Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

28 minut temu, Zulos napisał:

No mój profil nie bardzo podchodzi pod kampera na firmę. Ciężko by mi się było wytłumaczyć, że jak mam wyjazd na załatwienie sprawy do innego miasta to biorę kampera i oszczędzam na noclegu, bo wyjazdy nie są regularne i z rzadka... W grę wchodzi dopisanie w PKD wynajmu i nabijanie co jakiś czas paragonu - na tyle, żeby nadal to się opłacało, a żeby nie przyjęli, że to fikcyjne. Tylko to się wiąże cały czas z ryzykiem, że jak ktoś oceni to jako fikcję (np. nie mam strony internetowej, żadnej reklamy), to może być problem...

Ale to się tyczy użytku w firmie 100%. Jakbyś chciał odliczać 100% VAT, bo tak to robią firmy wynajmujące, to musisz udowadniać wszystko - wtedy jakbyś tylko miał pojazd tylko na wynajem to owszem, możesz odliczać 100% VATu. Jeśli natomiast używać pojazdu będziesz w trybie mieszanym to nie ma znaczenia czy korzystasz z niego więcej służbowo czy prywatnie. Po prostu masz użytek mieszany i koniec. Jak chcesz taki pojazd okazjonalnie wypożyczać to  też nic nie stoi na przeszkodzie. 

jacek00

jacek00

26 minut temu, Zulos napisał:

No mój profil nie bardzo podchodzi pod kampera na firmę. Ciężko by mi się było wytłumaczyć, że jak mam wyjazd na załatwienie sprawy do innego miasta to biorę kampera i oszczędzam na noclegu, bo wyjazdy nie są regularne i z rzadka... W grę wchodzi dopisanie w PKD wynajmu i nabijanie co jakiś czas paragonu - na tyle, żeby nadal to się opłacało, a żeby nie przyjęli, że to fikcyjne. Tylko to się wiąże cały czas z ryzykiem, że jak ktoś oceni to jako fikcję (np. nie mam strony internetowej, żadnej reklamy), to może być problem...

Ale to się tyczy użytku w firmie 100%. Jakbyś chciał odliczać 100% VAT, bo tak to robią firmy wynajmujące, to musisz udowadniać wszystko - wtedy jakbyś tylko miał pojazd na wynajem to owszem, możesz odliczać 100% VATu. Jeśli natomiast używać pojazdu będziesz w trybie mieszanym to nie ma znaczenia czy korzystasz z niego więcej służbowo czy prywatnie. Po prostu masz użytek mieszany i koniec. Jak chcesz taki pojazd okazjonalnie wypożyczać to  też nic nie stoi na przeszkodzie. 

jacek00

jacek00

24 minuty temu, Zulos napisał:

No mój profil nie bardzo podchodzi pod kampera na firmę. Ciężko by mi się było wytłumaczyć, że jak mam wyjazd na załatwienie sprawy do innego miasta to biorę kampera i oszczędzam na noclegu, bo wyjazdy nie są regularne i z rzadka... W grę wchodzi dopisanie w PKD wynajmu i nabijanie co jakiś czas paragonu - na tyle, żeby nadal to się opłacało, a żeby nie przyjęli, że to fikcyjne. Tylko to się wiąże cały czas z ryzykiem, że jak ktoś oceni to jako fikcję (np. nie mam strony internetowej, żadnej reklamy), to może być problem...

Ale to się tyczy użytku w firmie 100%. Jakbyś chciał odliczać 100% VAT, bo tak to robią firmy wynajmujące. Jeśli kupujesz pojazd, który używasz w trybie mieszanym to nie ma znaczenia czy korzystasz z niego więcej służbowo czy prywatnie. Po prostu masz użytek mieszany i koniec. Jak chcesz taki pojazd okazjonalnie wypozyczać to  też nic nie stoi na przeszkodzie. 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.