Skocz do zawartości

Historia edycji

Lunarii

Lunarii

Ja mam avensis kombi ponad 1400kg masy własnej i dmc 2000kg. W dowodzie przyczepa 1500kg z hamulcem, więc spełnia kryteria. Jestem na etapie wyboru przyczepy, oczywiscie wolalbym jak najwiekszą z uwagi, ze póki co w sezonie bedzie robic tez jako nocleg na dzialce, gdzie bedziemy przebywać dość często. Nie mam nic do niewiadowek, ale w czworkę przyczepa lekka typu bedzie za mała. No i chcialbym się moc wyprostować mam 189cm, a najwieksze ncross 185cm.  Zatem musze patrzec na zachodnie, wieksze przyczepy. Martwi mnie tylko czy silnik (147km benzyna wolnossaca) nie jest za słaby. Co myślicie? Nie oczekuje dużego zapasu mocy komfortu i przyspieszenia, a poza tymj z przyczepa się jezdzi spokojnie. Mimo wszystko czy dmc 1500 to nie jest za dużo dla mojej konfiguracji? Masa własna przyczepy może przekraczać po załadunku 1300kg. Mogę celować w mniejsza, ale chciałbym możliwie duża. Jakie Wasze zdanie DMC 1100-1300 będzie chyba rozsądniejsze niż 1300-1500, ale czy ten większy rozmiar auto nie da rady czy będzie żółwiem, ale da radę?

Lunarii

Lunarii

Ja mam avensis kombi ponad 1400 masy własnej i dmc 2000. W dowodzie przyczepa 1500kg z hamulcem, więc spełnia kryteria. Jestem na etapie wyboru przyczepy, oczywiscie wolalbym jak najwiekszą z uwagi, ze póki co w sezonie bedzie robic tez jako nocleg na dzialce, gdzie bedziemy przebywać dość często. Nie mam nic do niewiadowek, ale z dwójką dziec przyczepa lekka typu bedzie za mama. No i chcialbym się moc wyprostować mam 189cm, a najwieksze ncross 185cm.  Zatem musze patrzec na za hodnie, wieksze przyczepy. Martwi mnie tylko czy silnik do takiej przyczepy (147km benzyna wolnossaca) nie jest za słaby. Co myślicie? Nie oczekuje dużego zapasu mocy komfortu i przyspieszenia, ale z drugiej strony z przyczepa się jezdzi spokojnie. Mimo wszystko czy dmc 1500 to nie jest za dużo dla mojej konfiguracji? Masa własna przyczepy może przekraczać po załadunku 1300kg. Mogę celować w mniejsza, ale chciałbym możliwie duża. Jakie Wasze zdanie DMC 1200-1300 będzie chyba rozsądniejsze?

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.