Skocz do zawartości

Historia edycji

Łuki

Łuki

Od 3 lat użytkuję garaż blaszany (blacha drewnopodobna) do celów magazynowania opału, rowerów, gratów ogrodowych itd. Zamawiając garaż miałem oferty dwóch firm różniące się cenowo o ok. 30%. Technicznie przekładało się to m.in. na zastosowanie podwójnego poszycia dachu w droższej ofercie tzn. blacha gładka stalowa od wewnątrz nad większością powierzchni a kilka cm nad nią na profilach docelowe pokrycie dachu blachodachówką wraz z okapami poza krawędzie ścian. Producent informował, że ma to zapobiegać skraplaniu się i kapaniu wody. Nie wiem jak by to wyglądało przy samej blachodachówce, ale w moim przypadku nie zaobserwowałem jakiegokolwiek skraplania się wody wewnątrz z dachu. Na podłodze mam solidną wylewkę betonową. Warto pamiętać, że taki garaż stanowi stosunkowo duży "żagiel" dla wiatru mając przy tym niewielką masę, więc należy dobrze przemyśleć sposób jego umocowania do podłoża.

Łuki

Łuki

Od 3 lat użytkuję garaż blaszany (blacha drewnopodobna) do celów magazynowania opału, rowerów, gratów ogrodowych itd. Zamawiając garaż miałem oferty dwóch firm różniące się cenowo o ok. 30%. Technicznie przekładało się to m.in. na zastosowanie podwójnego poszycia dachu w droższej ofercie tzn. blacha gładka stalowa od wewnątrz a kilka cm nad nią na profilach docelowe pokrycie dachu blachodachówką nad niemal całym dachem. Producent informował, że ma to zapobiegać skraplaniu się i kapaniu wody. Nie wiem jak by to wyglądało przy samej blachodachówce, ale w moim przypadku nie zaobserwowałem jakiegokolwiek skraplania się wody wewnątrz z dachu. Na podłodze mam solidną wylewkę betonową. Warto pamiętać, że taki garaż stanowi stosunkowo duży "żagiel" dla wiatru mając przy tym niewielką masę, więc należy dobrze przemyśleć sposób jego umocowania do podłoża.

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.