Skocz do zawartości

Pilnie poszukuję rurki do lodówki


amee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pilnie poszukuję rurki do lodówki Electrolux RM 250/270. Podczas wyjmowania palnika do czyszczenia ułamała się rurka, która się zapiekła przez 20 lat. Problem wielki z zakupem, serwis spod Poznania może taką sprowadzić ale trzeba długo czekać, Wrocław również, może ktoś z forumowiczów nie wyrzucił swojej zepsutej lodówki albo macie pomysł gdzie taką rurkę znaleźć? Najważniejszy jest ten zaworek który wchodzi do palnika. W załączeniu zdjęcie tego co zostało z naszego zaworka i zdjęcia poglądowe o którą rurkę mi chodzi. (Zdjęcie zaworka moje, natomiast zdjęcia lodówki znalezione na forum, w związku z tym, że moja lodówka jeszcze nie jest wymontowana, właściciela zdjęć przepraszam i proszę o wyrozumiałość) 

DSC_6340.JPG

a.jpg

b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź z wykręconymi elementami do gazownika od instalacji LPG

Na pewno jest możliwość to naprawić - może tylko nie być chęci z jego strony.

.

Jak się nie uda gazownika zmotywować do chęci/myślenia, to przyślij to do mnie, mam wspaniałego kumpla od tych spraw.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź z wykręconymi elementami do gazownika od instalacji LPG

Na pewno jest możliwość to naprawić - może tylko nie być chęci z jego strony.

.

Jak się nie uda gazownika zmotywować do chęci/myślenia, to przyślij to do mnie, mam wspaniałego kumpla od tych spraw.

No właśnie twierdzą że się nie da:( Jutro raz jeszcze spróbuję, jeżeli nadal nic z tego nie wyjdzie to chętnie skorzystam z Waszej pomocy, mogę nawet podskoczyć do Gubina. 23 sierpnia wyjeżdżamy do Chorwacji i bez gazu w lodówce posypie się nasz cały misterny plan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czasu niewiele. Jutro wjadę do Andrzeja (Eurogaz Gubin) wypytam jak z "nawałem" stoi i czy ma jakiś szybki pomysł na to.

 

Jaka jest średnica tej rurki mierząc po zewnętrznej?

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  chodzi tylko o tą rurkę,wg mnie ona wygląda jak samochodowa rurka hamulcowa.W niektórych sklepach z częściami do samochodów dorobią Ci ją od ręki,tylko muszą mieć te końcówki z gwintem.A może to te same co w samochodzie.???? Każdą długość i z miedzi,,,,,

 

:ok:

Pozdro,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Kolegą. Powiedział że połączenie 2 rurek nie stanowi problemu. Tak jak podejrzewałem na nypel.

Oczywiście ten zniszczony fragment nie nada się, wstawi się nowy odcinek.

W każdym razie, jest to do naprawienia.

 

 

 

 

Tą c o widzę na fotce to jest 6 mm.8 mm występuje jako główna doprowadzająca gaz.Ta służy na krótkim odcinku i wg mnie to 6mm.

 

pozdro,,,,,,,

Aniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.