Skocz do zawartości

Historia edycji

Yaca1966

Yaca1966

Zgadzam się z przedmówcą. Można ładować dowolną ładowarką. To  BMS w akumulatorze pilnuje aby akumulator nie był przeładowany. O ile w akumulatorach litowo jonowych ładowanie do pełna i rozładowanie do minimalnego napięcia ma wpływ na żywotność akumulatora , to w przypadku LiFePO4 nie ma to żadnego znaczenia.

Na potrzeby spraw zawodowych wykonałem pełne 4 tysiące cykli ładowania prądem 1Q do wartości 3,65 V a następnie rozładowywałem do napięcia 2,5V akumulatory rożnych producentów i spadek pojemności w zależności od producenta wahał się w granicach 5 do 10% pojemności początkowej.

 

 

 

Yaca1966

Yaca1966

Zgadzam się z przedmówcą. Można ładować dowolną ładowarką. To  BMS w akumulatorze pilnuje aby akumulator nie był przeładowany. O ile w akumulatorach litowo jonowych ładowanie do pełna i rozładowanie do minimalnego napięcia ma wpływ na żywotność akumulatora , to w przypadku LiFePO4 nie ma to żadnego znaczenia.

Na potrzeby spraw zawodowych wykonałem pełne 4000 tysiące cykli ładowania prądem 1Q do wartości 3,65 V a następnie rozładowywałem do napięcia 2,5V akumulatory rożnych producentów i spadek pojemności w zależności od producenta wahał się w granicach 5 do 10% pojemności początkowej.

 

 

 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.