Skocz do zawartości

jacekh szuka przyczepy


jacekh

Rekomendowane odpowiedzi

poszukiwań ciąg dalszy,przejechałem już w sumie 1120km w poszukiwaniu cepki ale nie poddaję się.mam na oku knausika ,który stoi w bieruniu ,wybieram sie po niedzieli jak trochę mróz odpuŚci.Zauważyłem na zdjęciach że wymieniane było okno i wzmacniana sklejka pod łóżkiem przy wejŚciu,ale to w sumie nic takiego.Chciałbym zapytać szanownych kolegów czy któryŚ przypadkiem nie przyglądał się jej z bliska i nie zauważył czegoŚ niepokojącego, a może na coŚ bardziej zwrócić uwagę?pozdrawiam i wlejam link.http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-sudwind-450-CID5-IDcyZNl.html#3baca07b69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

1120 km, to dużo, ale są na forum osoby, które pokonały wielokrotnie więcej, zanim stały się szczęśliwymi (bądź nie) posiadaczami swojej wymarzonej przyczepki, więc nie zniechęcaj się, tylko wytrwale szukaj. Na oględziny wybieraj bliskie oferty, ponieważ poniesiesz mniejsze koszty, a z każdą obejrzaną ofertą, będziesz nabierał wiedzy i doświadczenia, z którego w odpowiednim momencie skorzystasz. Powodzenia :ok:

 

W kwestii podlinkowanej przyczepki:
moim zdaniem, przyczepie poprawiono ogólny wizerunek (wygląda na to, że np. wszystkie niebieskie malowania zostały wykonane ponownie).
Według mnie, nie chodziło wyłącznie o względy estetyczne, dlatego innym rzeczom już się nie przyglądałem.

W przyczepie wymieniono np. tylną ścianę. Jak głęboka to była ingerencja i co było jej przyczyną - nie wiem.
Jeśli jest to fachowa naprawa przecieku, to technicznie może to być nawet "plusem" (ktoś zrobił to wcześniej, niż być może zauważyłby to przyszły właściciel). Jeśli jednak była to kolizja ...  Generalnie powinna być dokumentacja foto, że przyczyną był przeciek, ponieważ wtedy można do tego mieć określony stosunek. Piszę o tym tylko informacyjnie, bo odkąd zaczęły pojawiać się na forum opinie, że "pokolizyjna", ale wyremontowana przyczepa "nabiera wartości", a nawet może być "lepsza od nowej", moje ogólne spojrzenie na tego typu kwestie legło w gruzach, a porady od lat pisane ręką Forumowiczów w odpowiednich działach, stoją od jakiegoś czasu pod wielkim znakiem zapytania. Z tych m.in. powodów, oceny należy dokonać jednak samodzielnie.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew,uczę się od doŚwiadczonych forumowiczów.Znalazłem tę samą przyczepę na olx i błękity są wyrażnie wypłowiałe dlatego dziwił mnie trochę ten idealny kolor w tej z bierunia.Przyjrzę się jej ze zdwojoną uwagą.Ja również uważam że pewne naprawy są do zaakceptowania znając historię przyczepy no  i gdy cena jest adekwatna do oferty.Mam do bierunia 47 km więc nie jest tak żle.Jeszcze raz dziękuje za cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Blednie ja kupiłem też Knausa z 2003 r wraz z nowym namiotem zapłaciłem 3 lata temu mniej za taką przyczepę ta juz wtedy też była na sprzedaż. Jestem zadowolony ze swojej przyczepy i stanu technicznego od tego sprzedawcy jednak ta przyczepa uważam, że została znacznie odmłodzona w papierach, ponieważ kuchenka gazowa i zlewozmywak powinny być przykryte szkłem hartowanym. Zanim ktoś zakupi tą przyczepę niech sprawdzi vin i z niego wyjdzie jaki to rocznik..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,po kilku dniach mieszania pomiędzy ofertami odrobinę mnie zainteresowała ta przyczepa http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-lmc-450-k1-lux-CID5-IDbwQ87.html#913458fc4echyba sentyment do lmc i nadzieja że istnieje jakaŚ nie zgnita i nie bita ,która czeka właŚnie na mnie.Czy ktoŚ może oglądał już kiedyŚ tę przyczepę,bo chyba była już raz wystawiona rok temu.Najbardziej to liczę na to że mój głos wołania o pomoc usłyszy Kristofer i rzuci swym kocim wzrokiem na zdjęcia bo wiem że jego wzrok sięga głębiej niż zwykłego Śmiertelnika.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,po kilku dniach mieszania pomiędzy ofertami odrobinę mnie zainteresowała ta przyczepa http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-lmc-450-k1-lux-CID5-IDbwQ87.html#913458fc4echyba sentyment do lmc

 

... z kolei w tej, mógł być robiony przód (wszystko na to wskazuje), ale od razu zaznaczam: foty są zbyt słabe, aby cokolwiek można było ocenić na 100%. :niewiem:

Poza tym, nawet przy tej jakości zdjęć nie podoba mi się stan przyczepy, zwłaszcza zewnętrzny (może brudna - nie wiem), ale ja jestem "szczególarz", więc to subiektywna opinia.

Przykład: popękane dolne narożniki z przodu, umywalka mocowana na wkręty (w oryginale raczej tak nie było), porysowane drzwiczki, inny odcień tylnej ściany od str. wnętrza itp.

Jeśli sprzedaje się ponad rok, to może jest tego przyczyna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,przyjrzę się jutro z bliska.Kilka drobnostek wizualnych też zauważyłem ta tylna Ściana pod oknem to może być zwinięta narzuta(mam taką nadzieję bo na pierwszy rzut oka wygląda jak wielki zaciek).W Środku był pdobno wożony rower więc meble pewnie będą porysowane ale to raczej wiekowe bolączki służące do obniżania ceny(do zaakceptowania) .Ale co jest z przednią Ścianą?mój słaby wzrok wyłapał tylko te pęknięcia na dolnych rogach(odbojach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój słaby wzrok wyłapał tylko te pęknięcia na dolnych rogach(odbojach)

 

To jest standard i nie należny się tym przejmować - u siebie wymieniałem 2 lata temu i znowu mam połamane... (daj dziecku korbę...  :] ), oryginalne sa plastikowe i pekaja - mozna kupic gumowe ale cena 180-200 sztuka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą LMC z Oświęcimia interesował się mój szwagier, ale nie dotarliśmy do niej. Z rozmowy z właścicielem wiem, że kupił ją w Bieruniu (ale nie wiem od którego z Bieruńskich sprzedawców). Przyczepa sprowadzona z Holandii, ale z tego co pamiętam 5 lat temu właśnie przez handlarza z Bierunia. Oczywiście zamrażalnik jest mały, a nie duży jak w ogłoszeniu. Więcej z rozmowy nie pamiętam, bo było to ze 3 tygodnie temu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/lmc-495-luxus-lozka-pietrowe-ID6ygbUh.html#d67242d5fb.Macieracje Panowie,jak w załączonym linku i w kilku innych,które znalazłem,brakuje malowania na przodzie ,które jest przedłużeniem linii bocznej.MyŚlałem że te plamy to brud ,poza tym zdjęcie nie ostre.Dzięki że mogę korzystać z waszej wiedzy i że moderator utworzył mój osobny temat.(odnoŚnie ortografii staram się ,kolega z forum zwrócił mi uwagę telefonicznie ale nijak nie mogę stworzyć na moim laptopku małej litery "Ś".wiem że właŚciciel posiada przyczepę od 2007r i od którego handlarza ją ma.Cały czas chowana pod zadaszeniem to na + .przeŚwietlę tę Ściane na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Bieruniu z ukochaną małżonką ,oglądałem tego knausa :oslabiony: totalna porażka ,robota kowala .Strzał był w prawy tył  z przesunięciem łóżka o 10cm (widoczna dziura w Ścianie) całą resztę widać gołym okiem bez zbytniego szukania.W oŚwięcimiu totalny rentgen i z 50 zdjęć ,które analizowałem w domu .Raczej coŚ było robione ale chyba zrobione dobrze bo ciężko się doszukać ewidentnych znaków prócz tego brakującego malowania .Przyczepa czysta pachnąca bez zacieków ale mej połówce nie odpowiada za bardzo układ i kolory obić :look: .Najbardziej podobał nam się ten knausik ,układ i kolorystyka i nawet znalazłem identycznego (prawie :Bieruń-450 i dmc 1200,Ozorków-440 i dmc 1100 plus jakieŚ niebieskie malowanie przy oknie przednim) i tu problem -znowu okolice Łodzi M A S A K R A kilka dni temu przecież tam byłem .Napisałem na PW do Ryba78 i czekam na przebieg wydarzeń.poprosiłem sprzedającego o więcej zdjęć w lepszej jakoŚci .http://olx.pl/oferta/przyczepa-knaus-sudwind-440-CID5-IDaZqCx.html#74d253dbfc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten knaus ma w fatalnym stanie bakistę - od przodu widać ze cala zgniła i była remontowana - robił to amator, całą szczelnie wykładając gumoleum - zaproszenie do gnicia i brak ujścia dołem gazu w awaryjnej sytuacji - unikaj takich dzięciołów co uprawiają takie partactwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.