Skocz do zawartości

"Wiosna z Malwiną " - wstępne pogaduchy i ustalenia wiosennego spotu


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę podpowiedzieć:

Kopalnia w Złotym Stoku jest bardzo ciekawa, ale przy tak dużej grupie będzie Wam potrzebna rezerwacja. Bez niej nawet bym się nie fatygował. Na zwiedzenie całości potrzebne Wam będzie.... kilka ładnych godzin (ok.4-5). Weźcie to pod uwagę planując wycieczkę.

Dobrej zabawy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kajetan -muzeum piwa to mam u siebie w mieście :blagac:

Chodziło mi o czeski bar " capowanym  "piwem ,który będzie blisko kempingu,a także chciałem się dowiedzieć jaką markę piwa tam serwują ( bywalcy powinni to wiedzieć ) :]

 

Alternatywna wycieczka do jaskini:

 

1. Kajetan 3 os

2. belmondo 4 os.

Alternatywna wycieczka do jaskini:

 

1. Kajetan 3 os

2. belmondo 4 os.

3. wersowa 2+2

 

W Złotym stoku byliśmy i polecamy i małym i dużym. Fajny jest jeszcze pod kopalnią Park Techniki, warto wykupić bilety z opcją zwiedzania.

Jeżeli chodzi o pływanie łodzią, nie chcieli nas wpuścić z dziećmi. Nie pamiętam teraz od jakiego wieku można było z dziećmi płynąć

 

Dobra, doczytałam na ich stronie

Podziemny spływ łodzią

Atrakcja dostępna dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Edytowane przez wersowa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Zbyszek poinformował przed chwila, że na wycieczki nie jedziemy :P jedziemy się spotkać :yay: a zwiedzać to będziemy jak sami gdzieś pojedziemy :) chyba, że wyjście gdzieś w okolicy na spacer :)

 

Ale jeśli chodzi o wycieczkę to proszę się określić kto i gdzie chce w końcu jechać? Czas do 10.03 bo musze załatwić ewentualny transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwa nas nie licz pod wycieczki. Jak coś to będziemy śmigać własnym pudlem..

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bus nie zaszkodzi. Na pewno w sobotę zebrałaby się ekipa, jak nie do jaskini to do Jeseników albo choćby na przejażdżkę po okolicy, na piwo do Czech czy coś. Trzymaj tego busa albo dwa w odwodzie  :ok:

Ciekawy jestem jak Malwina przytrzyma busy w odwodzie  do 01 kwietnia,jeżeli do 10 marca chce mieć konkretną wiedzę,kto jedzie ?  :hmm:

Kajetan-to jest sobota i niedziela,każdy kierowca woli mieć wolne niż czekać,aż komuś się wspomni ,że chce pojechać.

Malwina ustal konkretną cenę za busa i autobus.Potem zrobi się listę chętnych.

 

 

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na zwiedzenie całości potrzebne Wam będzie.... kilka ładnych godzin (ok.4-5). Weźcie to pod uwagę planując wycieczkę.

Dobrej zabawy ;).

Dopytam.

Masz na myśli sam pobyt na miejscu, czy raczej całość z dojazdem i powrotem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dopisanie nas do listy. Mam nadzieję, że uda się nam wcześniej wyjść z pracy i dotrzeć o ludzkiej godzinie, tak żeby zdążyć coś przygotować


 


Lista na zakąski na piątkowy wieczorek zapoznawczy  : 


 


1. Fruzia          - rydzyki bieszczadzkie domowej roboty + ( to jak Kajetan kabanosiki) to ja  swojska kiełbaska + jakieś chrupeczki i sosy ( np.czosnkowy)

2. Kajetan       - kabanosy "od Kapeckiego"        :slina: , ogóry kiszone "z Tesco"        :] frytki i talarki z ziemniaków, z patelni na ogniu, na bieżąco, wedle życzenia     :)

3. Malwina     -  dużo smalcu        :)

4. belmondo  - sałatka ( ser,szynka,seler konserwowy,ananas ), muffinki marchewkowe -ok. 50 sztuk

5. Marko6       -Chleb do tego smalcu ( chleb metrowy, co poniektórzy go znają ) , boczek

6. Kielek         - 60 szt  naleśników ,ale w sobotę      :yes:    

7. Robak - gar bigosu na golonkach, kiełbasie i wędzonych żeberkach, podlany czerwonym winem.

8. Gonia        - hmmm... jakieś różności, sama jeszcze nie wiem jakie...   ;) może papryczki czereśniowe nadziewane serkiem, paluszki i... jeszcze coś wymyślę    :ee:    :ee:    :ee:

9.Michalc  - śledzie od Lili i ciasto drożdżowe

10. Danie z kociołka- jeszcze nie wiem co dokładnie, ale coś wymyślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywna wycieczka do jaskini:


 


1. Kajetan 3 os


2. belmondo 4 os.


3. wersowa 2+2


4. Misio 2+2 (o ile będzie czym jechać - no i będzie ładna pogoda - w deszczyku jakoś nie widzę dreptania po jaskiniach itd...)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak Malwina przytrzyma busy w odwodzie  do 01 kwietnia,jeżeli do 10 marca chce mieć konkretną wiedzę,kto jedzie ?  :hmm:

Kajetan-to jest sobota i niedziela,każdy kierowca woli mieć wolne niż czekać,aż komuś się wspomni ,że chce pojechać.

Malwina ustal konkretną cenę za busa i autobus.Potem zrobi się listę chętnych.

 

Masz rację Wodzu  :blagac:  

 

Malwinka - określ może jeszcze jakimi wielkościami busów owa firma dysponuje  :hmm:  Może być tak, że częśc pojedzie do kopalni a część do jaskini, bo widzę, że są osoby chętne na jaskinie a na kopalnie nie  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista na wycieczkę do koplani ( dopisywać ile osó B)

 

1. Kielek 3 os

2. Kajetan 3 os
3. Malwa89 ? Się zobaczy czy moja reszta wyrazi chęć zwiedzania   :)

4. Jożin ( bardzo wstępnie - zobaczymy co czas przyniesie) 3 os

5. Iras 4 os

6. belmondo -4 os

 

Bardzo wstępnie wyjazd do kopalni ...Coś Jożin przebąkiwał o wejściu na Biskupią Kopę

Edytowane przez Fruzia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie autobusu

 

Autokar 50os., 9-16.30, Pokrzywna-Jesenik miasto+jaskinie lub Pokrzywna- Zloty Stok to koszt 550 zł brutto. W tym jest ubezpieczenie nnw pasażerów, postojowe kierowcy, cena za usługę (ryczalt). Kierowca posiada licencję na wyjazdy zagraniczne.

 

Zastanówmy się czy na pewno chcemy jechać autokarem te 150km do kopalni czy lepiej jechac w Czechy 80km i mieć więcej czasu na polu, zjeść w spokoju obiad i się napić :yay:

 

Podejrzewam, że pełny autokar się nie znajdzie wiec koszty będą wyższe niż 11zl/os. Jest to jedyna firma, która zrobiła cenę poniżej 1000zl.

 

Decyzja należy do Was ale uważam, że złoty stok można odpuścić i zwiedzić go jak zlot będzie gdzieś bliżej.

 

W okolicy jest kilka fajnych miejsc, które warto zwiedzić bez większego wysiłku.

 

Malwina, jedź na wycieczkę! Ja się Zbysiem zajmę. Ty się zupełnie nie przejmuj.

Robaczku tu juz nie o Zbyszka chodzi ale nie widzę mojego Tomka na wycieczce tak daleko autokarem. Toż to ja go prędzej w kopalni zostawię :lol:

 

...Coś Jożin przebąkiwał o wejściu na Biskupią Kopę[/font][/color]

Biskupia Kopa fajna, jak pogoda dopisze to naprawdę są super widoki

 

...Podziemny spływ łodzią[/size]

Atrakcja dostępna dla dzieci powyżej 8 roku życia.

Czyli spływ lodzia ze względu na wiek dzieci 7 i 2 mnie dyskwalifikuje a to lepsza frajda niż lazenie po kopalni Edytowane przez malwa89 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do kopalni złota  :] :] :]

Zarezerwowałem dla nas wejście na dzień 02.04.2016 r.( sobota ) na godz. 10,30  +spływ łodzią dla 30 osób  ( 2X15 osób ) B)

Koszty:  bilety dla dorosłych mamy w cenie 15 zł /osoba,

                       dla dzieci można wziąć MIX 3 - po 23 zł ( cena sztywna)

                       spływ łodzią po 10 zł/osoba

W przypadku 4 osobowej rodziny można kupić  2X15 zł + 2X23= 76 zł + 40 zł spływ=106 zł

W kopalni maja 1 łódkę  :miga: :miga: :miga:

Spływ łodzią trwa 40 minut i wtedy reszta grupy musi czekać  :miga:

Zwiedzanie trwa 1,5 h.

 

Widzę to tak,ze po ogólnym zwiedzaniu całością grupy ,część pójdzie płukać złoto,wypisywać dyplomy i i wybijać monety ,a druga część chętnych popłynie,a potem zamiana.Na zewnątrz jest też wiele sklepów ,pewnie i jakiś bar ,więc można umówić się na konkretna godzinę do wyjazdu.

Jeżeli nie będzie chętnych na autobus to  pojedziemy swoimi samochodami .Na miejsce jest  53,6 km :

 

 https://www.google.pl/maps/dir/Pokrzywna/Z%C5%82oty+Stok+-+Kopalnia+z%C5%82ota,+Z%C5%82ota,+Z%C5%82oty+Stok/@50.3837241,17.0238675,11z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x471194120060909f:0x81ea02bd8e307327!2m2!1d17.4531432!2d50.2871226!1m5!1m1!1s0x470e1f6488f3793b:0x99be1cd3df76a784!2m2!1d16.8747337!2d50.4398727!5i2                                         

 

Malwina a jak wygląda temat busów ?

Edytowane przez belmondo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.