Skocz do zawartości

Aukcje Allegro z okazjami - wyposażenie i ekwipunek


jacekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego klucza do gazu - kilka razy rozmawaiałem z ludźmi zajmującymi się gazem i zawsze naciskali, że połączenie butli powinno zostać skręcone wyłącznie ręką - nie należy stosować żadnych kluczy ze względu na możliwość uszkodzeń. Dlatego też zawsze zakręcam tylko ręką. Tak mocno, jak się da, ale wyłącznie ręką.

 

Witaj !

Masz rację, ale ...

Ten kluczyk produkuje producent reduktorów, więc jest wykonany odpowiednio.

Dźwignia jaka jest zastosowana w tym wypadku, jest odpowiednio mała.

Chodzi raczej o wygodę pokręcania radełkowaną nakrętką, niż o jej mocne zakręcenie.

Często się zdarza, że mamy z jakiegoś powodu śliskie lub wilgotne ręce (np. wypadnie to zrobić w czasie ulewnego deszczu) lub akurat mamy skaleczony palec, powodów może być wiele i taki malutki kluczyk, który wisi sobie na stałe za nakrętką, rozwiązuje sprawę. Wiem, bo mam taki i sprawdza się znakomicie, a koszt znikomy. :ok:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamper zrobił na mnie wrażenie ... ciekawią mnie tylko koszta tj. ile można zaoszczędzić w porównaniu z zakupem nowego kampera. Chyba że ludzie to budują żeby mieć osobiście zaprojektowane - dopasowane do własnych potrzeb - wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamper zrobił na mnie wrażenie ... ciekawią mnie tylko koszta tj. ile można zaoszczędzić w porównaniu z zakupem nowego kampera. Chyba że ludzie to budują żeby mieć osobiście zaprojektowane - dopasowane do własnych potrzeb - wnętrze.

 

... podany jest telefon, może ktoś z ciekawości tam zatelefonuje :niewiem: i zrobi małe rozeznanie.

Sam miałem taki zamiar, ale na chwilę obecną nie mam wystarczającej motywacji hehe%281%29.gif, przyczepka mi wystarcza (na razie :bzik: )

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych przypadkach Krzysztofie oczywiście zastosowanie klucza ułatwia sprawę.

 

Co do zabudowy to miałem okazję przypatrzeć się technice budowy kampera w firmie DUNI, czy remontom jakie oni robią. To nie jest taka prosta sprawa i trzeba się przypatrzeć technice. Taki kamper "robiony" może być lepszy od popularnych kamperów budowanych "masowo" i wtedy jest bliższy renomowanym "drogim" markom, z wysokiej klasy materiałów, z solidną konstrukcją i wysokiej jakości wykończeniem, ale też może tylko ładnie wyglądać i za kilka lat wymagać generalnego remontu.

Proszę popatrzeć na konstrukcje kamperów z lat 80/90 i na nowe popularne kampery. Wg mnie te starsze auta wytrzymają więcej lat niż nowoczesne konstrukcje.

W PC jest testowany najnowszy kamper DUNI na IVECO, którego oglądałem na żywo i muszę przyznać, że jest zrobiony z głową i bez oszczędzania na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zmierzę wielkość swojego lusterka. Jest na tyle wysoko, że nie ogranicza mi widoczności ;-), chyba, że na lecące bociany :-).

ViaBoxa mam schowanego za lusterkiem ;-)

 

Grześ - zrobiłem sobie taką wycinankę z tekturki, w podanych rozmiarach (dwa identyczne kawałki, a miedzy nimi kawałeczek styropianu). Zrobiłem przymiarkę na swoje lusterko przy pomocy gumki (idea jest OK) i w żaden sposób nie mogłem zaakceptować tego widoku.

Polecam Ci ten właśnie sposób smirk%281%29.gif , zobaczysz na własne :look:

Co do bocianów, to zgoda, ale miałem takie sytuacje, że nawet "viabox", który też mam za lusterkiem, przeszkadzał w odczytaniu wysoko umieszczonego światła nad skrzyżowaniem, lub napisu z tablic drogowych na wiaduktach itp. Musiałem wychylać się do przodu, aby sięgnąć tam wzrokiem. Po umieszczeniu w/w tekturki na swoim lusterku, efekt był nie do przyjęcia.

Może w ciężarówkach, ale ja mam małą szybę przednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Trafiłem na aukcję bojlera ciepłej wody:

http://allegro.pl/bojler-ogrzewanie-wody-do-kampera-przyczepy-i1962445271.html

 

Inne oferty tego Allegrowicza też mogą się komuś przydać:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=204490

 

Jeszcze ciekawy "drobiazg":

http://allegro.pl/agregat-prostownik-ladowarka-rozruch-kompresor-i1949902328.html

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.