Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

8 godzin temu, Robert77 napisał:

Dostałem też dodatkowe zdjęcia od faceta wygląda całkiem okej, tylko ta marka nie jest w nim za bardzo znana.

Marka znana, należąca do Erwin Hymer Group, która faktycznie jest właścicielem też Dethleffsa. Sunlight robią obecnie jedynie kampery, chociaż w przeszłości mieli epizod., że przez kilka lat produkowali i przyczepy. 

Tu ich strona: https://www.sunlight.de

 

Po zdjęciach wygląda, że wszystko jest ok i nie widać jakiś strasznych rzeczy. Przyczepa wygląda na mało używaną. Oględziny powinny objąć wszystko wg listy, która jest na forum. 


Jedno co się rzuca w oczy to bardzo dobry stan ramy i całej podłogi. Jak na 8 lat to aż za bardzo dobry :D Sprawdziłbym czy ktoś nie konserwował wszystkiego z jakiegoś powodu. Oczywiście podłoga jest tak zabezpieczona fabrycznie (np to miejsce po lewej), ale po tylu latach wydaje mi się, że powinno to wyglądać gorzej a nie jak w niemal nowej przyczepie. Nie wiem czy ktoś nie mył całego podwozia przez zrobieniem zdjęć ale podłoga aż się świeci Po prawej stronie wygląda jakby była masa kropel wody, i sama podłoga też trochę odeszła od ściany i widać kawałek gołego drewna. Też przy krawędzi są jakieś purchle, może to jakaś masa do uszczelniania nie wiem - ale nie widziałem czegoś takiego w nowych przyczepach - szczeliny są raczej pokryte tylko preparatem do ochrony podwozia, a tu mamy purchle czy jakiś inny środek ale nie na całej długości łączenia podłogi ze ścianą. Do sprawdzenia:

image.thumb.png.42e2cd0f277cd94f8812776cd56319fc.png

Nie wiem czy w tym rogu coś się dzieje, czy to złudzenie że jest tam ciemniej. Do sprawdzenia:

image.thumb.png.4b633108fcb6b2cfcfb80cf2da4ebba6.png

Pofalowana cała uszczelka okna, tam gdzie wchodzi klin. Do sprawdzenia:

image.thumb.png.f568eda117da2c837e42c87d4f282456.png

Natomiast co najbardziej się rzuca w oczy to okleina sufitowa, która odchodzi i jest pomarszczona. Tak jakby gdzieś tam dostała się wilgoć. To najbardziej podejrzane miejsce widoczne na tych wszystkich zdjęciach:

image.thumb.png.b31f604588eaeb77e892987cffd87e39.png

image.thumb.png.e1eef57207809efe40493daecbdee492.png

 

8 godzin temu, Robert77 napisał:

Obecnie patrzę na coś takiego Plus jest taki że znajduje się blisko.

Jeśli chodzi o używki to kwestia odległości jest sprawą drugorzędną. IMO warto pojechać dalej po coś pewnego. Ci z Białogardu też Ci wyślą sporo fotek, a że mają na forum dobrą markę to warto ich brać pod uwagę bo teoretycznie ryzyko wtopy jest mniejsze :D

Ale jak masz blisko do tego Sunlighta to jedź oglądaj i wszystko dokładnie posprawdzaj. Jak masz kogoś kto Ci może pomóc, kto obejrzy na chłodno to tym lepiej, może ktoś z forumowiczów, który ma blisko mógłby się wybrać i Ci pomóc w oględzinach.

jacek00

jacek00

8 godzin temu, Robert77 napisał:

Dostałem też dodatkowe zdjęcia od faceta wygląda całkiem okej, tylko ta marka nie jest w nim za bardzo znana.

Marka znana, należąca do Erwin Hymer Group, która faktycznie jest właścicielem też Dethleffsa. Sunlight robią obecnie jedynie kampery, chociaż w przeszłości mieli epizod., że przez kilka lat produkowali i przyczepy. 

Tu ich strona: https://www.sunlight.de

 

Po zdjęciach wygląda, że wszystko jest ok i nie widać jakiś strasznych rzeczy. Przyczepa wygląda na mało używaną. Oględziny powinny objąć wszystko wg listy, która jest na forum. 


Jedno co się rzuca w oczy to bardzo dobry stan ramy i całej podłogi. Jak na 8 lat to aż za bardzo dobry :D Sprawdziłbym czy ktoś nie konserwował wszystkiego z jakiegoś powodu. Po prawej stronie wygląda jakby była masa kropel wody, i sama podłoga też trochę odeszła od ściany i widać kawałek gołego drewna. Do sprawdzenia:

image.thumb.png.42e2cd0f277cd94f8812776cd56319fc.png

Nie wiem czy w tym rogu coś się dzieje, czy to złudzenie że jest tam ciemniej. Do sprawdzenia:

image.thumb.png.4b633108fcb6b2cfcfb80cf2da4ebba6.png

Pofalowana cała uszczelka okna, tam gdzie wchodzi klin. Do sprawdzenia:

image.thumb.png.f568eda117da2c837e42c87d4f282456.png

Natomiast co najbardziej się rzuca w oczy to okleina sufitowa, która odchodzi i jest pomarszczona. Tak jakby gdzieś tam dostała się wilgoć. To najbardziej podejrzane miejsce widoczne na tych wszystkich zdjęciach:

image.thumb.png.b31f604588eaeb77e892987cffd87e39.png

image.thumb.png.e1eef57207809efe40493daecbdee492.png

 

8 godzin temu, Robert77 napisał:

Obecnie patrzę na coś takiego Plus jest taki że znajduje się blisko.

Jeśli chodzi o używki to kwestia odległości jest sprawą drugorzędną. IMO warto pojechać dalej po coś pewnego. Ci z Białogardu też Ci wyślą sporo fotek, a że mają na forum dobrą markę to warto ich brać pod uwagę bo teoretycznie ryzyko wtopy jest mniejsze :D

Ale jak masz blisko do tego Sunlighta to jedź oglądaj i wszystko dokładnie posprawdzaj. Jak masz kogoś kto Ci może pomóc, kto obejrzy na chłodno to tym lepiej, może ktoś z forumowiczów, który ma blisko mógłby się wybrać i Ci pomóc w oględzinach.

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.