Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

21 minut temu, portier napisał:

Cena nowego kampera będzie oczywiście że rosła - tak jak właśnie przyczepa czy wspomniany rower.

No właśnie o to chodzi. Rosnące ceny nowych sprzętów determinują ceny sprzętów używanych. Bo sprzedając mój wspomniany rower czy przyczepę nie będę patrzył na cenę zakupu a na cenę wyjściową nowego takiego samego sprzętu. Zresztą moją poprzednią Adrię sprzedałem niemal za cenę zakupu, bo się okazało, że przez 4 lata moja przyczepa zdrożała o 35%.

9 minut temu, danielpoz napisał:

Kuba jeszcze raz.

Czy 5letni kamper jest wart tyle co kamper który jest w salonie? Używany 330tyś a nowy w salonie 330tyś. Tak to działa???? Bo tak to Marek przedstawił. 

IMO nie ma szans. Ewneutalnie może to wyglądać tak, że te 330k to kamper z wyposażeniem fabrycznym i dodatkowym ekstra za jakieś 30-40k. Wtedy mamy tak naprawdę 330k za dobrze doposażoną używkę vs 390k za nówkę tak samo doposażoną. IMO nie można porównywać kampera dobrze wyposażonego do golca z salonu bo właśnie często te dodatki idą w tysiące złotych - sama kllima i markiza to już wydatek 15-20k. Zresztą z przyczepami jest podobnie. Dobrze doposażona używana przyczepa (mover, markiza, aku, klima itd) też będzie kosztowała tyle co golas z salonu albo nawet i trochę więcej.

jacek00

jacek00

20 minut temu, portier napisał:

Cena nowego kampera będzie oczywiście że rosła - tak jak właśnie przyczepa czy wspomniany rower.

No właśnie o to chodzi. Rosnące ceny nowych sprzętów determinują ceny sprzętów używanych. Bo sprzedając mój wspomniany rower czy przyczepę nie będę patrzył na cenę zakupu a na cenę wyjściową nowego takiego samego sprzętu. Zresztą moją poprzednią Adrię sprzedałem niemal za cenę zakupu, bo się okazało, że przez 4 lata moja przyczepa zdrożała o 35%.

9 minut temu, danielpoz napisał:

Kuba jeszcze raz.

Czy 5letni kamper jest wart tyle co kamper który jest w salonie? Używany 330tyś a nowy w salonie 330tyś. Tak to działa???? Bo tak to Marek przedstawił. 

IMO nie ma szans. Ewneutalnie może to wyglądać tak, że te 330k to kamper z wyposażeniem ekstra za jakieś 30-40k. Wtedy mamy tak naprawdę 330k za dobrze doposażoną używkę vs 390k za nówkę tak samo doposażoną. IMO nie można porównywać kampera dobrze wyposażonego do golca z salonu bo właśnie często te dodatki idą w tysiące złotych - sama kllima i markiza to już wydatek 15-20k. Zresztą z przyczepami jest podobnie. Dobrze doposażona używana przyczepa (mover, markiza, aku, klima itd) też będzie kosztowała tyle co golas z salonu albo nawet i trochę więcej.

jacek00

jacek00

19 minut temu, portier napisał:

Cena nowego kampera będzie oczywiście że rosła - tak jak właśnie przyczepa czy wspomniany rower.

No właśnie o to chodzi. Rosnące ceny nowych sprzętów determinują ceny sprzętów używanych. Bo sprzedając mój wspomniany rower czy przyczepę nie będę patrzył na cenę zakupu a na cenę wyjściową nowego takiego samego sprzętu. Zresztą moją poprzednią Adrię sprzedałem niemal za cenę zakupu, bo się okazało, że przez 4 lata moja przyczepa zdrożała o 35%.

8 minut temu, danielpoz napisał:

Kuba jeszcze raz.

Czy 5letni kamper jest wart tyle co kamper który jest w salonie? Używany 330tyś a nowy w salonie 330tyś. Tak to działa???? Bo tak to Marek przedstawił. 

IMO nie ma szans. Ewneutalnie może to wyglądać tak, że te 330k to kamper z wyposażeniem ekstra za jakieś 30-40k. Wtedy mamy tak naprawdę 330k za dobrze doposażoną używkę vs 390k za nówkę tak samo doposażoną. IMO nie można porównywać kampera dobrze wyposażonego do golca z salonu bo właśnie często te dodatki idą w tysiące złotych - sama kllima i markiza to już wydatek 15-20k. Zresztą z przyczepami jest podobnie. Dobrze doposażona używana przyczepa (mover 5k, markiza 2k, aku 1k, klima 8k itd) też będzie kosztowała tyle co golas z salonu albo nawet i trochę więcej.

jacek00

jacek00

18 minut temu, portier napisał:

Cena nowego kampera będzie oczywiście że rosła - tak jak właśnie przyczepa czy wspomniany rower.

No właśnie o to chodzi. Rosnące ceny nowych sprzętów determinują ceny sprzętów używanych. Bo sprzedając mój wspomniany rower czy przyczepę nie będę patrzył na cenę zakupu a na cenę wyjściową nowego takiego samego sprzętu. Zresztą moją poprzednią Adrię sprzedałem niemal za cenę zakupu, bo się okazało, że przez 4 lata moja przyczepa zdrożała o 35%.

7 minut temu, danielpoz napisał:

Kuba jeszcze raz.

Czy 5letni kamper jest wart tyle co kamper który jest w salonie? Używany 330tyś a nowy w salonie 330tyś. Tak to działa???? Bo tak to Marek przedstawił. 

IMO nie ma szans. Ewneutalnie może to wyglądać tak, że te 330k to kamper z wyposażeniem ekstra za jakieś 30-40k. Wtedy mamy tak naprawdę 330k za dobrze doposażoną używkę vs 390k za nówkę tak samo doposażoną. IMO nie można porównywać kampera dobrze wyposażonego do golca z salonu bo właśnie często te dodatki idą w tysiące złotych - sama kllima i markiza to już wydatek 15-20k. Zresztą z przyczepami jest podobnie. Dobrze doposażona używana przyczepa (mover, markiza, aku, klima itd) też będzie kosztowała tyle co golas z salonu albo nawet i trochę więcej.

jacek00

jacek00

13 minut temu, portier napisał:

Cena nowego kampera będzie oczywiście że rosła - tak jak właśnie przyczepa czy wspomniany rower.

No właśnie o to chodzi. Rosnące ceny nowych sprzętów determinują ceny sprzętów używanych. Bo sprzedając mój wspomniany rower czy przyczepę nie będę patrzył na cenę zakupu a na cenę wyjściową nowego takiego samego sprzętu. Zresztą moją poprzednią Adrię sprzedałem niemal za cenę zakupu, bo się okazało, że przez 4 lata moja przyczepa zdrożała o 35%.

5 minut temu, danielpoz napisał:

Kuba jeszcze raz.

Czy 5letni kamper jest wart tyle co kamper który jest w salonie? Używany 330tyś a nowy w salonie 330tyś. Tak to działa???? Bo tak to Marek przedstawił. 

IMO nie ma szans. Ewneutalnie może to wyglądać tak, że te 330k to kamper po doposażeniu za jakieś 30-40k. Wtedy mamy tak naprawdę 330k za używkę vs 390k za nówkę tak samo doposażoną. IMO nie można porównywać kampera dobrze wyposażonego do golca z salonu bo własnie często te dodatki idą w tysiące złotych - sama kllima i markiza to już wydatek 15-20k

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.