Skocz do zawartości

Chęci zakupu


michalusss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Długo nie czyniłem wpisów, wiec będę marudzić

Ponieważ byliśmy zmuszeni sprzedać nasze maleństwo, naszą adrię która powodowała u nas kompleks mniejszości ( za mała dla naszej rodzinki)

chcemy nabyć coś nowego, coś to znaczy cepke typu Knaus 450 tu, nawet znalazłem jedno interesujące mnie ogłoszenie (http://otomoto.pl/kn...u-T2945718.html ) które jak się okazało było nie dawno - bo wczoraj opisane w poscie jako O S T R Z E Z E N I E.

 

Zastanawiałem się też nad Adria 485, bo jakiś sentyment zostaje do marki.

 

Szczerze mówiąc wolałbym otrzymać wskazówki co jest tak najważniejsze w doborze przyczepy, by nie popełnić błędu tak jak przy zakupie pierwszej ( kochanie podoba się tobie? tak - no to kupujemy)

- Chociaż do maleństwa nie mieliśmy zastrzeżeń co do funkcjonalności.

 

Natomiast z doświadczenia ( waszego bo ja takowego nie posiadam) chciałbym wiedzieć czy prysznic w przyczepie jest wygodny i czy tak naprawdę jest przez was używany ( my i tak planujemy zawsze jakieś cywilizowane pola kempingowe) bynajmniej do tej pory był nam zbędny.

 

Dodając iż mamy córeczkę która ma już 2 lata i planujemy też w najbliższej przyszłości powiększyć ródzinkę, musimy przemyśleć dobór pod względem funkcjonalności.

 

 

Podsumowując najważniejsze dla mnie:

Układ 2 + 2 jeżeli chodzi o spanie

DMC max 1200 kg

brak zacieków i zgnilizny

Funkcjonalność i jeszcze raz funkcjonalność

cena do 11k zł

Myślę jeszcze o podróży do krajów zachodnich po takową cepke.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał pod względem funkcjonalności to musisz sam z żoną wybrać, co Wam odpowiada a co nie.

Pod względem prysznica to jest też różnie.

My jeździmy na takie pola gdzie jest pełen węzeł sanitarny. Nigdy jeszcze nie używaliśmy, ale niby jakoś nie przyszło do głowy człowiekowi, żeby cepkę bez kibelka kupić.

Tak więc widzisz wyboru pod względem funkcjonalności musicie dokonać sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina prysznicowa i toaleta przy małych dzieciach jest niezbędna. Przydała by się też ciepła woda, ja zamontowałem zbiornik 70 l a w nim grzałkę z termostatem (230V) która podgrzewa wodę do 40 stopni C http://moto.allegro.pl/zbiornik-fiamma-70-l-na-czysta-wode-do-zabudowy-i2362236679.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konkretna przyczepa była opisywana na forum wielokrotnie. Reasumując - nie polecamy jej zakupu. Jest cała pognita.

Ja posiadam podobną w zasadzie identyczną (450TU) z 1993r - mam trochę inne fronty. Samego Knausa w tym układzie - polecam.

 

Co do tego, żebyśmy Ci wskazali na co zwracać uwagę przy kupnie i doborze przyczepy - troszkę przesadziłeś. Tu są setki postów na co zwracać uwagę przy zakupie. Pamiętaj, że najważniejsze jest - BRAK WILGOCI. Reszta - układ, wygląd, kolor, marka - schodzi na dalszy plan.

 

Przy składzie 2+1(2) - budka 450 wystarczy zdecydowanie. Możecie nawet pomyśleć o 400-420 cm. jedno duże łóżko. Drugie - albo podwójne albo piętrowe.

Co do prysznica wiem, że są zwolennicy używania prysznica w przyczepie. Ja do nich nie należę. trudno jest brać prysznic w tak mały pomieszczeniu. Ale to jeszcze można przeboleć. Tylko dochodzi do tego przyniesienie wody czystej i opróżnienie zbiornika szarej. A to już powoduje, że odechciewa się prysznica w przyczepie. Jeżeli policzysz to dla 3-4 osób - to odechciewa się jeszcze bardziej.

Natomiast polecam zdecydowanie pomieszczenie łazienkowe z kibelkiem (najlepiej kasetowym). Z tego nie należy rezygnować. Szczególnie przy maluchach, ale też w deszcz - sam chętnie skorzystasz, bo nie będzie Ci się chciało wyjść na dwór :-) Szczególnie po paru piwach :-)

 

Ciepła woda - w tamtym roku zamontowałem rozwiązanie "przejściowe". Na jesieni kupiłem TRUMĘ i jak ściągnę budkę z zimowania - zamontuję. Ciepła woda - nie jest konieczna, ale poprawia komfort zdecydowanie :-)

 

11 kzł - nie będzie łatwo znaleźć budkę, ale nie jest to niemożliwe :-) powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności co kto lubi. Są też tak zwane przyczepy "suche". Czyli takie bez kibelka i prysznica. Według mnie to dobre rozwiązanie jak ktoś z założenia nie będzie tego używał.

Ale najważniejsze jest to, aby była szczelna, tak jak napisał wyżej Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne pytanie na temat Adrii 485

 

Czy tak owa jest na podłodze z sklejki zaimpregnowanej? Nasza poprzednia cepka to adria 3 osobowa - która miała taką właśnie podłogę.

Ciekawy jestem jak to jest rozwiązane konstrukcyjnie w większych modelach adrii.

 

Dla zwiedzających ogłoszenie w/w modelu z łodzi - możliwe iż podjedziemy obejrzymy

http://moto.allegro.pl/adria-optima-485-b-duza-i-lekka-i2369021122.html

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla zwiedzających ogłoszenie w/w modelu z łodzi - możliwe iż podjedziemy obejrzymy

http://moto.allegro....2369021122.html

 

Pozdrawiam Michał

 

 

W ogłoszeniu, wytłuszczonym drukiem napisane jest, że przyczepa kupiona od osoby prywatnej.

Dlaczego więc na zdjęciach przyczepa stoi na placu firmy zajmującej się sprowadzaniem, remontem i sprzedażą przyczep ( http://forum.karawaning.pl/topic/4504-komorniki-wp-caravans/ ) WP Carawans z Komornik / k.Środy Śląskiej ? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczne pytanie na temat Adrii 485

 

Czy tak owa jest na podłodze z sklejki zaimpregnowanej? Nasza poprzednia cepka to adria 3 osobowa - która miała taką właśnie podłogę.

Ciekawy jestem jak to jest rozwiązane konstrukcyjnie w większych modelach adrii.

 

Dla zwiedzających ogłoszenie w/w modelu z łodzi - możliwe iż podjedziemy obejrzymy

http://moto.allegro....2369021122.html

 

Pozdrawiam Michał

 

zdjęcia zewnętrzne tej przyczepy nie są prawdziwe. To zdjęcia mojej przyczepy sprzed roku. Ja swoją kupiłem właśnie w WP Caravans w Komornikach.

 

Przyczepa jak dla Waszej rodzinki 2+2 sprawdzi się znakomicie. Jeżeli jesteś zainteresowany to moja jest na sprzedaż (zakupiliśmy kampera). Oto link do mojego ogłoszenia:

http://moto.allegro.pl/adria-optima-485-5-osobowa-dmc-1000kg-i2362550999.html

 

lub ogłoszenie na forum:

http://forum.karawaning.pl/topic/11296-s-adria-optima-485-dmc1000kg-1993r/page__p__269949__fromsearch__1?do=findComment&comment=269949

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No układ fajny w sam raz dla rodzinki 2+2 bardzo podobny do Knausa 450tu, a może nawet taki sam.

 

Powiem szczerze że sam się nad nią zastanawiałem tzn tą od /kolegi Cichego bo podoba mi się ,choć mojej żonie nie podoba się sama bakista ale to kwestia przyzwyczajenia a poza tym na zdjęciach widać że wygląda na zadbaną ! Jednak mnie mimo wszystko zraża trochę to uszkodzenie :zolta: chociaż naprawione i chociaż jak mówi Cichy nie cieknie to jednak mimo wszystko jest !

 

Choć chwała za to że Cichy wcale tego nie próbuje ukryć tylko wszystko fajnie pokazuje na zdjęciach :bravo:

 

Ciekaw jestem czy coś tam jeszcze jest zrobione od czasu zamieszcenia ostatnich zdjęć czy Cichy się już zajoł na dobre kamperem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.