Skocz do zawartości

Historia edycji

Kristofer

Kristofer

W dniu 6.10.2018 o 16:55, Piter18 napisał:

Witam wszystkich

Moje modyfikacje w Hobby 470 z 1992 roku.

Nowa instalacja 12V, dołożone zasilanie z samochodu i do lodówki, dołożony akumulator i ładowarka.

Sterowanie wszystkim na przekaźnikach (wg forumowego schematu - za co dziękuję).

Muszę Ci pogratulować starannego podejścia do wykonania swoich prac. Nie widzę akumulatora i podłączeń do niego, ale jeśli do tego podszedłeś z równą starannością, jak do pozostałych prac, to :bravo::bravo: Mam jedną uwagę: w przyczepie, tego typu zasilacz powinien koniecznie być w dobrze izolowanej obudowie - nie może być bez niej, a przewody go zasilające (tuż przy złączu śrubowym) nie mogą wisieć na śrubkach - muszą być umocowane zaciskiem np. do ściany.

Całokształt prac :ok:

W dniu 6.10.2018 o 18:42, S&A napisał:

Co wskazują diody?

Sądząc po opisie na przekaźnikach, Kolega zrealizował schemat z piątej strony tego tematu (trzeci post, rys. 2).

Oczywiście mogę się mylić i Kolega wykorzystał jakiś zupełnie inny schemat  :hmm:, ale jeśli tak jest, to diody pokazują trzy stany:

1- zasilanie z accu pokładowego przyczepy

2 - zasilanie z instalacji samochodu

3 - zasilanie z sieci ~230 V

Kristofer

Kristofer

W dniu 6.10.2018 o 16:55, Piter18 napisał:

Witam wszystkich

Moje modyfikacje w Hobby 470 z 1992 roku.

Nowa instalacja 12V, dołożone zasilanie z samochodu i do lodówki, dołożony akumulator i ładowarka.

Sterowanie wszystkim na przekaźnikach (wg forumowego schematu - za co dziękuję).

Muszę Ci pogratulować starannego podejścia do wykonania swoich prac. Nie widzę akumulatora i podłączeń do niego, ale jeśli do tego podszedłeś z równą starannością, jak do pozostałych prac, to :bravo::bravo: Mam jedną uwagę: w przyczepie, tego typu zasilacz powinien koniecznie być w dobrze izolowanej obudowie - nie może być bez niej, a przewody go zasilające (tuż przy złączu śrubowym) nie mogą wisieć na śrubkach - muszą być umocowane zaciskiem np. do ściany.

Całokształt prac :ok:

W dniu 6.10.2018 o 18:42, S&A napisał:

Co wskazują diody?

Sądząc po opisie na przekaźnikach, Kolega zrealizował schemat z piątej strony tego tematu (trzeci post).

Oczywiście mogę się mylić :hmm:, ale jeśli tak jest, to diody pokazują trzy stany:

1- zasilanie z accu pokładowego przyczepy

2 - zasilanie z instalacji samochodu

3 - zasilanie z sieci ~230 V

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.