Skocz do zawartości

Przykręcanie kół przez wulkanizatorów


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcialem byc sprytny i zalozylem nakretki zabezpieczajace do kol. Nie jakies "badziewko", ale takie z obrotowymi kolnierzami, och i ach :)

Ostatnie wakacje. W sobote smigamy na dzialke do Tesciow po dzieci, w niedziele planowany powrot, w  poniedzialek wyjazd z przyczepa.

Dojechalismy na dzialke, jest chwila, postanowilem wyczyscic zaciski. Chce sie dobrac do kol, ale nie ma nasadki do nakretek zabezpieczajacych :look:

Przeszukalem caly samochod. Nie ma.

Skonczylo sie wym, ze w poniedzialek w warsztacie spawane byly nakretki do srub i dopiero dalo sie odkrecic. Dwie godziny tyrania mechanika.

Juz nie mam nakretek zabezpieczajacych :) a nakretki smaruje i dokrecam z odpowiednim Nm. Czego i wam zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Konserwować koniecznie należy też wózki/windy od koła zapasowego.

 

Swego czasu w Berlingo złapałem pierwszą gumę, jakoś po 3-4 latach od kupna auta... z dala od domu... kilka godzin walki... wyglądałem jakbym się tarzał w błocie...

 

Jakie słowa cisnąłem w stronę wynalazcy wózka/windy to się domyślacie... następnie przez 2 lata lata woziłem zapasówkę w bagażniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że można smarować i płaszczyzny przylegania też :niewiem:  po dłuższym czasie jak sie "przykleją" alusy to młotami je zbijają A jak by gdzieś w świecie takie cos trafiło to dopiero gimnastyka z błachostki by wyszła :bzik:

 

 

Serio ten klucz udarowy ma taka moc? :hmm:

Zmieniając koła (zimowe stalówki na letnie alusy) każdorazowo smaruję przylgnię. Podobnie smaruję śruby.

 

Smarowidłem jest smar miedziowy w sprayu. Smar ten przeciwdziała korozji (w tym klejeniu się aluminium), a przede wszystkim chroni przylgnię kół aluminiowych oraz śrub przed skutkami wysokich temperatur z tarcz hamulcowych. Wysoka temperatura powoduje m.in. zapiekanie się śrub, zwłaszcza gdy są za mocno dokręcone.

 

W konsekwencji stosowania smarowidła nigdy nie miałem problemu z odkręceniem śrub, zdjęciem kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem znawcą motoryzacji ale od dzieciaka z ojcem coś tam w aucie grzebałem i on zawsze jak tylko ściągało się koła kazał śruby smarować i tak smaruję do dzisiaj. Nigdy nie było problemu z odkręceniem kół czy ściągnięciem koła. Nigdy też żadne koło się nam nie odkręciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwierdzacie mnie w przekonaniu co do smarowania kół i płaszczyzn styku :)

 

Konserwować koniecznie należy też wózki/windy od koła zapasowego.

 

Swego czasu w Berlingo złapałem pierwszą gumę, jakoś po 3-4 latach od kupna auta... z dala od domu... kilka godzin walki... wyglądałem jakbym się tarzał w błocie...

 

Jakie słowa cisnąłem w stronę wynalazcy wózka/windy to się domyślacie... następnie przez 2 lata lata woziłem zapasówkę w bagażniku...

 

U siebie ogladałem kosz i winde zapasówki i podejrzewam że też będzie wojna :oslabiony:  widać że latami nie było nic ruszane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swój ostatni samochód, to poprzedni właściciel zakładał koła w jednym z najbardziej renomowanym warsztacie naszego miasta. Jak chciałem zmienić koła na zimowe, to najpierw walczyłem z odkręceniem śrub, a potem za pomocą młota zrzucałem koła z piast. Alusy się tak przypiekły, że ani drgnęły i wystarczyło tylko pół roku na taki efekt. Dla tego osobiście smaruje śruby i obowiązkowo alufelgi aby uniknąć problemów. Zauważyłem, że stalowe felgi nie zczepiają się tak z piastami, jak te są nie posmarowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. jesli sie juz coś nie daj boże zapiecze to najlepiej podgrzać palnikiem - zawsze pójdzie.

:)

 

Zwłaszcza alufelgi....  :ee:

 

 

No szczególnie na drodze znajdziesz palnik  :] 

 

Skąd wiesz? Może wozi ze sobą. Podobnie jak spawarkę. A nóż sie przyda  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejcie się...

Jak pierwszy raz w życiu pojechałem z przyczepką na urlop to nawet wiertarkę miałem na pokładzie.

 

Nie Ty jeden, mój kumpel zawsze ma wiertarkę ze sobą na wakacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie sprawiłem coś takiego: http://allegro.pl/klucz-udarowy-hy-130b-pneumatyczny-12-v-nasadki-i5182647040.html .

Jeszcze nie trafiłem na taką śrubę, której by nie dał rady;)

A czy testowałeś to cacko , fajna rzecz czy daje radę . Jak tak to fundnę sobie takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.