Skocz do zawartości

Wymiana reduktora i węża gazowego.


sosek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po 2 latach zorientowałem się że oprócz reduktora muszę wymienić też wąż bo stary i nie dość że jest stary to zamontowany za pomocą cybanta. Problem jest taki że nie mogę tego odkręcić. Próbowałem dwoma kluczami i nie idzie, chyba że mam za mało siły?

 

20210610_164340.jpg

Edytowane przez sosek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, sosek napisał:

Próbowałem dwoma kluczami i nie idzie

Lewy gwint. W dobrą stronę ciągnąłeś?  Nie widzę oznaczenia na nakrętce ale raczej na pewno lewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sosek napisał:

A może to jest wklejone?

To nie oryginał więc wszystko jest możliwe :hmm:  Pasowało by w dwie osoby. Jedna trzyma fest klucz na nakrętce i rurkę, a druga wykręca końcówkę.

Swoją drogą ciekawa sprawa, że nie chce puścić.

Tam masz coś takiego. Chyba jednak prawy gwint :hmm:

https://allegro.pl/oferta/lacznik-przejscie-rurki-fi8-na-waz-gazowy-9-mm-gok-10463317304

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę WD40, CX80 albo podobnego ustrojstwa w gwint (nie w rurkę), dwa solidne klucze, najlepiej oczkowe, żeby lepiej trzymały i dwie osoby, ew jeszcze dwie rurki jako przedłużki kluczy. W końcu musi puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dokładnie to samo przechodziłem. Tego złącza nie dałem rady odkręcić bo było dodatkowo sklejone. Są nożyki do cięcia rur miedzianych po paręnaście zł.... kilka obrotów i ucięte bez opiłków. Później nowy przewód i reduktor wystarczy skręcić i po sprawie. Oczywiście później wskazanym jest zrobić test szczelności układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już utniesz to tu masz https://www.igaz.pl/p808,waz-do-gazu-rvs8-x-1-4lh.html odpowiedni przewód (z "zestawem" do zrobienia nowego kołnierza) - rys. na dole str. - są one w różnych długościach.

W załączonej instrukcji, przy przewodach miedzianych stosuje się tulejki wzmacniające  https://www.igaz.pl/p781,tuleja-wzmacniajaca-fi-8-mos.html.

Do kompletu pozostaje jeszcze reduktor - w zależności jaki miałeś zastosowany - 30 lub 50 mbar (37 mbar - jest do domowych instalacji).

TOM

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już komplet, wąż mam taki i w tej części z prawej strony po rozkręceniu jest jakaś tuleja to może te wzmocnienie?

 

Screenshot_20210611-112510_Allegro.thumb.jpg.68380fe06a92312ba1bdc8398170b244.jpg

3 minuty temu, bartd napisał:

 

Ten sam, miałem monety to 2 dychy taniej dałem. 

Edytowane przez sosek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sosek napisał:

w tej części z prawej strony po rozkręceniu jest jakaś tuleja to może te wzmocnienie?

Tak. Tzw. baryłka. Po jej ściśnięciu nakrętką połączenie się uszczelnia. Dobrze na gwint ( nie baryłkę ) nałożyć odrobinę smaru. Skręca się z lepszym wyczuciem.

Po złożeniu całości odkręcasz gaz i miejsca łączenia smarujesz pędzelkiem z płynem do naczyń i odrobiną wody. Jak będzie nieszczelność od razu zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.