Skocz do zawartości

Lampa w przyczepie


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Witam Was serdecznie, jestem całkowicie zielonym karawanigowcem, jesli pytanie będzie głupie, to mi podarujcie. W przyczepie mam wiszącą lampę, która jest włączona do gniazda zamontowanego na suficie. Jest to złaczka z której wystają dwa krótkie bolce. Nie ma wyłacznika tej lampy w przyczepie (może był na cięgno?) Po podłączeniu 230v lampa swieci ciągle. Przyczepka to Hobby 460. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc bedę dozgonnie wdzięczny :)

Edytowane przez Kusy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie lampę. Może być gdzieś malutki wyłącznik. Jeżeli brak wyłącznika to poszukaj jeszcze w szafce w pobliżu lampy. Tam również zdarzają się takie wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Tak, jak Kol. Jankes napisał, ew. jeszcze szafka (szafa) przy samych drzwiach wejściowych przyczepy.

Czy pisząc, że po podłączeniu do 230 V przyczepy, lampa działa, chcesz powiedzieć, że jest tam żarówka 230V ?
Czy może inaczej - działa wtedy zasilacz 12 V przyczepy i żarówka w lampie jest na 12 V.
Z taką lampą na 230 V sie nie spotkałem (choć wiem, że bywały), więc może znajdzie się ktoś, kto akurat to rozwiązanie posiada.
Przy zasilaniu 12 V, a być może i 230 V (nie wiem) było często stosowane mocowanie i włącznik, jak na foto.
 

post-8228-0-43669800-1373820074_thumb.jpg

 

post-8228-0-85045500-1373820073_thumb.jpg

Czy u ciebie jest inne ?  Daj fotki :hmm:
Jeśli faktycznie nie ma nigdzie wyłącznika, to z powodzeniem możesz zamontować właśnie taki, jak piszesz (na łańcuszek), pamiętając o dobrej izolacji połączeń.
 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Jankes i  Kristofer, to jest kurde dokładnie ten wtyk :) On działa z 230, nie próbowałem z 12V, właśnie włącznika/ wyłącznika nie ma, to jest lampa pod sufitem. Jutro pogrzebię w szafkach, ale jaki jest sens montowania wyłącznika lampy górnej w szafie? :] Tzn ma sens, jak biega żona. Ale dajcie radę na temat takiego złącza, czy ono jest standardowe, czy lepiej coś zrobić normalnego? Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Jankes i  Kristofer, to jest kurde dokładnie ten wtyk :) On działa z 230, nie próbowałem z 12V, właśnie włącznika/ wyłącznika nie ma, to jest lampa pod sufitem. Jutro pogrzebię w szafkach, ale jaki jest sens montowania wyłącznika lampy górnej w szafie? :] Tzn ma sens, jak biega żona. Ale dajcie radę na temat takiego złącza, czy ono jest standardowe, czy lepiej coś zrobić normalnego? Pozdrawiam Adam.

A jak nie ma to załóż taki jak przy lampkach " nocnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, coś tam sobie poradzę, ale myślałem, że dopasuję do oryginału, napiszę jak wyszło :)

Przy mojej lampie mam właśnie taki wyłącznik. Ma działać i być praktyczne a nie koniecznie oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wyłącznika lampy górnej w szafie? :] Tzn ma sens

 

Jeśli ta lampa była głównym, a często i jedynym światłem, to umieszczenie wyłącznika na bocznej ścianie szafy, tuz przy wejściu, pozwalało włączyć światło wchodząc do przyczepy. (nie szukaj wewnątrz szafy :nono: ).

 

W oryginalnej puszce lampy jest tak:

 

post-8228-0-85877200-1373826592_thumb.jpg

 

Możesz zrobić tak samo :hmm: , a wyłącznik dowolny, byle by się zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest i raczej koniecznie musisz go rozwiązać w prawidłowy sposób.

Ta instalacja nie jest przystosowana do 230V

O ile sam kabel na tym nie cierpi bo jest solidny, to złącza / przyłącza nie były na takie napięcie.

Musiał ktoś wcześniej coś przerabiać i przepiął kabel z 12V pod 230V w miejscu gdzie jest w Twojej budce "kablomania".

Zawezwij elektryka , poradzi raz dwa, grosik weźmie i będziesz miał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instalacja nie jest przystosowana do 230V

.

Wojtku - Hobby ma instalacje na 230 V...

 

należy szukać przy wejściu włącznika dwuprzyciskowego - jednym przyciskiem włączamy lampe nad stołem a drugim lampe na zewnątrz

 

jedna i druga świecą tylko jak jest 230 V podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku - Hobby ma instalacje na 230 V...

...

 

Kolega Kusy, potwierdził że ma identyczne przyłącze jakie zaprezentował Kristofer na zdjęciu.

http://forum.karawaning.pl/topic/13969-lampa-w-przyczepie/?do=findComment&comment=325588

 

To nie jest na 230V

230V przychodzi na trafo, a z trafa 12V na oświetlenie.

Aaaaa..... chyba że jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.