Skocz do zawartości

Przykręcanie kół przez wulkanizatorów


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dawno, dawno temu uczono mnie, że śrub od kół smarować nie wolno. Mi tak zostało do dziś.

Dobrze słyszaleś !  

Dodam od siebie , że gdyby prawdziwy Mechanik wykonał prace tak jest to napisane w książce to przykręcił by śruby kół kluczem dynamometrycznym ale wiadomo, że "mechanik" wie wszystko lepiej niż sam producent i przykręca felgi bez naprężeń odśrodkowych najczęściej kluczem udarowym bo nastepny klient przyjechał na wymianę opon.  Najbardziej dziwi mnie w tych wspaniałych indywidualnościach naszych mechaników skoro sa tacy genialni to dlaczego nasza motoryzacja leży okrakiem.

Tak naprawdę nie trzeba nic kombinować tylko zastosowac się do wskazowek producenta. Tak jest prawie z ze wszystkim w motoryzacji, że mechanik wie lepiej jak producent tylko potem nie mechanik który spartolił robotę placi a użytkownicy pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze nigdzie posta Spablo z tym stwierdzeniem o smarowaniu srub.

Jezeli mialo to zwiazek z moim postem to nie chodzilo mi oczywiscie o gwint sruby tylko o przesmarowanie czola-przylgowego sruby. Oczywiscie masz racje, gwintu nie smarujemy.

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tych śrub nie zapieka się gwint tylko "czoło śruby" do felgi, sam gwint nie ma z tym nic wspólnego. To dla tego jest problem z ich odkręceniem.

Czasami jak śruba jest nieodpowiednia (czyli do felgi stalowej a jest zastosowana do felgi alu), dochodzi poza zapieczeniem jeszcze zjawisko zakleszczenia się śruby w otworze i jest jeszcze ciężej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ... jak pewnie większość z Was jeżdżę autami (różnymi) od wielu wielu lat .

w mojej "karierze" tylko raz miałem problem z zapieczoną śrubą (skończyło sie na rozwierceniu szpilki - inna poszła po porządnym rozgrzaniu) i było to tuż po tym jak jakiś idiota dowalił pneumatykiem (pewnie poszło ze 300-400Nm)

jesli tylko pilnować właściwych momentów dokręceń (dla osobówet do max 150Nm!) to żadne smary, oleje i palniki nie bedą potrzebne - zapewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zakupiłem w Biedonce lewarek do budki  :]  były jeszcze klucze przedłużane do kół ale ja mam dobry krzyżak wiec sobie odpusciłem ;)  W każdym razie szykuje się na ewentualne "nauki o kole" :Dhttp://forum.karawaning.pl/topic/16552-biod-400td-luxe/page-5?p=413726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zakupiłem w Biedonce lewarek do budki  :]  były jeszcze klucze przedłużane do kół ale ja mam dobry krzyżak wiec sobie odpusciłem ;)  W każdym razie szykuje się na ewentualne "nauki o kole" :Dhttp://forum.karawaning.pl/topic/16552-biod-400td-luxe/page-5?p=413726

 

Taką żabę nie byłem w stanie podłożyć pod oś przyczepy z rozwalona oponą - była za nisko.

post-10895-0-83000000-1427402245_thumb.jpg

Pisałem już o tym na forum ale nie umiem znaleźć gdzie.

Stwierdziłem wtedy, że wezwę pomoc, to może oni dysponują czymś innym i będą w stanie podnieść przyczepkę podkładając pod oś ale też mieli tylko taką żabę i nie przejmując się wcale podłożyli ją pod ramę za kółkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas nie miałem żadnego lewarka do przyczepy wiec ten to zawsze coś :ok:  a podłożyć jak widać to zawsze gdzie sie da :D

 

edit;  przyczepy na lewarku trapezowym od auta raczej niechciał bym podnosić ...

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.