Skocz do zawartości

opony do 440-stki


GregorY

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zmienić opony.

Obecne mają dziesięć lat (sam się przestraszyłem), a ich dotychczasowy rozmiar i index to: 195/70R14 96N co jak wyczytałem spokojnie wystarczy do przyczepy o DMC 1250 (własna 910).

 

Ale szukając w sklepach z oponami ich wybór jest mizerny, nie mówiąc o cenach.

 

Prosiłbym znawców tematyki opon o podpowiedź jakie zamienne rozmiary pasowałyby do mojej przyczepy - Hobby 440.

Na tej podstawie zapuszczę żurawia do sklepów - mam miesiąc na zakup gum.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

 

Ja do mojej przyczepki zamówiłem w zeszłym tygodniu nowe opony firmy Nexen w rozmiarze 205/70/R14 z indeksem C (wzmiocnione).
Zastanawiałem się czy nie kupić ich w indeksie 95 lub 100, ale jednak większość osób, które zajmują się oponami, doradzało mi opony o indeksie C.

Większy problem mam teraz z kupnem felg aluminiowych :wacko:

Edytowane przez Michal83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

 

Ja do mojej przyczepki zamówiłem w zeszłym tygodniu nowe opony firmy Nexen w rozmiarze 205/70/R14 z indeksem C (wzmiocnione).

Zastanawiałem się czy nie kupić ich w indeksie 95 lub 100, ale jednak większość osób, które zajmują się oponami, doradzało mi opony o indeksie C.

Większy problem mam teraz z kupnem felg aluminiowych :wacko:

... w kwestii nośności wydaje mi się że , nie ma potrzeby robienia "zapasu nośności" tym bardziej że jak sam zauważyłeś wybór jest niewielki.... natomiast jest jedna rzecz w sprawie której  chciałem założyć nowy wątek ... a którą ty poruszyłeś :

ponieważ w ostatniej chwili odmówiłem przyjęcia opon które wcześniej zamówiłem ... właśnie w szerokości 205 (a mialem195)  ( przy takich szerokościach  jest łatwiej uzyskać nośność ) ... i jak domyślam się u Ciebie zmieści się 205 ... ale jak z wysokością  i to jest moje pytanie do nowego wątku . Ile powinno być przestrzeni między oponą a nadkolem w przyczepach kempingowych . I czy  to  nie zabraknie Ci przestrzeni w tej materii... jeśli rozmiar 205, nie jest tym który przewidział producent . pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne opony zamontowane w mojej przyczepce są o rozmiarze 205/70/R14 © i nie chcę montować innych, wolę nie eksperymentować w tej materii.

Tobię mimo wszystko też radzę pozostać przy fabrycznych wymiarach opon.

Jeśli chodzi o konstrukcję opony klasy C to posiada ona dodatkowy oplot stalowy, który zwiększa jej wytrzymałość, a pamiętajmy, że latem szczególnie w wysokich temperaturach jak i podczas jazdy wzrasa temperatura opony co skutkuje zwiękoszym ciśnieniem powietrza wewnątrz opony.

Reasumując opony klasy C są poprostu wytrzymalsze. :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wzmocnione jeśli jest taka potrzeba i są ... jak najbardziej ...

... natomiast mnie zainteresowała jedna rzecz... skąd wiemy   :look:  że opony które zastaliśmy kupując używaną przyczepę mają oryginalny (przewidziany przez producenta rozmiar ) ...taki wątek założyłem... może ktoś będzie posiadał wiedzę...  :skromny: ... albo czy rozmiar opon jest gdzieś opisany na przyczepie ???

pozdrawiam

Edytowane przez fotoman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wzmocnione jeśli jest taka potrzeba i są ... jak najbardziej ...

... natomiast mnie zainteresowała jedna rzecz... skąd wiemy   :look:  że opony które zastaliśmy kupując używaną przyczepę mają oryginalny (przewidziany przez producenta rozmiar ) ...taki wątek założyłem... może ktoś będzie posiadał wiedzę...  :skromny: ... albo czy rozmiar opon jest gdzieś opisany na przyczepie ???

pozdrawiam

W hobby rozmiar opon podany jest w dokumentacji oraz jet nakleka w bakiście na pokrywie wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.