Skocz do zawartości

Historia edycji

Ushuaia

Ushuaia

1 godzinę temu, Sajan napisał:

Czemu się nie nadaje ? Ważne żeby dawał radę amperowo? Coś się uszkodzi? Sprzedający uprzedził mnie że ten tańszy będzie dawał 2/3 mocy panela ale czemu?

Nic się nie spali. Nawet ten tańszy 30A wytrzyma. Mogę nawet policzyć jak będzie ładował. Oczywiście w pełnym słońcu.

To tylko matma ,   39,4V*9,4A=370,36W  czyli zgadza się 370Wp.Teraz patrzę na wykres czyli moc w funkcji napięcia .Max to 39,4V   a dla twojego akumulatora 12.8V odpowiada prąd (spadnie z 9,4A) do ok 4,5A. Czyli  panel będzie ładował akumulator max 4.5A  a na na nim napięcie 12.8V. Policzmy  moc 12,8V*4.5A =57,6W. Czyli tracisz 312W

A teraz czary mary 

Jak kupisz za 250zł regulator MPPT (co dałem link) to będzie ładował 370W/12,8V =28,90A.   Moc 370W

 

 

Ushuaia

Ushuaia

Godzinę temu, Sajan napisał:

Czemu się nie nadaje ? Ważne żeby dawał radę amperowo? Coś się uszkodzi? Sprzedający uprzedził mnie że ten tańszy będzie dawał 2/3 mocy panela ale czemu?

Nic się nie spali. Nawet ten tańszy 30A wytrzyma. Mogę nawet policzyć jak będzie ładował. Oczywiście w pełnym słońcu.

To tylko matma ,   39,4V*9,4A=370,36W  czyli zgadza się 370Wp.Teraz patrzę na wykres czyli moc w funkcji napięcia .Max to 39,4V   a dla twojego akumulatora 12.8V odpowiada prąd (spadnie z 9,4A) do ok 5A. Czyli  panel będzie ładował akumulator max 5A  a na na nim napięcie 12.8V. Policzmy  moc 12,8V*4.5A =57,6W. Czyli tracisz 312W

A teraz czary mary 

Jak kupisz za 250zł regulator MPPT (co dałem link) to będzie ładował 370W/12,8V =28,90A.   Moc 370W

 

 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.