Skocz do zawartości

Historia edycji

Zulos

Zulos

No i mam odpowiedź szybciej niż się spodziewałem...

Słowacy ogłosili listę bezpiecznych krajów, z których przyjazd do nich jest możliwy:

"Austria, Republika Czeska, Węgry, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja, Bułgaria, Grecja, Cypr, Malta, Estonia, Litwa, Łotwa, Finlandia, Norwegia, Dania i Islandia".

Próżno szukać na liście Polski... No ale jesteśmy na szarym końcu w Europie w kwestii walki z koroną, więc trudno się dziwić (oczywiście w TVP się tego nie dowiemy)...

Co mnie bardziej interesowało są również zmiany w tranzycie, ale nie dotyczą wyjazdów turystycznych. Tranzyt powrotny do Polski jest nadal dopuszczalny. Zmiana dotyczy tranzytu w drugą stronę, ale tylko dla tych Polaków, co mają miejsce stałego zamieszkania w innym kraju europejskim i tam powracają (tu konieczna jest specjalna zgoda)...

Czyli na razie lipa...

Co ciekawe, jedno z ich wyłączeń (właśnie powrót do miejsca zamieszkania) brzmi tak:

"Cudzoziemcy - obywatele państw członkowskich UE i członkowie ich rodzin  powracający do państwa członkowskiego UE, w którym posiadają prawo stałego lub czasowego pobytu – po uzyskaniu zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Osoby te muszą przejechać  przez terytorium RS bez zatrzymywania się w ciągu 8 godzin od wjazdu, w tym uwzględniono niezbędne tankowanie paliwa na stacjach benzynowych."

Dlaczemu nie zrobić identycznego wyłączenia dla turystów? Ja przejadę Słowację w 2,5 godz. i nie muszę się w ogóle nigdzie zatrzymywać...:zly:

Acha - no i jest zmiana w tranzycie powrotnym do Polski - NIE TRZEBA JUŻ MIEĆ ZGODY!! (tylko te 8 godzin).

Czyli problem mam w jedną stronę, a powrót już normalnie...

Zulos

Zulos

No i mam odpowiedź szybciej niż się spodziewałem...

Słowacy ogłosili listę bezpiecznych krajów, z których przyjazd do nich jest możliwy:

"Austria, Republika Czeska, Węgry, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja, Bułgaria, Grecja, Cypr, Malta, Estonia, Litwa, Łotwa, Finlandia, Norwegia, Dania i Islandia".

Próżno szukać na liście Polski... No ale jesteśmy na szarym końcu w Europie w kwestii walki z koroną, więc trudno się dziwić (oczywiście w TVP się tego nie dowiemy)...

Co mnie bardziej interesowało są również zmiany w tranzycie, ale nie dotyczą wyjazdów turystycznych. Tranzyt powrotny do Polski jest nadal dopuszczalny (należy wystąpić i uzyskać odpowiednią zgodę władz słowackich). Zmiana dotyczy tranzytu w drugą stronę, ale tylko dla tych Polaków, co mają miejsce stałego zamieszkania w innym kraju europejskim i tam powracają...

Czyli na razie lipa...

Co ciekawe, jedno z ich wyłączeń (właśnie powrót do miejsca zamieszkania) brzmi tak:

"Cudzoziemcy - obywatele państw członkowskich UE i członkowie ich rodzin  powracający do państwa członkowskiego UE, w którym posiadają prawo stałego lub czasowego pobytu – po uzyskaniu zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Osoby te muszą przejechać  przez terytorium RS bez zatrzymywania się w ciągu 8 godzin od wjazdu, w tym uwzględniono niezbędne tankowanie paliwa na stacjach benzynowych."

Dlaczemu nie zrobić identycznego wyłączenia dla turystów? Ja przejadę Słowację w 2,5 godz. i nie muszę się w ogóle nigdzie zatrzymywać...:zly:

Acha - no i jest zmiana w tranzycie powrotnym do Polski - NIE TRZEBA JUŻ MIEĆ ZGODY!! (tylko te 8 godzin).

Czyli problem mam w jedną stronę, a powrót już normalnie...

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.