Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

22 minuty temu, rolf napisał(a):

Zrobiłem otwór 20mm, idealnie (na siłę) wpasował się w to peszel z zestawu. Dookoła objechałem deakaealem, myślę że będzie skutecznie, a i całkiem estetycznie. 

No niestety. W sumie to on nie powinien chyba na boki pracować, tylko góra dół. Mogę jeszcze z centymetr odsunąć, ale wtedy ta obudowa delikatnie już będzie trzeć o oponę po dosunięciu rolek. 

20230412_183950.jpg

Dla potomnych - niezbyt wygodnie, ale da się pogodzić napęd i przyłącze wody.

20230410_174617.jpg

Wg mnie tak zamontowany mover jest zamontowany nieprawidłowo i niezgodnie z instrukcją (bez zachowania minimalnych odstępów). Amor koliduje i powinieneś mover zamontować z drugiej strony osi. Pamiętaj że koło, wahacz i sam amor pracuje, i to nie tylko góra dół, ale IMO też będzie pracować na boki. I u Ciebie jest ryzyko, że elementy będą o siebie ocierać co może w skrajnym przypadku doprowadzić do jakiegoś uszkodzenia któregoś z elementów. Ja bym się nie odważył tak tego montować. Osobiście zamontowałbym to po drugiej stronie osi.

jacek00

jacek00

21 minut temu, rolf napisał(a):

Zrobiłem otwór 20mm, idealnie (na siłę) wpasował się w to peszel z zestawu. Dookoła objechałem deakaealem, myślę że będzie skutecznie, a i całkiem estetycznie. 

No niestety. W sumie to on nie powinien chyba na boki pracować, tylko góra dół. Mogę jeszcze z centymetr odsunąć, ale wtedy ta obudowa delikatnie już będzie trzeć o oponę po dosunięciu rolek. 

20230412_183950.jpg

Dla potomnych - niezbyt wygodnie, ale da się pogodzić napęd i przyłącze wody.

20230410_174617.jpg

Wg mnie tak zamontowany mover jest zamontowany nieprawidłowo i niezgodnie z instrukcją (bez zachowania minimalnych odstępów). Amor koliduje i powinieneś mover zamontować z drugiej strony osi. Pamiętaj że koło i wahacz pracuje, i to nie tylko góra dół, ale IMO też będzie pracować na boki. I u Ciebie jest ryzyko, że elementy będą o siebie ocierać co może w skrajnym przypadku doprowadzić do jakiegoś uszkodzenia któregoś z elementów. Ja bym się nie odważył tak tego montować. Osobiście zamontowałbym to po drugiej stronie osi.

jacek00

jacek00

20 minut temu, rolf napisał(a):

Zrobiłem otwór 20mm, idealnie (na siłę) wpasował się w to peszel z zestawu. Dookoła objechałem deakaealem, myślę że będzie skutecznie, a i całkiem estetycznie. 

No niestety. W sumie to on nie powinien chyba na boki pracować, tylko góra dół. Mogę jeszcze z centymetr odsunąć, ale wtedy ta obudowa delikatnie już będzie trzeć o oponę po dosunięciu rolek. 

20230412_183950.jpg

Dla potomnych - niezbyt wygodnie, ale da się pogodzić napęd i przyłącze wody.

20230410_174617.jpg

Wg mnie tak zamontowany mover jest zamontowany nieprawidłowo i niezgodnie z instrukcją (bez zachowania minimalnych odstępów). Amor koliduje i powinieneś mover zamontować z drugiej strony osi. Pamiętaj że koło pracuje, i to nie tylko góra dół, ale IMO też będzie pracować na boki. I u Ciebie jest ryzyko, że elementy będą o siebie uderzać co może w skrajnym przypadku doprowadzić do jakiegoś uszkodzenia któregoś z elementów. Ja bym się nie odważył tak tego montować. 

jacek00

jacek00

14 minut temu, rolf napisał(a):

Zrobiłem otwór 20mm, idealnie (na siłę) wpasował się w to peszel z zestawu. Dookoła objechałem deakaealem, myślę że będzie skutecznie, a i całkiem estetycznie. 

No niestety. W sumie to on nie powinien chyba na boki pracować, tylko góra dół. Mogę jeszcze z centymetr odsunąć, ale wtedy ta obudowa delikatnie już będzie trzeć o oponę po dosunięciu rolek. 

20230412_183950.jpg

Dla potomnych - niezbyt wygodnie, ale da się pogodzić napęd i przyłącze wody.

20230410_174617.jpg

Wg mnie tak zamontowany mover jest zamontowany nieprawidłowo i niezgodnie z instrukcją (bez zachowania minimalnych odstępów). Amor koliduje i powinieneś mover zamontować z drugiej strony osi. Pamiętaj że koło pracuje, i to nie tylko góra dół, ale IMO też będzie pracować na boki. I u Ciebie jest ryzyko, że elementy będą o siebie uderzać co może w skrajnym przypadku doprowadzić do jakiegoś uszkodzenia, któregoś z elementów. Ja bym się nie odważył tak tego montować. 

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.