Skocz do zawartości

CARAVELAIR


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...

Witajcie..

 

Postanowiłem trochę usprawnić korzystanie z pomieszczenia zwanego przez niektórych łazienką. Popatrzyłem, pomierzyłem, wytargałem wszystko ze środka czyli szafkę, zlew ( jakiś przeszczep z innych przyczep przez poprzedniego właściciela) i postanowiłemod podstaw zrobić po swojemu. Na tak małej powierzchni trzeba wszystko zaplanować co do centymetra.Samo umiejscowienie drzwi , moim zdaniem niefortunne,bo nic nie można było postawić w tym miejscu ani zabudować, więc rozkręciłem ściankę i przestawiłem drzwi dalej w głab przyczepy. Ściana z lusterm poszła w miejsce drzwi. Zyskałem tym manewrem miejsce na swobodne postawienie kibelka.

 

Tak było:

 

post-17464-0-65665900-1450300497_thumb.jpg

Tak jest teraz

 

post-17464-0-09463100-1450300561_thumb.jpgpost-17464-0-48519500-1450300597_thumb.jpg

 

 

 

Pasowanie umywalki:

 

post-17464-0-57527300-1450300642_thumb.jpg

 

 

 

Szukam w chwili obecnej szafek i innych półek , które będę mógł dopasować do pomieszczenia. Zastanawiam się co wrzucić na ściany i mam kompletny mętlik, wytypowałem m.in: okleinę samoprzylepna, tapetę winylową, tapetę z włókna szklanego. Nie wiem co z tego użyć, bo każdy poleca co innego.Muszę się nad tym zastanowić.

 

CDN

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nasz dział lekko zaspany :)

My aktualnie remontujemy nasz sprzęt i z łazienki całkiem zrezygnowaliśmy uważam, że jeden zlew w przyczepie wystarczy. U nas w ogóle nie było łazienki tylko umywalka i lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jakiś czas temu zakupiłem Caravelair Bamba De Lux z 1989 chyyba 415. Niestety nigdy nigdzie nie byłem poza działką. Najpierw zzacząłem remont który trwa do dziś (od 2009), problemy z rejestracją (nie mam przeglądu, brak OC) więc stoi uziemiona i czeka na to co będzie. Haha na chwilę obecną mam problem bo nie wiem czy ma przeciwmgielne a bez tego nie podbiją przeglądu. Czy ktoś z kolegów może podpowie czy astra 1,6 , 1,8 lub 2,0 pociagnie to cudo, DMC z tego co się orientuje wynosi ok 930 kg

ja miałem astre 1,6 16v 105 km targałem  burstnerka z dmc 1200 ,szału nie było ale jechała

Edytowane przez andross (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie ,mam w zamiarze zanabyc swoja pierwsza cepke Caravelair  z 86 roku

Cepka ma dwa łózka  2+1 .ogrzewanie, bez lazienki.Wszystko w niej działa 

Chcialbym zapytac kolegow o kilka rzeczy ..

1-W cepce jest maly zaciek na suficie tylna prawa strona -czy to moze byc duzy problem-koszt  naprawy

2-Cepka ma zbita wewbetrzna czesc przedniej szyby - czy to duzy koszt wymiany

3-MAm 115kg wagi i gdy wchodze do cepki to czuje jak podloga sie lekko ugina -Czy to problem czy moze ten typ pod takim typem tak ma ?

4-Wydaje mi sie ze przednia scianka jest jakas miekka od srodka -Czy to oznaka ze jest do wymiany ?

Ja chce ja uzywac na wypady wedkarskie czyli  w wiekszosci na dziko pasuje mi ta waga i cena bo tylko albo az 3,5tys  gdy okaze sie ze wyzej wymienione usterki wymagaja kosztownych napraw 

Ogolnie jest to przyczepka od znajomego ktory nie ma praktycznie żadnego pojecia o przyczepkach, ot zamienił ja za quada i użył

kilka raz ,a teraz stwierdził ze nie jest mu potrzebna bo jej nie używa .

Prosilbym kolegow o odpowiedz -doradzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Rozszczelnienie przy szyberdachu? lub prawdopodobnie na łączeniu ze ścianą (wskazane fotki)

Ad. 2. Wymiana całej szyby na używkę kilka stówek. Przednią szybę trzeba koniecznie wymienić, gdyż narażona jest ona na spore naprężenia, klejenie to raczej doraźna naprawa.

Ad. 3. "ten typ pod takim typem tak ma"

Ad. 4. Pęknięta przednia szyba może mieć związek właśnie z tą miękką ścianą, też do wymiany. 

 

Skoro kila elementów na przodzie do wymiany, to nie wiadomo, czy przyczepka nie miała jakiegoś dzwona z przodu.

W końcu za taką cenę nie można spodziewać się dobrego stanu. Bez fotek trudno określić zniszczenia, ale koszt naprawy może wynieść, albo i przekroczyć cenę całej przyczepy.

Wskazane są jakieś szczegółowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybka odpowiedz .

Fotek nie mam wiec rozumiem ze ciezko bedzie cos doradzic .

ale jeszcze dopytam

1- zaciek jest bardziej przy scianie - doslownie naroznik wielkosci 30cm/30cm a szyberdach jest pośrodku wiec to raczej łączenie 

2- kilka stówek czyli tak w przybliżeniu to ile może kosztowac -gdzie jej szukać  ?

3- a to jest  ok -)))

4- jak to mozliwe ze peknieta wewnętrzna  szyba moze miec wplyw na szczelność --przepraszam ze dociekam ale chcialbym to zrozumiec ,jade ja jeszcze raz obejrzeć w piatek wiec zwroce uwage .

Dodam ze cepke w razie remontu robiłbym sam bo  warunki ,narzędzia i jako takie pojecie w ich używaniu sie ma, w koncu pracuje 20 lat w remontach ale mieszkań -))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że przez pękniętą wewnętrzną szybę przyczepka się rozszczelniła. W którym miejscu jest to pęknięcie na szybie? Jak pojedziesz w piątek to porób fotki, będzie o wiele trafniej cokolwiek ocenić. Na pewno musisz wymierzyć szybę, żeby czegokolwiek szukać. Zwróć uwagę na rozmieszczenie i rodzaj zawiasów i teleskopów bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.