Skocz do zawartości

Historia edycji

Kristofer

Kristofer

28 minut temu, kalapan napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale i tak dalej nie wiem o co chodzi, głównie  tej wartości " prądu na akumulatorze". Te wartości z panelu  chyba rozumiem - tyle amper w danym momencie daje  chyba na akumulator. Ale ten prąd na akumulatorze to jakaś czarna magia dla mnie.Bo skoro panel daje 3,30 Ampera, to akumulator chyba nie może przyjmować/pobierać 4,0 Ampera, bo niby skąd? Ehhhh... nigdy tego nie pojmę....

Pamiętaj, że masz kontroler MPPT, więc przy widocznych na wyświetlaczu wartościach, będzie tak, jak napisał Ibuster - z grubsza, ale kontroler w taki sam sposób to przelicza.

5ad3d564802ce_WskazaniaMT50.thumb.jpg.21ac84ca08802a20ae8fc493fd430349.jpg

Kristofer

Kristofer

21 minut temu, kalapan napisał:

Dzięki za odpowiedź, ale i tak dalej nie wiem o co chodzi, głównie  tej wartości " prądu na akumulatorze". Te wartości z panelu  chyba rozumiem - tyle amper w danym momencie daje  chyba na akumulator. Ale ten prąd na akumulatorze to jakaś czarna magia dla mnie.Bo skoro panel daje 3,30 Ampera, to akumulator chyba nie może przyjmować/pobierać 4,0 Ampera, bo niby skąd? Ehhhh... nigdy tego nie pojmę....

Pamiętaj, że masz kontroler MPPT, więc przy widocznych na wyświetlaczu wartościach, będzie tak, jak napisał Ibuster - z grubsza, ale kontroler w taki sam sposób to przelicza.

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.