Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

no to masz problem :hehe: w kwestii uzytkownika jest kontrolowanie czy oplaty zostaly pobrane...

a takie dlugotrwale "unikanie" oplat bedzie potrakotwane jako celowe oszkanie systemu...

nie chcialbym byc w Twej skórze...

jedyna nadzieja to to ze nie wylapia Cie z zapisow wideo czy zdjec i nie beda kazali Ci dostarczyc kserokopii DR... chociaz znajac zycie pewnie maja wglad do danych w WK

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśne tego się obawiałem, rozumiem nie kontrolowałem na zwykłej bramownicy, ale jak wytłumaczyć fakt, że na A2 na bramce szlaban poszedł w górę a opłata nie została zaliczona ??

Edytowane przez rafal.wosik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda cuda ... ale jak przyjdzie płacić karę - to będą cudu... Chyba zostaje dobrowolnie podjechać do nich i wyjaśnić sobie z nimi, całą sprawę, za czym oni się dobiora do mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak sie dobiora jak sie przyznasz...

lepiej isc rozwiazac umowe i powiedziec ze sie wcale nie jezdzilo...

umowa zamknieta wiec tematu chyba tam nikt nie bedzie drazyl...

a po 6 mc-cach nawet historii transakcji chyba nie ma... mi przynajmniej tak powiedziano jak reklamacje skladalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązanie umowy dużo nie pomoże. Co do przyznania się dobrowolnego - zawsze będzie można się tłumaczyć, że zacząłem sprawdzać i zauważyłem więc zgłaszam uwagę. co do histori transakcji wyprowadze cię z błędu pokazuje nawet te z przed 15 miesięcy - z zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem :hehe: w kwestii uzytkownika jest kontrolowanie czy oplaty zostaly pobrane...

 

Sprawa jest prosta, kazdy viatolowiec powinien zgłaszać codzinnie 30 błędów, ot tak profilaktycznie obojętnie czy pikało czy nie .

Będą miel torch pracy lub naprawią system.

 

Ciekawe co z niesłyszącymi, kto za nich ma sprawdzac poprawnośc działania.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do histori transakcji wyprowadze cię z błędu pokazuje nawet te z przed 15 miesięcy - z zeszłego roku.

 

 

jak umowa aktywna to tak...

 

ale jakzamkniesz umowe a za jakis czas pojdziesz i bedziesz chcial sie dowiedziec cos czy reklamowac to chyba max 6 m-c wstecz od zamkniecia umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do informacji Viatoll (anonimowo), oczywiście zapisałem dane pani z którą rozmawiałem, miła pani uświadomiła mnie, że nie jestem pierwszym i pewnie nie ostatnim, bardzo często się zdarza, że system nie pobiera opłaty, czemu nie jest winien użytkownik, w takim wypadku - kontroli, ewentualnego mandatu - trzeba poprosić o wydruk stanu konta na dzień wystawienia mandatu. Jeśli środki były na koncie - mandat będzie anulowany, ponieważ brak poboru opłaty nastąpił nie z winy użytkownika.

 

Takie otrzymałem wytłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Oto mamy kolejne, nowe pomysły. Tak na 100%, to nikt nie wie, czy coś się z tego nie urodzi :niewiem:

"Poseł PiS pyta premiera, czy będzie opłata za korzystanie z dróg krajowych.

 

Poseł PiS Marcin Mastalerek skierował do premiera Donalda Tuska interpelację z pytaniem, czy wszyscy kierowcy będą musieli płacić za poruszanie się drogami krajowymi. Minister transportu Sławomir Nowak w odpowiedzi zapewnił, że nie ma planów wprowadzenia takich opłat.

- Będę chciał, by premier jak najszybciej wyjaśnił niepokojące informacje, które dochodzą od wiceszefa komisji infrastruktury Stanisława Żmijana (PO), o planach wprowadzenia odpłatności za drogi krajowe - powiedział Mastalerek na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie.

 

Powołał się na doniesienia regionalnych mediów lubelskich, według których Żmijan ma pomysł, by wszyscy kierowcy - także kierowcy aut osobowych - płacili za przejazd drogami krajowymi; pieniądze te miałyby być przeznaczone na dokończenie budowy dróg krajowych.

 

Mastalerek argumentował, że w Polsce jest 19 tys. km dróg krajowych, a w sytuacji, gdy likwidowane są połączenia kolejowe, drogi te są jedynymi, dzięki którym Polacy mogą się poruszać nie tylko między dużymi miastami, ale także mniejszymi miejscowościami.

 

- A teraz mówi się o możliwości wprowadzenia odpłatności za drogi krajowe dla samochodów osobowych - mówił poseł. Jego zdaniem tego typu opłaty można szybko wprowadzić, dzięki obowiązującemu systemowi opłat viaTOLL, który obejmuje samochody ciężarowe i autobusy.

 

W interpelacji do premiera Mastalerek napisał, że z niepokojem przyjął informacje prasowe, z których wynika, że "rząd ma zamiar wprowadzić opłaty za poruszanie się po drogach krajowych wszystkich pojazdów, a więc nie tylko tych, które z uwagi na swą dużą masę (powyżej 3,5t), zobowiązane są do uiszczania wysokich opłat w systemie viaTOLL, które rujnują polskie przedsiębiorstwa transportowe".

 

Poseł PiS zwrócił się do szefa rządu z pytaniami o powody, dla których miałyby być wprowadzone opłaty za poruszanie się po drogach krajowych pojazdów o masie poniżej 3,5 t; pyta też o wysokość takich opłat oraz o to od kiedy miałyby one obowiązywać.

 

Minister transportu Sławomir Nowak w odpowiedzi poinformował na Twitterze, że nie ma planów wprowadzenia odpłatności na drogach krajowych od samochodów osobowych. "Odpowiem PiS-owi, żeby papieru na interpelację nie marnowali - nie planujemy wprowadzenia odpłatności na drogach krajowych i S-kach od samochodów osobowych" - napisał.

 

Żmijan w ubiegłotygodniowej wypowiedzi opublikowanej przez "Kurier Lubelski" stwierdził m.in., że "jeśli chcemy mieć w Polsce całą sieć porządnych dróg, to wszyscy musimy wziąć ciężar ich budowy na swoje barki" i "rozszerzyć opłaty za przejazd na wszystkie drogi krajowe, dla wszystkich samochodów, także osobowych". Żmijan - napisał "Kurier Lubelski" - tłumaczył, że na razie to tylko pomysł i że do jego sformułowania skłonił go m.in. fakt, że na lata 2014-20 pieniędzy na drogi z UE może nie być aż tyle, na ile liczył polski rząd.

 

Resort transportu już wcześniej zapewniał, że w kwestii wprowadzenia opłat na drogach krajowych dla wszystkich kierowców nie są prowadzone żadne prace; jest to jedynie pomysł jednego z posłów".

 

Źródło:

PAP | 21.01.2013 | 13:00

http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pojeżdżę jeszcze trochę moim wygodnym krążownikiem, a później zmuszę się do zmiany auta.

(...)

 

Ha!! Miałem podobny zestaw, tez pieruńsko ciężki i wygodny '02 AWD + 1300DMC Knaus i...

Mondeo mi budkę na urlop targał by zestaw haracz mógł ominąć.

T&C sprzedałem, Knausa też i teraz robię bramownicom pffff.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Ciekawe co z niesłyszącymi, kto za nich ma sprawdzac poprawnośc działania.

 

Nie ma chyba obowiązku nasłuchiwania pikania.

"Mam audio 1000W, 130dB i słuchawki telefoniczne w uszach bo prowadzę tak rozmowy w czasie jazdy.

Ponadto: Czy osoba głuchoniema może posiadać PJ czy jest z tej przyjemności zwolniona ?

Więc...

"Nie słyszałem jak pikało a przy takiej współczesnej technice byłem przekonany że opłaty są normalnie naliczane

a że Wasz system jest głupi, głuchy i ślepy to ja za to kary bulić nie będę"

- ale należność naliczoną honorowo zapłacę.

Przeszło by to?

 

Mam info z niezależnej PL ,Już mahina ruszyła ,nad wprowadzeniem via toola dla ałt osobowych. :oslabiony:

 

Na razie jest to bzdurka.

Inaczej, sprawdzanie reakcji społeczeństwa :boks:

.

Takie praktyki są w PL od wielu lat znane:

Kiedyś puszczało się plotę, że mąka , ocet i cukier podrożeje i... podrożał.

Potem z paliwami...

Potem z podatkami...

Teraz ze wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 "Mam audio 1000W, 130dB i słuchawki telefoniczne w uszach bo prowadzę tak rozmowy w czasie jazdy.

2 Ponadto: Czy osoba głuchoniema może posiadać PJ czy jest z tej przyjemności zwolniona ?

Więc...

3 Przeszło by to?

 

1 nie możesz słuchac tak głośno

2 tak może miec PJ

3 na 1000W raczej nie ale na niedosłuch jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.