Skocz do zawartości

kopczyn - kucha zakupowa


kopczyn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Bardzo dobrze Ci koledzy doradzają.

Skoro jesteś z Legionowa, to tak na przyszłość, w Chotomowie na ul. Wspólnej jest firma PRENTKI (druga filia i zakład w Pomiechówku)

oni zajmują się zabudowami. Grzecznościowo możesz zawrzeć z nimi kontakt - coś dorobić, technologia, materiały, ......

Ja też służę pomocą

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klinem na ciepłą wodę nie ma co liczyć, szybko marznie i jest sztywny.

Opalarką podgrzewasz na bieżąco wciskany ale NIE WCIĄGANY fragment klina. To jest dłubaninka dla cierpliwych ale idzie to spokojnie zrobić.

Ja pomagałem sobie tępym szerokim nożem, coś podobnego jak w knajpie do schabowego ale bez ząbków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zamontować klin do listwy zrób sobie przyrząd z końcówki od kartusza (nakręcanego dziobka stożkowego do aplikacji np. silikonu). Docina się go na szerokość trochę węższą od  rowka na klin. Następnie przez otwór przekłada się nagięty klin i tym dociętym "dzióbkiem" aplikuje się w rowek. Klin musi być na początku przymocowany. W całą listwę ok 7 m aplikowałem z 5 minut polecam ten patent naprawdę działa

Edytowane przez kawa221 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zamontować klin do listwy zrób sobie przyrząd z końcówki od kartusza (nakręcanego dziobka stożkowego do aplikacji np. silikonu). Docina się go na szerokość trochę węższą od  rowka na klin. Następnie przez otwór przekłada się nagięty klin i tym dociętym "dzióbkiem" aplikuje się w rowek. Klin musi być na początku przymocowany. W całą listwę ok 7 m aplikowałem z 5 minut polecam ten patent naprawdę działa

Ja również dziękuję.

Nie będę się już mordował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dobrze Ci koledzy doradzają.

Skoro jesteś z Legionowa, to tak na przyszłość, w Chotomowie na ul. Wspólnej jest firma PRENTKI (druga filia i zakład w Pomiechówku)

oni zajmują się zabudowami. Grzecznościowo możesz zawrzeć z nimi kontakt - coś dorobić, technologia, materiały, ......

Ja też służę pomocą

Tomek

dzięki Tomku, dobrze wiedzieć że ktoś w okolicy zajmuje się takimi rzeczami, w google wcześniej szukałem serwisów przyczep, ale oprócz tego w tomicach i tego z legionowa (który ogólnie nie ma za dobrych opinii) nic w okolicy nie znalazłem pozdrawiam

aby zamontować klin do listwy zrób sobie przyrząd z końcówki od kartusza (nakręcanego dziobka stożkowego do aplikacji np. silikonu). Docina się go na szerokość trochę węższą od  rowka na klin. Następnie przez otwór przekłada się nagięty klin i tym dociętym "dzióbkiem" aplikuje się w rowek. Klin musi być na początku przymocowany. W całą listwę ok 7 m aplikowałem z 5 minut polecam ten patent naprawdę działa

 

dzięki - ciekawa rada - może wypróbuję innym razem - dziś rano udało się na ciepłą wodę poupychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Samo pęknięcie nie powodowałoby takiej powodzi, gdyby nie fachowość naprawiacza, który zasylikonował odpływ w rynience 

,

Jeśli dobrze zrozumiałem, to pękniecie jest w plastiku. Nie chciałbym tu psuć humoru z dobrze wykonanej naprawy - bo tak jest bezsprzecznie - w końcu robisz sam dla siebie :) ale takie pękniecie może się powiększać, tak jak to ma miejsce z szybami samochodowymi....  :hmm:  czy nie lepiej byłoby dostać sie do uszkodzonego miejsca od środka i podkleić go czymś, że "złapać" pękniecie  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Jeśli dobrze zrozumiałem, to pękniecie jest w plastiku. Nie chciałbym tu psuć humoru z dobrze wykonanej naprawy - bo tak jest bezsprzecznie - w końcu robisz sam dla siebie :) ale takie pękniecie może się powiększać, tak jak to ma miejsce z szybami samochodowymi....  :hmm:  czy nie lepiej byłoby dostać sie do uszkodzonego miejsca od środka i podkleić go czymś, że "złapać" pękniecie  :hmm:

tak o tym pare razy pisałem w temacie, sprawa wyglądała tak że miałem na to 2 dni i brakowało możliwości ściągnięcia tego frontu w całości, od wewnątrz powinna być wgrzana w strukturę materiału siatka ze stali nierdzewnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam jeszcze pytanko. W przyczepie jest zamontowany zbiornik na czystą wodę na podłodze na górze zbiornika przyłączenie do wlewu odpowietrzenie i inne 2 rurki, natomiast pod spodem pod podłogą jest jakiś odpływ - rurka wystająca w dół pod przyczepą i jeszcze kilkudziesięcio centymetrowy sznurek wystający z tej rurki - co to jest ? jakiś odpływ czy zabezpieczenie przed przelaniem zbiornika ? po co ten sznurek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra to teraz podsumowanie, dziś przyjrzałem się jeszcze raz frontowi przyczepy. Mimo odtłuszczenia itd. klej/szczeliwo sikaflex 252i odchodzi podobnie jak silikon - zdjąłem go w 4-5 kawałkach, oczywiście w miejscach samego spawu trzymał się nieco lepiej, ale i tak kiepsko - w zasadzie tak samo jak silikon. Gorzej że na spawie plastiku pojawiła się rysa dokładnie w miejscu pęknięcia, więc pękać dziadostwo będzie dalej :(. Jutro więc muszę coś od nowa wymyślić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.