Skocz do zawartości

AXXOR czy kupić...???


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno mnie tu nie było, ale czas powrócić do "rodziny" i tak nieśmiało proszę kolegów o pomoc w ocenie, a może ktoś ją oglądał... http://olx.pl/oferta/przyczepa-axxor-zarejestrowana-z-przedsionkiem-dmc-750kg-CID5-ID5EDlh.html#31ad34c51b

 

Widzę parę mankamentów: plastikowe błotniki różne, drzwi białe- ciekawe jakie są tego powody, ale za te pieniądze cudów niema.

 

Poszukuję przyczepy z DMC 750 z dwoma łóżkami może być bez WC, ponieważ ogranicza mnie holownik.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Serek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sympatyczna budka!

Drzwiami się nie sugeruj - nie wszystkie miały utrzymaną malaturę po całym obwodzie.

Widać, ze gość nimi handluje - ty jesteś z Żor, gość natomiast to okolice Olsztyna.... musiałbyś poprosić kogoś miejscowego o zerknięcie okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno mnie tu nie było, ale czas powrócić do "rodziny" i tak nieśmiało proszę kolegów o pomoc w ocenie, a może ktoś ją oglądał... http://olx.pl/oferta/przyczepa-axxor-zarejestrowana-z-przedsionkiem-dmc-750kg-CID5-ID5EDlh.html#31ad34c51b

 

Widzę parę mankamentów: plastikowe błotniki różne, drzwi białe- ciekawe jakie są tego powody, ale za te pieniądze cudów niema.

 

Poszukuję przyczepy z DMC 750 z dwoma łóżkami może być bez WC, ponieważ ogranicza mnie holownik.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

@Serek

Jestem za, bardzo sympatyczna przyczepa, rok urodzenia też niczego sobie! Nie zwlekaj !

Mieliśmy podobną > więcej post #18 i 22

Poproś sprzedawcę o ksero/foto wszystkich stron dowodu rejestracyjnego przyczepy ... sprawdż wpisy.

Szerokiej drogi na Mazury ... wracaj z przyczepą.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Foto #6 super miejsce do jedzenia + spanie 1osoba, rozwiązanie OK. Tego nam czasami brakowało.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

 

Racja, muszę znaleźć kogos , kto by na nią zerknął okiem... porobił dokładne fotki z bliska. Powiem szczerze, że nie podoba mi się jeszcze ta sciana przy wejściu - jakas poobijana dziwnie.

 

Dzwonie do gościa, zobaczę co powie... kawałek drogi jest , a nie chce mieć powtórki z poprzedniej aukcji.

 

Chwila później i już wiem cos więcej.

Szyba tył z plexy, przyjechał bez błotnika wiec Pan założył jaki miał, pęknięta szyba boczna od strony wejścia, przedsionek "raczej " z tej przyczepy, Pan go tylko rozrzucił na trawę, nie zakładał  do przyczepy. Brak zacieków, wilgoci - opinia sprzedawcy.

 

Szkoda, że tak daleko.

Edytowane przez Serek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Serku !!!

Faktycznie dawno Cię tu nie było . Pisałem kiedyś do Ciebie ale chyba zamknąłeś się w sobie . :lol:

Do rzeczy .

To wypisz wymaluj mój Beyerland . Gabaryty podobne lub takie same . Nieco różni się wnętrze (rozkład).

Zastanawia mnie tylko ta masa całkowita skoro u mnie DMC to 900 kg .

Na początek to taka refleksja . Uważać trzeba na laminat z przodu czepki . Lubi strzelać w miejscach gdzie jest łączenie przedniej ściany z boczną ścianą na skutek małych otworów . Pod listwą śruby mieszczą się na styk . Podczas jazdy po naszych drogach (widok z przodu) tworzy się minimalny romb i właśnie w tym czasie śruby robią z laminatem takie spustoszenie . Inne czynniki też , czyli mróz , podnoszenie na podnośniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Fingierku... kupe lat.

No właśnie, w rozmowie ze sprzedawca zasugerowałem, że przekopałem neta i nie spotkałem takie z takim DMC małym a na prośbę żeby przesłał kwity z niej odparł ze wszystko jest ok i jak chce kupić to mam przyjechać.

 

Takie rozmowy skutecznie mnie odstraszają, już kiedyś po pędziłem do Gdańska po przyczepę i stan odbiegał znacznie od opisu...

 

Dodam , że poszukuję N 132 T , ale to jak trafić w totka z DMC 750 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten Pan podał masę własną . U mnie to 680 kg ale jest kibelek , w tamtej jest zamiast tego małe łóżko i szafa ... chyba lekko większa od mojej , więc by pasowało.

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce jest, jak jest, na ten temat wypowiadać się nie mam ochoty.

Niemniej, dla przykładu - w Niderlandii, jeżeli masz przyczepę której mw wynosi (przykładowo) 600kg, a DMC ma 900kg (a Ty masz ochotę ograniczyć jej ładowność w dół, DMC do np. 749kg) to wystarczy 37 euro i max 5 dni roboczych. Przy czym MW jest nietykalne, i zmiana DMC tylko w dół. No i na sam koniec-raczej nikt już tego nie robi, bo po zmianie przepisów nie traktują już DMC przyczepy tylko rzeczywistej masy przyczepy w danej chwili (musi być mniejsza niż rzeczywista masa auta w danej chwili), wystarczy uważać ile się pakuje albo podjechac na wagę. No i wszystko będzie legalnie, prawnie, jakoś tak... bardziej w stylu "przepisy dla ludzi" zamiast "przepisy przeciwko ludziom".

Chociaż ja sam jestem przeciwnikiem DMC 750kg, jeżeli ma to być tylko ze względu na brak corocznego przeglądu. Powinno się raz na jakiś czas sprawdzać hamulce, oś, zaczep, itd. Coroczny przegląd niejako nas do tego obliguje, a na pewno jest wielu takich, którzy bez niego nic nie sprawdzą a na drogę wyjadą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frafer jeździłem, już z przyczepami dokładnie z dwiema : jedna Niewiadów N 126n z dmc 720kg. przez 3 lata, po czym zmieniłem na Abi Jubilee dmc 1100kg prze 2 lata ale wtedy miałem możliwości holownika, teraz po sprzedaży i przyczep i holownik,a za kupiłem nową Merive i ona ma tylko 750 kg DMC, a postanowiłem powrócić do karawaningu. Z doświadczenia nauczony jestem przed sezonem sprawdzać całość pojazdu jakim mam zamiar jechać na wakacje i nawet ten smieszny przegląd jaki jest u diagnosty tego nie zmienia. On ewentualnie może potwierdzić stan faktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.