Skocz do zawartości

Wyższość świąt BN nad Wiel...


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

Moja definicja na kampera, nie wynika z pokładowego wyposażenia czy byłości pojazdu bazy, tylko jego obecne przeznaczenie. Skoro blaszak z poprzedniego wcielenia został przystosowany do turystyki i to jest obecnie jego głównym przeznaczeniem to jest to pełną gębą kamper. W takiej przecież postaci nie jest to zwykły dostawczak i nie nadaje się do użytku towarowego.

 

Wczoraj , kiedy późną nocą czytałem ten temat chciałem zamieścić także moją definicję kampera .Pragnienie snu było jednak silniejsze .

Dziś Wojtek poniekąd napisał ją za mnie i pod jego definicją się podpisuję. Kto się z tym nie zgadza , ma prawo ale to znaczy (w moim mniemaniu) że idea karawaningu jest mu najwyraźniej mało znana bądź od niedawna ma z karawaningiem do czynienia i kryteria ma zgoła odmienne. Proponuje pogrzebać w historii karawaningu , zobaczyć jak wyglądały pierwsze przyczepy i pierwsze kampery - pojazdy w których nie to czy ma lodówkę czy klimę stanowiło o jego przeznaczeniu.

 

Z wyższością kapera oryginała a "kamperoblaszaka" (że tak pozwolę sobie nazwać) też jest różnie. Można z blaszaka zrobić kampera, któremu nie jeden oryginał nie dorówna , Niestety minusem przy kamperoblaszakach zawsze jest przestrzeń do zagospodarowania , natomiast z innej strony jeśli kamper z blaszaka jest technicznie dobrze zrobiony to wole mieć stłuczkę kamperoblaszakiem niż oryginałem bo porównywalny przypadek jedno doprowadzi do blacharza a drugie na szrot. Tu też przedkłada się na bezpieczeństwo pasażerów jadących w salonie kampera. Jeśli ktoś zna typową konstrukcję ściany w kamperze to wie o czym piszę .

 

Odnośnie treści tematu. Jeśli dyskusja o kamperach takich czy innych nie licuje z tematem to przepraszam w czym jest błąd ? bo nie zauważyłem.

Jeśli jakieś posty zasługują na śmietnik to raczej te , które od wczoraj zostały dziś edytowane. Bo widzę parę gruntownie przerobionych :)

Czytam też o jakiś usuniętych postach . hmmm grubo........

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a moim zdaniem ten wątek po części jest trochę bez sensu...

po raz kolejny będziemy rozmawiać o wyższości campera nad przyczepą i na odwrót...

i już po poziomie wypowiedzi widać, że będzie jak będzie

 

 

 

sorki ale takie manipulacje nie wzbudzają mojej aprobaty zwyczajnie drażniąc i wprowadzając niepotrzebne emocje ... wywalanie wypowiedzi do śmietnika to trochę traktowanie ludzi jak dzieciaki ...widocznie tak jest lepiej i poważniej , powiedzmy .

 

Temat też z bani jakby twórca ( NIE JA NIM JESTEM MIMO ADNOTACJI TYLKO SZARY) nie czytał postów tylko po łepkach przeleciał bez zrozumienia . Dla informacji SZEFA tu nikt się nie spinał na temat wyższości kampera nad cepą czy odwrotnie co jest dosyć częstym i nudnym tematem . Tu chodziło o to , że pojawiło się zdanie twierdzące , iż przerobiony blaszak nie będzie i nie jest kamperem . Jak to się ma do tematu każdy widzi .... tak też widocznie jest lepiej i poważniej... powagi Panowie z przyciskami , powagi , ponownie proszę ale to wołanie w las .....:skromny:

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dziś nastąpiły kolejne usunięcia postów z dyskusji. W związku z tym proszę o usunięcie także i mojego poprzedniego (#82) oraz obecnego bo w tej sytuacji nawet nie wiadomo do czego się odnosi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie bardzo rozumiem o co ta kłótnia.Przecież zapisujemy się do jednego czy drugiego portalu po to aby znaleźć ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach.Naszą pasją jest podróżowanie i spotykania z ludźmi .A to czym kto jeździ wg. mnie nie ma znaczenia.I tyle.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem merytoryki tej dyskusji. Oczywiście, jak widzę jeden z kolegów R. znów znalazł sobie obiekt/temat do zaniżenia poziomu tego forum. Długo nie trzeba było czekać. Ktoś podał za wikipedią definicję, nawet poważane firmy Knaus, Hobby robią kampery na bazie "blaszaków", o mikrokamperach nie wspominam nawet. Tu chodzi o funkcję auta. Jeżeli spełnia podstawowe zadania postawione przed kamperem, to jest to kamper. A czy stworzył to Kogut w garażu, czy też stworzył to jakiś inny inżynier w fabryce - co to ma do rzeczy? Zgodnie z klasyfikacją pojazdów (wg ITS) pojazd taki może zostać zakwalifikowany do:

grupa - 07 - pojazdy specjalne,

przeznaczenie - 514 - kempingowy, lub 599 - inny. Tu wiele zależy od diagnosty.

Zwykły blaszak będzie zakwalifikowany:

grupa 06 - samochód ciężarowy,

podrodzaj 02 - furgon z przeznaczeniem: 001 - uniwersalny, lub 099 - inny

podrodzaj 08 - ciężarowo-osobowy,

a nawet grupa 03 - samochody osobowe

podgrupa: 06 - wielozadaniowy, 099 - inny.

 

Każdy z powyższych będzie miał funkcję kampera, ale jako kwalifikacja zgodna z ITS - prawidłowa będzie tylko w pierwszym przypadku.

http://www.oswiecim.wku.wp.mil.pl/files/oswiecim/file/ITS.pdf

 

Ale jak widać - każdy powód jest dobry, żeby po kimś pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.