Skocz do zawartości

Cieknący kran - rozebranie baterii.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, nie cieknie na złączkach tylko tam gdzie wchodzą kabelki 

nigdy nie rozbierałem kranu, i nie wiem jak wygląda w środku, czy jest szansa naprawić bez ściągania? Bo między komorą od zlewu a palnikami jest tak ciasno że klucza nie włoże a paluchami nie poszło, żeby odkręcić tą czarną nakrętkę od spodu. Cały ten metalowy element z komorą od kranu i palnikami odkręciłem, ale nie idzie tego bardziej unieść bo trzyma rurka od gazu. A póki nie wiem czy jest konieczność rozbierania nie chce tego rozpinać. Teraz przy demontażu zauważyłem też że bareria cieknie też od góry

4303D1FF-057B-47ED-8793-CD17C3F51D7A.thumb.jpeg.50ec44d27f54c372483e4c5bff482e26.jpeg

całość tak wygląda

4303D1FF-057B-47ED-8793-CD17C3F51D7A.thumb.jpeg.50ec44d27f54c372483e4c5bff482e26.jpeg2B64ABF7-55FD-4127-9293-A19CAC83C0B1.thumb.jpeg.fdf3dc97ed34e2372dc44fee9e2ea3bd.jpeg

 

jakieś podpowiedzi jak do tego się zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najprawdopodobniej puszcza głowica ceramiczna, a dokładnie, któryś z pierścieni uszczelniających. Na ogół skuteczna jest tylko wymiana głowicy na nową, ponieważ pierścienie mogą już być odkształcone i nawet mocniejsze dokręcenie nic nie daje, poza trudniejszym przesuwaniem uchwytu.

Moim zdaniem, powinieneś zdjąć uchwyt (z reguły jest na nim zaślepka, a pod nią otwór na malutki kluczyk ampulowy/imbusowy). Po zdjęciu uchwytu, odkręcasz dłonią chromowany półkolisty pierścień górny. Pod nim odsłonią Ci się dalsze dwa lub jeden element mocujący głowicę - odkręcasz i wyjmujesz całą głowicę. Idziesz do odpowiedniego sklepu z częściami do armatur i dobierasz taką, która będzie pasować wymiarem - są różne (wysokość oraz średnica).

Podczas powtórnego montażu, dokręcaj głowicę z umiarem - nie dociskaj zbyt mocno, ponieważ możesz zmiażdżyć delikatne oringi, a uchwyt baterii będzie trudno przesuwać. Oczywiście robisz to wszystko przy wyłączonej pompce wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rączka zdjęta, tylko nie wiem co dalej, ten pierścień na górze się obraca, jakby nie miał gwintu. Cały trzpień też trochę w prawo i trochę w lewo, ale kabelki przeszkadzają, a nie chce ich ukręcić :/ 

 

 

A i mikrowłącznik odcina pompke, gdzieś się rozszczelniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odkręcić sam pierścień (rozetkę) którą masz na górze, przytrzymując dolną - jak pisał @Kristofer

Godzinę temu, Kristofer napisał:

Najprawdopodobniej puszcza głowica ceramiczna, a dokładnie, któryś z pierścieni uszczelniających. Na ogół skuteczna jest tylko wymiana głowicy na nową, ponieważ pierścienie mogą już być odkształcone i nawet mocniejsze dokręcenie nic nie daje, poza trudniejszym przesuwaniem uchwytu.

Moim zdaniem, powinieneś zdjąć uchwyt (z reguły jest na nim zaślepka, a pod nią otwór na malutki kluczyk ampulowy/imbusowy). Po zdjęciu uchwytu, odkręcasz dłonią chromowany półkolisty pierścień górny. Pod nim odsłonią Ci się dalsze dwa lub jeden element mocujący głowicę - odkręcasz i wyjmujesz całą głowicę. Idziesz do odpowiedniego sklepu z częściami do armatur i dobierasz taką, która będzie pasować wymiarem - są różne (wysokość oraz średnica).

Podczas powtórnego montażu, dokręcaj głowicę z umiarem - nie dociskaj zbyt mocno, ponieważ możesz zmiażdżyć delikatne oringi, a uchwyt baterii będzie trudno przesuwać. Oczywiście robisz to wszystko przy wyłączonej pompce wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się rozebrać od góry. Faktycznie ten pierwszy pierścień był na wcisk. Wyjąłem głowice i podejrzewam że cieknie na tym potrójnym oringu, myślicie że takie coś jest dostępne? Czy trzeba całą baterie?

 

8809C1CD-CA66-4B8B-8008-78A5607FE47F.jpeg

EECCDCFC-0436-44AA-86DA-374B42D0F853.jpeg

1FA9EC7C-7696-49A4-8E22-085AAA764B99.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że już sobie poradziłeś. Możesz zmierzyć, jak pisałem, ale najlepiej idź do odpowiedniego sklepu i weź głowicę na wzór - bez problemu dostaniesz, jeśli nie w jednym sklepie, to w drugim - ta Twoja jest raczej standardowa.

PS

Nie kupuj najtańszej, najlepiej najdroższą ;), a poważnie, to odpowiedniej jakości będzie już taka za ok. 30 - 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.