Skocz do zawartości

FENDT Diamant 590


Alex79

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Krzysztof75 napisał:

S-max,CX7,Murano w dużej benzynie lub dieslu się nie nadaje?

Nie nadaje się do tytułowej przyczepy. 

3 minuty temu, Krzysztof75 napisał:

To może traktor?

Kto Ci broni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Walt napisał:

No i?

4 minuty temu, Krzysztof75 napisał:

Twoim zdaniem dlaczego nie?

Zbyt duże DMC przyczepy do możliwości technicznych auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam tak - po cyganach... mam też diamanta 590 (2008 w poprzedniej budzie) i nie jeden co tu wypisuje o tych cyganach się ogląda i oblizuje za nią. Nic po "cyganach" w niej mi nie brakuje, jest w super stanie - kupiona od pierwszego własciciela (francuzki - może i cyganki :)) a z braku kibelka jestem nawet zadowolony... Kolego kupuj i ciesz się bo to porządny sprzęt. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysztof75 napisał:

Ciekawe,gdzie znajdziesz dzisiaj mocną benzynę?Chyba,że masz na myśli 2.0T 210km,które pali z przyczepą 20L/100km.Mój diesel z tą mocą pali 10 litrów,a często rozmawiamy o oszczędności na winiecie słoweńskiej. Jest różnica.

Gdziekolwiek...

I na pewno nie będzie to 20 l.

I przestańcie wmawiać ludziom, że żeby ciągnąć jakąkolwiek cepkę muszą mieć 300 KM i 400 Nm.

Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że dla obliczenia, czy samochód "da radę" (i to w sposób zadowalający) wystarczy przelicznik koni 1:10 i momentu 2:10 w stosunku do DMC przyczepy.

Do tej konkretnie cepki (DMC 1800) wystarczyłoby zatem 180 KM i 360 Nm (co nie jest małą wartością i wychodzi w sumie niewiele mniej niż napisałem wyżej...;-).

Zgadza się - najbardziej do tego pasuje diesel, ale to nie znaczy, że nie ma takiej benzyny, która by to pociągnęła...

No ale to też jest już nie lekka przyczepa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przelicznik to możba zastosować do małej budy, którą jak sie zaprzesz to ręcznie pchniesz. A nie do dwutonowego kloca i to jeszcze 250cm szerokości. Żeby takie coś szarpnąć i to jeszcze w górach to musi być konkretny holownik, bo to nie tylko konie i niutki ale hamulce, układ chłodzenia l, sprzęgło itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, danielpoz napisał:

No i?

Zbyt duże DMC przyczepy do możliwości technicznych auta.

NIe wiem Daniel coś Ty się taki zgryźliwy zrobił ale jak 1800 DMC do 2350DMC Murano, S-maxa i spółki to kiepsko to ja nie mam więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, danielpoz napisał:

Ani Murano ani CX7 się nie nadaje. O jakiś s maxach nawet nie wspominam.

Ja ciągam Murano przyczepę Hobby DMC 1600(2.5 szerokość), szału nie ma ale daje radę. Myślę , że spalanie z przyczepą na haku, na poziomie 19 l gazu jest ok. Co do wielkości bagażnika to nie sądzę , że jakimkolwiek SUVie tej klasy znajdziesz większy :) Mieścimy się spokojnie w składzie 2+2 :) Wcześniejszy S-max bezproblemowo dawał radę z Caravelair 1500 DMC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dudek_t napisał:

NIe wiem Daniel coś Ty się taki zgryźliwy zrobił ale jak 1800 DMC do 2350DMC Murano, S-maxa i spółki to kiepsko to ja nie mam więcej pytań.

Sprawdź ile ma Murano na haku i wrócimy do rozmowy ;) Mówisz że s max to dobry holownik do blisko 2 tonowego kloca? możliwe, ja tam się nie znam.

Ciekawe ile waży ten Fendt bo te 1800DMC...:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.