Skocz do zawartości

Truma nie działa iskrownik


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie sprawdzałem urządzenia w budce i oprócz trumy wszystko gra. A chodzi o to że iskrownik zaniemówił.... Używałem go ostatnio rok temu w Sławie, wymieniłem baterie i nie słychać żeby cykał czyli wytwarzał iskrę .. Co tu zrobić i jak się do tego zabrać, gdzie zajrzeć ???Pokrętło jest po lewej tylko wyciągnąłem :niewiem:Uruchamia się poprzez wciśnięcie pokrętła i przekręcenie . Jak wcisnę powinna iskra cykać

Proszę o pomoc !!

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez RobiBona (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest iskrownik na baterie ? czy na przycisk wywołujący iskrę? Jeżeli na przycisk to obudowa musi dobrze masować z piecem-bo nie będzie iskry.

Pozdro,,,,,,,,,,,,

 

Iskrownik na baterie, działa poprzez dociśnięcie pokrętła w dół, dostałem się do środka obudowy pokrętła i spryskałem środkiem do czyszczenia i konserwowania styków i nic :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczyść wszystkie styki, blaszki baterii . Sprawdź czy iskrownik ma styk z masą pieca.

Ze zdjęć wnioskuje że zacieka Ci kondensat z komina i zamiast skraplać się pod podwozie przyczepy woda zacieka Tobie po podłodze. (częsta sprawa)

To wykańcza iskrownik (rdza) Albo przewód kominowy (początek)skorodowany albo wada na skraplaczu.

Przy łączeniu rury kominowej , od spodu powinna być wsadzona w korpus komory spalania aluminiowa rurka(skraplacz) (taka fajka o średnicy 8mm), której koniec wyprowadzony powinien być przez blachę podstawy pieca na dwór pod podłogę.

Sprawdź czy masz tę rurkę , Jeśli masz to czy jest szczelnie osadzona w uszczelkach , które po latach murszeją . Uszczelki można zastąpić osadzając rurkę na silikon kominkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrownik na baterie, działa poprzez dociśnięcie pokrętła w dół, dostałem się do środka obudowy pokrętła i spryskałem środkiem do czyszczenia i konserwowania styków i nic :niewiem:

 

 

Mam identyczny piecyk i muszę przekręcić pokrętło żeby iskrownik zadziałał. Samo wciśnięcie nic nie daje. Zaraz po zakupie iskrownik nie działał bo okazało się że nie stykał taki miedziany drucik odchodzący poziomo od puszki z bateriami ( bez żadnej izolacji ) u Ciebie będzie biegł w prawą stronę wzdłuż pieca. Próbowałem go wyciągnąć i wtedy wskoczył gdzie trzeba i piecyk działa do dzisiaj :)

 

Powodzenia.

Kozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny piecyk i muszę przekręcić pokrętło żeby iskrownik zadziałał. Samo wciśnięcie nic nie daje. Zaraz po zakupie iskrownik nie działał bo okazało się że nie stykał taki miedziany drucik odchodzący poziomo od puszki z bateriami ( bez żadnej izolacji ) u Ciebie będzie biegł w prawą stronę wzdłuż pieca. Próbowałem go wyciągnąć i wtedy wskoczył gdzie trzeba i piecyk działa do dzisiaj :)

 

Powodzenia.

Kozi

 

No tak Kozi ale u mnie wszystko chodziło, przez zimę coś padło.

 

Witam

Przeczyść wszystkie styki, blaszki baterii . Sprawdź czy iskrownik ma styk z masą pieca.

Ze zdjęć wnioskuje że zacieka Ci kondensat z komina i zamiast skraplać się pod podwozie przyczepy woda zacieka Tobie po podłodze. (częsta sprawa)

To wykańcza iskrownik (rdza) Albo przewód kominowy (początek)skorodowany albo wada na skraplaczu.

Przy łączeniu rury kominowej , od spodu powinna być wsadzona w korpus komory spalania aluminiowa rurka(skraplacz) (taka fajka o średnicy 8mm), której koniec wyprowadzony powinien być przez blachę podstawy pieca na dwór pod podłogę.

Sprawdź czy masz tę rurkę , Jeśli masz to czy jest szczelnie osadzona w uszczelkach , które po latach murszeją . Uszczelki można zastąpić osadzając rurkę na silikon kominkowy.

Dzięki Pasjonat po południu posprawdzam wszystko. A rurka od komina to wygląda bardziej na przegrzaną niż na skorodowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Kozi ale u mnie wszystko chodziło, przez zimę coś padło.

 

 

Dzięki Pasjonat po południu posprawdzam wszystko. A rurka od komina to wygląda bardziej na przegrzaną niż na skorodowaną.

 

Jeśli czyszczenie styków i wymiana baterii nic nie pomoże to prawdopodobnie wyłącznik , jak nie dasz rady to dzwoń

 

Piotr 601329836

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czyszczenie styków i wymiana baterii nic nie pomoże to prawdopodobnie wyłącznik , jak nie dasz rady to dzwoń

 

Piotr 601329836

 

Wielkie dzięki za podpowiedzi już znalazłem przyczynę i teraz wszystko gra... tzn. pali się i grzeje :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

mam pytanko, odnośnie iskrownika na fotkach od trumy3002; z tego co się orientuję, brakuje w nim wkładki na baterie ? ewentualnie proszę o podpowiedz jak przerobić i zrobić bez wkładki...?

a może ktoś z Was, ma taką wkładkę (czy cokolwiek to jet co brakuje) chętnie odkupię.

proszę o radę lub info na pw.

post-7943-0-39443300-1352844763_thumb.jpg

post-7943-0-06535100-1352844803_thumb.jpg

post-7943-0-68247400-1352844853_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zdobędziesz oryginalnego to możesz zakupić uniwersalny magazynek na 2 lub 4 paluszki w sklepie elektronicznym w cenie do 10 zł.

Wystarczy wykorzystać blaszki stykowe jednej komory magazynku ( na jeden paluch) , albo przelutować tak by wykorzystać 2 lub 4 paluchy równolegle (dłużej pożyją).

Trzeba tylko iść do sklepu z wymiarami otworu czy się takowy zamiennik zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zdobędziesz oryginalnego to możesz zakupić uniwersalny magazynek na 2 lub 4 paluszki w sklepie elektronicznym w cenie do 10 zł.

Wystarczy wykorzystać blaszki stykowe jednej komory magazynku ( na jeden paluch) , albo przelutować tak by wykorzystać 2 lub 4 paluchy równolegle (dłużej pożyją).

Trzeba tylko iść do sklepu z wymiarami otworu czy się takowy zamiennik zmieści.

 

dzięki,najprostsze rozwiązania najlepsze :mlot::dzieki:

a to nie musi być jakiś specjalny plastik na wyższe temperatury ? i baterie mogą być zwykłe, czy też jakieś polecisz ? żeby to wszystko nie stopniało ? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że nie pomyślałem o temperaturze. Ale ja gupi :mlot: . Sorka.

Faktycznie te magazynki , które ja miałem na myśli są ze zwykłego plastiku.

Ale zapytać można w sklepie czy nie mają czegoś z ebonitu bądź bakelitu.

Co do samych baterii to o ile pamiętam Truma w swych instrukcjach obsługi sugeruje jakieś konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, odnośnie iskrownika na fotkach od trumy3002; z tego co się orientuję, brakuje w nim wkładki na baterie ? ewentualnie proszę o podpowiedz jak przerobić i zrobić bez wkładki...?

a może ktoś z Was, ma taką wkładkę (czy cokolwiek to jet co brakuje) chętnie odkupię.

proszę o radę lub info na pw.

 

Tutaj masz kasetki bez żadnego kombinowania:

http://allegro.pl/kaseta-na-baterie-do-truma-3002-5002-i2742920934.html

Koszt przesyłki powala :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.