Skocz do zawartości

Historia edycji

jacek00

jacek00

16 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Super autko! śliczne. Szczerze powiedziawszy nie widziałem jeszcze tej generacji scenica, słyszałem tylko że jest i to chyba od dłuższego czasu. 

I jak wrażenia z jazdy? Picasso przyjemniejsza czy Scenic?

Ciężko to w ogóle porównać. W końcu oba auta dzieli 7 lat różnicy, a w motoryzacji to jednak szmat czasu. Na pewno przyjemniejszy jest Scenic, ale to też z tego powodu, że to nowość. Jak wziąłem sobie na testy na weekend nowe C4 Picasso to nie zrobił na mnie takiego wrażenia dużego (wszystko bardzo podobne do C4P). Jeździło się też tak samo.

W Scenicu przede wszystkim jest dużo ciszej, nawet przy prędkościach autostradowych. Spalanie zdecydowanie mniejsze, bo z trasy z Bielska do Warszawy miałem je na poziomie 6,2 litra przy średniej ponad 90 km/h (chyba 93 km/h miałem). C4P przy prędkościach rzędu 130-140 palił prawie 8 litrów a silnik już "wył" - to kwestia też skrzyni 5 biegowej vs 6 biegów. Ale różnica jest odczuwalna. W środku Scenic też robi dużo lepsze wrażenie, ale też nie ma sensu tego porównywać, bo C4P był średnią wersją wyposażenia, a Scenic jest w najwyższej wersji już. Na pewno na plus duża ilość schowków. Tutaj bije na głowę C4P, a nowego to już w ogóle bo C4PII został mocno wykastrowany ze schowków. Z minusów zdecydowanie brak 3 niezależnych miejsc z tyłu, ale jakoś to przeżyjemy :)

Na pewno nie ma takiego przeskoku jak pomiędzy Citroenem Xsarą (którego miałem przed C4P) a C4P. Wtedy jednak przeskok był dużo większy, i było dużo większe łoł :)

jacek00

jacek00

15 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Super autko! śliczne. Szczerze powiedziawszy nie widziałem jeszcze tej generacji scenica, słyszałem tylko że jest i to chyba od dłuższego czasu. 

I jak wrażenia z jazdy? Picasso przyjemniejsza czy Scenic?

Ciężko to w ogóle porównać. W końcu oba auta dzieli 7 lat różnicy, a w motoryzacji to jednak szmat czasu. Na pewno przyjemniejszy jest Scenic, ale to też z tego powodu, że to nowość. Jak wziąłem sobie na testy na weekend nowe C4 Picasso to nie zrobił na mnie takiego wrażenia dużego. Wszystko bardzo podobne do C4P. Jeździło się też tak samo. W Scenicu przede wszystkim jest dużo ciszej, nawet przy prędkościach autostradowych. Spalanie zdecydowanie mniejsze, bo z trasy z Bielska do Warszawy miałem je na poziomie 6,2 litra przy średniej ponad 90 km/h. C4P przy prędkościach rzędu 130-140 palił prawie 8 litrów a silnik już "wył" - to kwestia też skrzyni 5 biegowej vs 6 biegów. Ale różnica jest odczuwalna. W środku Scenic też robi dużo lepsze wrażenie, ale też nie ma sensu tego porównywać, bo C4P był średnią wersją wyposażenia, a Scenic jest w najwyższej wersji już. Na pewno na plus duża ilość schowków. Tutaj bije na głowę C4P, a nowego to już w ogóle bo C4PII został mocno wykastrowany ze schowków. Z minusów zdecydowanie brak 3 niezależnych miejsc z tyłu, ale jakoś to przeżyjemy :)

Na pewno nie ma takiego przeskoku jak pomiędzy Citroenem Xsarą (którego miałem przed C4P) a C4P. Wtedy jednak przeskok był dużo większy, i było dużo większe łoł :)

jacek00

jacek00

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Super autko! śliczne. Szczerze powiedziawszy nie widziałem jeszcze tej generacji scenica, słyszałem tylko że jest i to chyba od dłuższego czasu. 

I jak wrażenia z jazdy? Picasso przyjemniejsza czy Scenic?

Ciężko to w ogóle porównać. W końcu oba auta dzieli 7 lat różnicy, a w motoryzacji to jednak szmat czasu. Na pewno przyjemniejszy jest Scenic, ale to też z tego powodu, że to nowość. Jak wziąłem sobie na testy na weekend nowe C4 Picasso to nie zrobił na mnie takiego wrażenia dużego. Wszystko bardzo podobne do C4P. Jeździło się też tak samo. W Scenicu przede wszystkim jest dużo ciszej, nawet przy prędkościach autostradowych. Spalanie zdecydowanie mniejsze, bo z trasy z Bielska do Warszawy miałem je na poziomie 6,2 litra przy średniej ponad 90 km/h. C4P przy prędkościach rzędu 130-140 palił prawie 8 litrów a silnik już "wył" - to kwestia też skrzyni 5 biegowej vs 6 biegów. Ale różnica jest odczuwalna. W środku Scenic też robi dużo lepsze wrażenie, ale też nie ma sensu tego porównywać, bo C4P był średnią wersją wyposażenia, a Scenic jest w najwyższej wersji już. Na pewno na plus duża ilość schowków. Tutaj bije na głowę C4P, a nowego to już w ogóle bo C4PII został mocno wykastrowany ze schowków. Z minusów zdecydowanie brak 3 niezależnych miejsc z tyłu, ale jakoś to przeżyjemy :)

Na pewno nie ma takiego przeskoku jak pomiędzy Citroenem Xsarą (którego miałem przed C4P) a C4P. Wtedy jednak przeskok był diametralny.

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.