Skocz do zawartości

nasz Osiołek


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 417
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

13 minut temu, lbuster napisał(a):
46 minut temu, Misio napisał(a):

I następny, wyjazdowy weekend też...chociaż tam już było na 12V, po modyfikacji instalacji

I jak działała lodówka, bo grzałka 12V podobno najmniej wydajna. U mnie sprawdza się do podtrzymania na przejazdach ale nigdy nie miałem choćby na weekend z 12V.

u mnie jest około 4-5m przewód mam ... 2m 2x2,5mm2 a pozostałe 2-3m tylko 2,5mm2 spadek napięcia podczas pracy około 0,6-0,7V (tylko trzeba pamiętać że ja to robię z LiFePO4 bez alternatora czyli na wejściu mam około 13V

U mnie grzałka na 12V ma 150W i sobie daje radę... chociaż pewnie w 30stopniowym upale by zdechła...

Co do 4x4 właśnie oglądałem ostatnio...

20230530_123110.thumb.jpg.2dfc62121fb67cd5f2d957dcb12fd24d.jpg20230530_123103.thumb.jpg.38a80384a15d0d8f0bc945bebc4a4dd1.jpg

Odbierając elektronikę w Elcampie ;)

6 minut temu, lbuster napisał(a):
13 minut temu, peja76 napisał(a):

CENA

I zapewne waga :(

dokładnie - nie wierzę tu w żadne 3,5t a do Polski nie chcę kampera powyżej - nie mówiąc już że takiej kwoty to ja w życiu nie będę miał...

 

Co do ciśnień...

Staram się to sprawdzać co jakiś czas... na tyle pompuję 4,5bara (według opony max 4,75)

Po wymianie koła i przejechaniu 3km do najbliższej stacji (by dopompować koją rezerwę - nie wiem czemu, było w niej tylko 2,5bara a mój kompresor do kół pompuje max 3,5 i to z przerwami...) druga opona miała 4,6bara więc nie tak źle...

Bardziej myślę że "coś" było na jezdni a przy 90km/h i takim ciśnieniu i obciążeniu to tylko pyk... ale nie wiem - wulkanizator też oglądał oponę i nic nie wymyślił innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

29 minut temu, lbuster napisał(a):

Nacisk na koło nie przekroczony?

Raczej nie.

indeks 112 to 1120 kg

A u mnie tylna oś to najczęściej około 1900kg przed wyjazdem na Podlesiu cały kamper zapakowany ważył 3440kg (ale o wadze później).

Oczywiście przez spory zwis mam znaczną dysproporcje nacisków - ale odkąd zrezygnowałem z rowerów i ciężar elementów mocno przesunąłem do przodu (oraz wymieniłem na bardzo ciężki silnik) już nie jest to 2100 kontra 1400kg

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po tych przygodach...

Z optymizmem ruszyliśmy na ostatnią wycieczkę tego sezonu (jak to Misie - nad morze), z racji iż będę tam troszkę pracował pozabierałem różnych szpejów, więc podjechałem na wagę i...

20230601_190501.thumb.jpg.2070fc3919359ece753ecf73231df085.jpg

się ciut zmartwiłem, po czym zlałem ponad pół zbiornika wody (zostawiając sobie na dzisiejszy prysznic)

i ruszyliśmy by po ciężkim tygodniu przejechać 70km i pójść spać na mopie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie do następnej soboty...

Godzinę temu, BIGL napisał(a):

Podziwiam Was za liczne podróże, tak pobieżnie patrząc to jesteście połowę roku w trasie :brawo:.

Nie pół roku, ale 80-100 nocy to daje około 3miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Misio napisał(a):

I kolejna zabawka w kamperze...

No właśnie mi tego brakuje, tj. mam przetwornicę Dometic PerfectPower PP 602 z mocą ciągłą 550W a szczytową 1100W i toster mi się załącza i po 5 sekundach wyłącza :( Brakuje mi do tych 700W.

Zazdroszczę Ci Twojej elektrowni :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.