Skocz do zawartości

Poszukuję przyczepki 2+1 na dłuższe trasy do 1000kg i 10000zł


mariockr

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu pierwszej przyczepy. Poszukuję sprzętu dla 2+1 (1 poniżej 2 lat) na dłuższe podróże - w tym roku w planach PL ale po wprawieniu się za rok dłuższa objazdówka po europie. Ciągnik to sharan 2490 kg całkowitej więc aby uniknąć viatola przyczepka max 1000kg, po za tym na objazdówkę myślę że lżejsza będzie poręczniejsza. WC i prysznic raczej konieczny, drzwi od naszego pobocza więc wersje GB odpadają, kuchnia z lodówką to chyba jest w każdej? Cena max to 10000 z pakietem startowym (mogę zrobić hamulce, opony ale nie chcę się bawić w grubsze naprawy). Za jakimi modelami rozglądać się żeby spełniały moje oczekiwania. Z góry dzięki za sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Za jakimi modelami rozglądać się żeby spełniały moje oczekiwania. Z góry dzięki za sugestie. 

Za każdym modelem możesz się rozglądać :yes:

1. przyczepka ma być sucha,

2. rocznik i model to raczej sprawa drugorzędna liczy się stan techniczny

3. nie wykluczaj angielek są bardzo funkcjonalne i lżejsze jak europejskie ale trudniej o taką w dobrym stanie

4. jeżeli znajdziesz jakąś możesz skorzystać z rady forumowiczów  http://forum.karawaning.pl/topic/13244-forumowicze-pomagaj%C4%85-ogl%C4%85da%C4%87-przyczepy/

Oczekiwań nie masz wygórowanych a więc będzie łatwiej coś kupić :ok:

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za mało sprecyzowałem - chodzi mi o przyczepkę która będzie się jak najlepiej prowadzić na dłuższych przelotach i ma na tyle sztywną konstrukcję że nie rozchwieruta się po dłuższej trasie nie koniecznie najlepszymi drogami - nie przepadam za autostradami a za rok planuję przynajmniej Hiszpanię. 

Ze względów bezpieczeństwa (sytuacje opisana na forum) odrzucam przyczepki z drzwiami po złej stronie, może być angielska ale na kontynentalny rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż to tak jak napisałem oprócz punktu 3 jeżeli to nie ma być angielka. Jeżeli chcesz jeździć bocznymi drogami to ja bym brał

jak najkrótszą, ale dalej priorytet to stan techniczny a nie rocznik czy konkretna marka. Zapodaj jakieś ogłoszenie z przyczepką

a na pewno jeżeli zdjęcia będą w miarę fajne to fachowcy wypowiedzą się o niej przynajmniej w jakimś stopniu zanim ją obejrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu pierwszej przyczepy. Poszukuję sprzętu dla 2+1 (1 poniżej 2 lat) na dłuższe podróże - w tym roku w planach PL ale po wprawieniu się za rok dłuższa objazdówka po europie. 

@mariockr

Polecamy  Chateau < zerknij > więcej ... post #18

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Szukaj w Google, wpisując frazę [sprzedam przyczepę Chateau] na pewno znajdziesz...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Ze względów bezpieczeństwa (sytuacje opisana na forum) odrzucam przyczepki z drzwiami po złej stronie, może być angielska ale na kontynentalny rynek.

 

 

możesz to rozwinąć? o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - myślę, że koledzy chcą zwrócić uwagę, że pod względem bezpieczeństwa nie ma aż tak wielkiej różnicy. Ja Cię doskonale rozumiem i wydaje mi się, że masz rację. Ale musisz też brać pod uwagę fakt, że dziecko nie może samodzielnie biegać po drodze niezależnie od tego, po której stronie przyczepy są drzwi :) Faktem jest, że już wyjście dziecka z przyczepy stojącej na poboczu może być problematyczne. Pytanie tylko jak często będziesz stał zestawem na poboczu. No i na ile będziesz pozwalał dziecku samodzielnie wchodzić i wychodzić z przyczepy na drodze.

Wydaje się, że jesteś dość dobrze już nakierowany na konkretne potrzeby, więc będziesz miał łatwiej z wyborem. Koledzy już Ci pisali - wyszukaj przyczepkę, my pomożemy zweryfikować, czy warto pojechać zobaczyć. Na samo oglądanie w "realu" (nie chodzi o sklep ;)) poproś kogoś z okolicy przyczepki. Natomiast nie dostaniesz na forum odpowiedzi, jaki konkretnie model, jaki producent. W tym temacie musisz sobie poradzić sam. Wybierz, co Ci się podoba i poddaj ocenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.