane:

image.png.e4abeb17d9c876294ee17312d8b9065a.png

 

jacek00

jacek00

W dniu 26.06.2021 o 21:18, pawel1966 napisał:

Trochę bym się bał kombinować ze spalinami i dokładać kilka cm komina na płasko wewnątrz przyczepy.. Tym bardziej,że już wcześniej przejrzałem dokładnie fabryczne instrukcje Trumy. Sam szukałem jakiejś przedłużki żeby odsunąć boiler od ściany o grubość rur rozprowadzających ale nie było nigdzie  takiej opcji...Spaliny powinny zasuwać do góry a nie w poziomie  więc pewnie to jest powód, że tego nie przewidują. Ta przedłużka to tylko adapter do grubszych ścian. Ale dzięki za link!

Pawle, ale to jest rozwiązanie fabryczne Trumy. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że jeśli odstęp bojlera od zewnętrznej ściany wynosi więcej niż 35 mm to musisz zainstalować przedłużenie komina. To nie jest adapter do grubszych ścian, a właśnie przedłużenie przedłużenie komina, które musisz zastosować jeśli nie masz możliwości np. dosunięcia bojlera idealnie do ściany i jeśli ten odstęp od ściany zewnętrznej jest większy niż 35 mm.

Tu wycinek z polskiej instrukcji montażu. 

image.png.e4abeb17d9c876294ee17312d8b9065a.png

 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.