Skocz do zawartości

kopczyn - kucha zakupowa


kopczyn

Rekomendowane odpowiedzi

Żywica nie chwyci. Tego dziadostwa nie chce się za bardzo trzymać :(. Postaraj, potem dla pewności klej i szczeliwo Würth A+B (dostępne w białym kolorze), pod listwę alu uszczelnienie butylowe i po robocie ;)

 

Żywica chwyci ale tylko na chwile - dokładnie jak sylikon :) .Tak zrobie, taśmę butylową kupie jutro z rana + szczeliwo na to zaspawane pęknięcie, w sklepie w którym mam kupić tą taśmę mają sikaflex 221 albo 252, tylko nie wiem czy to będzie dobre - panny w tym sklepie raczej nie będą miały o tym pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

221 to uszczelniacz a 252 to klej. 252 jest na pewno mocniejszy i służy do połączeń konstrukcyjnych. Oba można potem obrabiać i malować. Fajnie jakby ci się jakoś od spodu udało zaaplikować klej a nie tylko z wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że do tematu uszczelnień przyczepy wrócę ale mam nadzieję najwczesniej po sezonie, będę chciał wymienić wszystkie uszczelnienia, wtedy może uda się zrobić spaw od wewnątrz. Dzięki za info o tych sikaflexach - na stronie sprzedawcy nie ma podanych różnic - teraz wiem że lepiej 252 :) i taki kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywica nie chwyci. Tego dziadostwa nie chce się za bardzo trzymać

...

Sądziłem że to jest laminat na włóknie szklanym a jednak inne tworzywo zapewne.

Tak czy siak, jak widać jest wiele sposobów na skuteczną naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie pod aluminiową listwą powinno się wykonać przy użyciu taśmy butylowej. Smarowanie po łebkach nic nie da bo woda dostaje się między listwą a poszyciem ( dlatego ktoś uszczelniał silikonem od góry listwę ). Powinno się zdemontować listwę i usunąć stary uszczelniacz, między blachy wcisnąć gruby makaron butylu. Do oczyszczonej powierzchni przyklejasz taśmę później czystą listwę i kręcisz wkręty. Sam klin zakładasz podgrzany np. w ciepłej wodzie techniką na mydło. Możesz ciągnąć go np. kombinerkami najwyżej odetniesz uszkodzoną część. 5 h roboty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie pod aluminiową listwą powinno się wykonać przy użyciu taśmy butylowej. Smarowanie po łebkach nic nie da bo woda dostaje się między listwą a poszyciem ( dlatego ktoś uszczelniał silikonem od góry listwę ). Powinno się zdemontować listwę i usunąć stary uszczelniacz, między blachy wcisnąć gruby makaron butylu. Do oczyszczonej powierzchni przyklejasz taśmę później czystą listwę i kręcisz wkręty. Sam klin zakładasz podgrzany np. w ciepłej wodzie techniką na mydło. Możesz ciągnąć go np. kombinerkami najwyżej odetniesz uszkodzoną część. 5 h roboty 

dokładnie tak zrobiłem oprócz wciągnięcia listwy ozdobnej. :) - na razie - dzięki za radę z tą wodą, jest szansa nie przegrzać listwy jak opalarką

PS. same dłubanie starego butylu na listwie i przyczepie zajęło mi więcej niż 5h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.