Skocz do zawartości

Przyczepka SOLIFER 450


PIOTREK_383

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Przedstawiam wam moją przyczepkę Solifer 450, która jak na razie jest w złym stanie (wkrótce się to zmieni :P)

 

Foto:

vm66.jpg

4oq5.jpg

pkpx.jpg

qx45.jpg

u528.jpg

5bs9.jpg

gvd1.jpg

o965.jpg

8jll.jpg

 

Jest to przyczepa po robotnikach... co zresztą widać :P Jest zarejestrowana. Z usterek to układ jezdny - jest kilka rzeczy do wymiany. Nie mogę powiedzieć, że przepłaciłem :D Nie wiem czy uwierzycie, ale dałem za nią 600 zł. Wydaje mi się to dość dobra cena :) Przyczepka z dnia na dzień jest w coraz lepszym stanie, wszystko będzie gruntownie odnowione - będzie prawie jak nowa :)

 

Oceniajcie jak to się prezentuje ;) Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, widzę, że nie jest to przyczepka po byle jakich robotnikach, ale po robotnikach majowych! Proponuję zacząć od wyciągnięcia wszystkiego do gołych ścian i podłogi :)

Czy ja dobrze widzę na czym ustawiłeś podpory ??? Tylna lewa na czwartym zdjęciu. Koła zdjęte, oczywiście nie grzebiesz teraz przy wale?

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłóż coś pod oś zanim na kogoś spadnie i zabije!



ABSOLUTNIE nie można stawiać przyczepy na samych podporach, a już na takich podkładkach to masakra jest!

 

a najlepiej jakieś podkłady pod ramę w co najmniej czterech miejscach

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie jestem aż tak bezmyślny, aby stawiać na samych podporach :) Jest pod osiach po obu stronach, także spokojnie :) Na podporach to jeszcze dodatkowo :)

Edytowane przez PIOTREK_383 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, ja nie twierdzę, że jesteś bezmyślny. Widzę stan Twojej przyczepki i nie postawiłbym złamanego grosza na dobry stan tych podpór. Podpory służą tylko do ostatecznej stabilizacji przyczepy, która stoi na kołach. Podparcie stopy na takiej wieży grozi zawaleniem :)



Jeśli zaś chodzi o przyczepkę to jest to na pewno wyzwanie. Oczywiście czeka Cię odbudowa, nie wystarczy jej wysprzątać, ale jeśli masz zapał i ochotę to naprawdę warto. Widzę tam goła ziemię, elektryka robiona była chyba w imieniny majstra, podłoga wygląda na zalaną, oby tylko po imprezie. Z zewnątrz wygląda nieźle, ciekawe jak jest od spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta lewa podpoda ( na tej słynnej "wieży" świetnie wyglada :] ) cała podpora jest do wymiany!! albo do zrobienia i wzmocnienia  - masz pogięte ramiona !! zobacz jej mocowanie w podłodze - czy nie wymaga "interwencji"??? :look: .

Przyczepka po Twoich zabiegach napewno będzie świetnie sie prezentowała, patrząc na zdjęcie nr 8 jak masz poukładane długopisy, kombinerki i inne narzędzia  napewno będzie dobrze "zrobiona". :]

Tak jak koledzy wspominali, czeka Cię ogrom pracy ( powyciągaj i zdemontuj wszystko co możliwe aby dotrzeć do wszystkich zakamarków ) a potem wszystkie elemementy po "dopieszczeniu" na nowo zamontuj - zobaczysz frajda będzie wielka ze "swojego" dzieła. :yay:  :yay: :yay:  

 

W miarę możliwości podsyłaj zdjęcia postępów pracy - będziemy Cię wspierać. :]

 

Pozdrawiam

 

Ps. cena rewelacyjna :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że grono Soliferów się zaczyna wreszcie powiększać  :yay:  :yay:  :yay:  :yay:  i mam nadzieję iż Ty i twoja  :przyczepa:   po remoncie będzie w pełni przygotowana do przyjazdu  :drive:  :przyczepa:  na jakiś zlot bym na reszcie nie był osamotniony ( jeśli chodzi o markę przyczepy), a i informacje na temat przyczepy można wymienić przy  :piwo:  , życzę powodzenia w pracach remontowych.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, cena atrakcyjna, jeżeli nazywać to ceną, raczej coś w rodzaju podatku od darowizny. Dobry jesteś skoro sam planujesz wszystko to ogarnąć chyba, że już kiedyś coś takiego robiłeś. Spisuj skrupulatnie wszystkie wydatki, ciekawe ile będziesz musiał w nią włożyć. Życzę powodzenia no i oczywiście wytrwałości, bo ona na pewno będzi Ci potrzebna. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No, panowie, przyczepkę powoli ogarniam, elektryka, woda, oświetlenie, ogrzewanie itp. wszystko działa ;) Układ jezdny już gotowy do jazdy, wszystko zrobione. Podłoga wzmocniona. 

 

Potrzebuję jak na razie szybę boczną, wiecie może gdzie taką kupię? Oznaczenia: BONOPLEX 5800/5000 D237

Edytowane przez PIOTREK_383 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem pod wrażeniem ceny zakupu  oraz przede wszystkim determinacji w remoncie . Ważne że urządzenia są sprawne .

 

Wygląda na to ,że po remoncie będziesz miał przyzwoitą przyczepę .Podaj wymiary tego okna to szybciej go dopasujesz ,bo możesz mieć problem ze znalezieniem oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.