Skocz do zawartości
kalapan

Nowe ładowarki mikroprocesorowe w Biedronce

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer

A to jest podejrzewam dokładnie to samo tylko w innej obudowie...

Mimo podobnego wyglądu z zewnątrz, wszystkie te ładowarki różnią się od siebie, choć czasem faktycznie w niewielkim zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Coś ciekawego zauważyłem w biedronkowej ładowarce, więc opiszę to. Przez jakiś czas nie było mnie w kraju, więc nie zaglądałem do przyczepy.Przed wyjazdem nie ładowałem akumulatora i nie zostawiłem budy podłączonej do prądu.Miernik pokazywał 12,1V. Oczywiście nadmienić muszę, iż mój akumulator jest ponad 4 letni i od dawna podejrzewałem, że coś z nim jest nie tak. Dlatego kupiłem nowy, ale szkoda mi go na zimę wkładać do budy.Siedzi tam stary i nawet go wyjmował nie będę.Wcześniej podłączyłem na stałe nową ładowarkę mikroprocesorową , którą kupiłem na allegro ( 3 razy droższa od biedronkowej). Po modernizacji instalacji właśnie ta ładowarka ładowała akumulator, a bynajmniej miała.Co ciekawe już od początku coś było nie tak.Zauważyłem, że ładuje ona akumulator maksymalnie napięciem 13,2V i ani grama więcej.Po iluś tam godzinach pokazywała full i się wyłączała.Cały czas wydawało mi się, że coś jest nie tak i akumulator ciągle był niedoładowany.Ale przyjąłem, że ma już dosyć i kupiłem nowy. I teraz - przyjechałem z Niemiec po prawie 2 tygodniach i patrzę na napięcie w budce a tam - 6,5 V  :miga: Wkurzyłem się i podłączyłem nową ładowarkę biedronkową,Na początku pokazała napięcie 6,5 V i niby zaczęła ładować, a bynajmniej zaczęła pierwszy cykl jakby ładowania. Niestety po chyba 2 minutach wyłączyła się i pokazała ERROR 2.Dawaj czytać instrukcję. Instrukcja mówi, że to może się pokazać, o ile akumulator jest do  :pupa: Próbowałem ją podłączać kilka razy i ciągle nic - error 2 i tyle.Nic nie pomogło i poddałem się, przyjąłem do wiadomości, że akumulator jednak padł. Ale pomyślałem sobie może włączę tą niby podstawową ładowarkę opisywaną powyżej. I kurcze ta zaczęła bez najmniejszego problemu ładować. Oczywiście jak już pisałem ładowała najwyżej napięciem 13,2V  i pokazała po iluś tam godzinach full. Odłączyłem tę ładowarkę i mierzę po jakimś czasie napięcie akumulatora - zaledwie 12,1 V  :oslabiony:  W tym momencie podłączam znowu ładowarkę biedronkową, a ta bez problemu zaczyna akumulator ładować i to napięciem normalnym - szła do 14,6 V.Ładowała jeszcze kupę godzin, aż pokazała full.Po jakimś czasie mierzę napięcie na akumulatorze , a tam 12,9 V. Czyli wygląda nieźle  :]  Nie mam pojęcia czy ten stary mój aku jest jeszcze cokolwiek wart, to sprawdzę po kilku dniach, ale dało mi to do myślenia, żeby jednak w 100% na biedronkowej ładowarce nie polegać, lepiej mieć na pokładzie coś dodatkowego, bo różnie to w trasie może być  :] Przecież może tak być , że aku się mocniej gdzieś tam w trasie rozładuje , a biedronkowa  ładowarka zamiast zacząć go potem ładować pokaże tak jak mi error 2 i tyle  :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Coś ciekawego zauważyłem..................

Stwierdziła, że aku jest 6V i nie chciała ruszyć go na 12V,

Niestety typowa wada tańszych wynalazków.

Czasem można się pobawić w ładowanie jak 6V a potem przełączyć na 12V.

W ekstremalnych sytuacjach można też podłączyć równolegle aku z samochodu i budy i wtedy ruszyć z ładowaniem (wystarczy cienki przewód, żeby zasymulować trochę wyższe napięcie na słabym aku z budy)

CTEC zaczyna ładować od 3V - sprawdzone , ale nie ma pamięci i za to go nie lubię 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacety

Ja w temacie. Z tego co słyszałam ładowarki mikroprocesorowe ładują akumulator z minimalnym napięciem powyżej 10 - 11 V więc jak spadło dużo poniżej tej wartości to nie było szansy żeby ruszyła, poszukaj dobrze w instrukcji dokładnego minimalnego napięcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Luukkee

Ładowarka z Lidla ma inny problem, mianowicie trzeba ją załączyć "ręcznie" wciskając przycisk mode i dopiero wtedy zaczyna ładować. W przypadku zaniku napięcia z sieci (np. w czasie awarii lub innych wyłączeń) i ponownym załączeniu, ładowarka "sama"  nie rozpocznie pracy. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MaciekR4

Od poniedziałku ponownie w biedronce będą te ładowarki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058

Od poniedziałku ponownie w biedronce będą te ładowarki :)

Dokładnie. Znów są ładowarki w biedronce od 15.01.18

Dołączona grafika

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
byry007

Potwierdzam są i coś dużo było u mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00

Jak co to ładowarki są też w LidluDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DOMINO7

Dobra... ubieram się i jadę kupić póki jeszcze są :D :D . Pisajcie pręciutko która lepsza będzie? Z Lidela, czy z Biedry?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Helmut

Dobra... ubieram się i jadę kupić póki jeszcze są :D :D . Pisajcie pręciutko która lepsza będzie? Z Lidela, czy z Biedry?

Chyba wszystkie  :hmm:  wyprodukowane w chińskiej fabryce  :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz

Bierz taki prostownik-bester-bza-24-10-2-5342911194

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DOMINO7

:D :D :D

Pytam poważnie. W budzie mam na stałe ładowarkę która ogarnia mi acu. Chcę na zapas lub na wypadek W jakiś zanabyć. Biedre mam u siebie, do Lidela muszę podjechać na wioskę obok :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
klonik058
Napisano (edytowane)

:D :D :D

Pytam poważnie. W budzie mam na stałe ładowarkę która ogarnia mi acu. Chcę na zapas lub na wypadek W jakiś zanabyć. Biedre mam u siebie, do Lidela muszę podjechać na wioskę obok :D

Tu masz porównanie. Kristofer ładnie tu wszystko porównał.

http://www.forum.karawaning.pl/index.php?/topic/25147-Automatyczne-ładowarki-akumulatorów,-o-które-najczęściej-pytamy

Mi najbardziej odpowiadała z biedry. Ale każdy musi sam według potrzeb określić .

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu

Tapatalka

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DOMINO7

Thx. Ogarnąłem porównanie Kristofera. Odpuszczam te z Lidela i Biedry na rzecz tej z Juli ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi