Skocz do zawartości

Mercedes w211 kombi czyli E-klasa


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam opinii użytkowników takiego pojazdu czyli mercedesa e klasa. Poszukuję info na temat awaryjności możliwości ciągania przyczepy jaki silnik i skrzynie wybrać i ogólnie wszystkich przydatnych informacji na temat tego auta. I proszę o konkrety. Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jarobaro napisał:

Witam szukam opinii użytkowników takiego pojazdu czyli mercedesa e klasa. Poszukuję info na temat awaryjności możliwości ciągania przyczepy jaki silnik i skrzynie wybrać i ogólnie wszystkich przydatnych informacji na temat tego auta. I proszę o konkrety. Z góry dzięki 

Powiem krótko 

mnie czepiaj się diesla 

dziekuje i dowodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jarobaro napisał:

Konkrety poproszę Bo to żadna opinia. Jeżdżę dislami od kilkunastu lat i nie narzekam.

Miałem 2.7 cdi 177km przez 3 miesiące 

najpierw regeneracja wtrysków ,za jakiś czas pompa sbc (to standard w tych modelach przedliftowych) a na koniec coś z automatem się działo bo zaczął delikatnie poszarpywać pod koniec 

cale szczęście ze jakiś się trafił na to 

podobno w poliftach po 2007 jest o niebo lepiej ale to musisz pytać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W211=skarbonka, szwagier szefa ma 2004r, 240tkm:
-miechy juz dwa
-skrzynia biegów
-sterownik airmatic
-pompa airmatic
-wtryski
-pompa cr
- skraplacz klimy
-parownik klimy
-sprężarka klimy
-tuner tv
-wspomaganie (pompa lub przekładnia)
I tak dalej.
Mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się dowiedział dzieki panowie. Nie mam zamiaru kupić skarbonki pozostanę przy swoim c5 2.0hdi 140km w kombi,przynajmniej wiem co mam i że mnie niczym nie zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, automaciek napisał:

W211=skarbonka, szwagier szefa ma 2004r, 240tkm:
-miechy juz dwa
-skrzynia biegów
-sterownik airmatic
-pompa airmatic
-wtryski
-pompa cr
- skraplacz klimy
-parownik klimy
-sprężarka klimy
-tuner tv
-wspomaganie (pompa lub przekładnia)
I tak dalej.
Mało?

Maaaciek, jak po taxi miało skręcony przebieg z 600 do 240tys to się nie dziw.

Powymieniał co napisałeś, bo w rzeczywistości nalatał pól miliona + fajtłapa usterki diagnozował. Nie spotkałem się z koniecznością wymiany np skraplacza + parownik+ sprężarka = naprawa po omacku.

Podobnie z airmatic'iem wymiana po kolei po omacku, może się trafi.

Wspomaganie... no jak pół bańki kręci się ósemki po mieście to ma prawo.

Skrzynie są nie do zamordowania jeśli ma się świadomość że jest to ASB.

Nikt mi nie powie że 211 to zły model. Kilka ich miałem, miałem też 210 z taką samą ASB, 900tys km nalotu, nadal jeździ ale już nie u mnie.

Obecnie zajeżdżam kolejną 211kę bo to moje woły robocze są na ogromne autostradowe przebiegi - taka praca. I nieskromnie się pochwalę że Ewa też miała 211kę w benzynie V6 i obecnie ma również świeżutką z ub roku E klasę "do Kościoła i kosmetyczki".

Wszystkie nasze byłe i obecne E gwiazdy są S czyli kombi.

Wszystkie z ASB

Wszystko co w nich naprawiałem nie przekroczyło wartością 5% tego co "szwagier szefa" wybulił.

.

Jaro, nie zrażaj się opinią 'bo szwagier szefa miał i płakał'. Jak tanio kupił, uwierzył w cyferki to niech płacze a naprawy drogie bo jak się żałuje 50zł pojechać na SD to się naprawia z Heniem i potem jest jak w bajce "Sąsiedzi".

Mercedesa powinieneś kupić nieco drożej niż handlarze oferują z kimś kto tym jeździ/jeździł - to pojeździsz.

 

 

 

 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dmowik1234 napisał:

...

za jakiś czas pompa sbc (to standard w tych modelach przedliftowych)

...

Regeneracja SBC najczęściej dotyczy pojazdów po taxi lub prywatnych intensywnie użytkowanych w ruchu miejskim.

W skrócie: Pompa (jej elektronika) zlicza ilość użycia hamulców, po przekroczeniu określonego fabrycznie progu wymaga naprawy/regeneracji lub wymiany. Taxi w miejskich niemieckich korkach nie mają problemu uzyskać taką ilość.

Jakie auto w ciągu np 200tys km przebiegu, może mieć 6milionów razy użyte hamulce, bo taki jest chyba limit. No?

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak @WojtEwa pisze, jak kupisz z pewnym przebiegiem to nie będzie większych problemów. Oczywiście znalezienie takiego nie będzie łatwe. Nie holowałem klasą E ale sprinterem z V6, 190 KM w automacie a ten silnik występował też w E klasie, tylko nie jestem pewien czy w W211. Silnik bajka, kilka razy holowałem nim łodzie i można powiedzieć, że naprawdę nie czuje przyczepy. Raz jechałem z moim ex szefem, on holował 9 metrowe Kabe Mercem a ja jechałem za nim Ducato 140 KM i na każdym zakręcie czy podjeździe odjeżdżał  mi, jakby nie miał ponad dwutonowej przyczepy na haku. Było to najlepsze auto jakim do tej pory holowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 benzyna, Ewa miała. Fajnie to grało.

Moje to 2,2CDI  o różnych mocach adekwatnie do technologi z lat produkcji, z tempomatem na niemieckie autostrady mi wystarczały a z dystrybutorów można było się śmiać.

Ewa też ma 2,2 CDI AdBlue, obecnie najmocniejszy w idercie i najmniej palący.

Edit:

To w odpowiedzi nt silników.

Edit 2:

W, S211 to pojazdy pozbawione wad korozyjnych w przeciwieństwie do poprzedników S210, którego też miałem z ogromnym blisko 900tys przebiegiem, dalej by jeździł ale korozja już mi robiła wstyd w Niemczech.

Obecny mój roboczowóz S211 to jego stan aż nie do wiary. prawie bez przebiegu a nie mógł się sprzedać bo jest ubogo wyposażony i nie ma skór.

Zamawiał go ktoś nie wymagający.

 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.