Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, jednak zapytam : a co masz w rubryce F3 DR holownika ?

Tak widuję wielokrotnie Hollendrów, Niemców tylko pytanie czy mają Viatolla :niewiem:?

Grzesiek zawsze zostaje namiot, duży willowy :swiety:

A na poważnie , to też jest jakieś rozwiązanie, ja obecnie nie mam problemu z Viatollem.

Laguna + przyczepa = 3400 kg

Też szukając przyczepy zwracałem uwagę aby nie przekroiwszy te magiczne 3,5T :policja:, ale zmieniając holownik to już muszę dobierać autko, też żeby nie przekraczało te 3,5T.:policja:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj

Nie mam :niewiem:, po prostu ta rubryka jest pusta, czyli twoim rozumowaniem nie mogę holować przyczepy?:niewiem:

Ale upierasz się do DMC zestawu.

jeżeli zapniesz do auta Niewidkę N126e która waży nie całe 600 kg i ciągniesz ją np VW Passatem lub Mondeo to już musi mieć Viattolla?

Udaj się do punktu dystrybucji, zadzwoni do ITD lub infolinii Viatoll .

Mam Viatolla na drugim autku, w zeszłym roku jak wdrożyli ten system często zastanawiałem się jak i co? i Czy twoim zdaniem potrzebuję Viatolla posiadając Navarę gdzie DMC zestawu jest 5800 kg? i holując lekką przyczepę o DMC 400 kg i czy potrzebuję uprawnień czyli B+E?

I zapytam jakie masz doświadczenie z Viatollem i B+E?

Po prostu Viatroll dotyczy wszystkich pojazdów które przekraczają 3,5 T.

Fakt że powinno być inaczej ale Polska to kraj z ustawieniami pod stolikami.

Powiem krótko, zmieniając przyczepę patrzyłem na DMC przyczepy. I jeśli potrzebne jest obszerniejsze wyjaśnienie proponuję napisać Ci kolego do TVN Turbo program Raport, może oni to wyjaśnią.

Pozdrawiam

PS zmień holownik na lżejszy i po problemie.

Edytowane przez Daniel DJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś szczęściarzem !

Cytat z mojego wcześniejszego posta

Szanowni Państwo,<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 12.800000190734863px; line-height: 19.200000762939453px; background-color: rgb(250, 251, 252); "><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 12.800000190734863px; line-height: 19.200000762939453px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Poznań,dnia 12 lipca 2012<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 12.800000190734863px; line-height: 19.200000762939453px; background-color: rgb(250, 251, 252); "><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 12.800000190734863px; line-height: 19.200000762939453px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">

w odpowiedzi na Państwa wiadomość e-mail z dnia 9 lipca 2012 roku, dotyczącą rejestracji samochodu osobowego o DMC 2230 kg holującego przyczepę kempingową o DMC 750 kg w systemie viaTOLL informujemy, że jeżeli w dowodzie rejestracyjnym pojazdu w polu F3 (dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów) nie ma DMC przekraczającej 3,5 tony to wówczas nie muszą się Państwo rejestrować w systemie viaTOLL i kupować urządzenia viaBOX. Tak samo jest w przypadku, gdy pole F3 w dowodzie rejestracyjnym jest puste a po zsumowaniu DMC samochodu i przyczepy nie przekroczy 3,5 t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Czy to pismo dost aleś z Viatolla? Zadaj pytanie w TVN Turbo - na poważnie, bo wydaje mi się że nie powinieneś mieć problemów.

W DR czasem są napisane bzdury, wymyślone z kosmosu.

Czyli jeżeli podłączysz każdą przyczepę musisz mieć Boxa , jadąc gdzie kol wiek za granicę to w Czechach musisz wynająć Boxa? czy Winietę na szybę?

Każdy urzędas interpretuje prawo po swojemu stwarzając problemy ludziom z których żyją:klotnia:.

Po prostu :

Napisz do "Raportu" do ITD.

Policz masy Auta (ile możesz holować? ile ma DMC przyczepa?) zerknij na tabliczkę znamionową auta tam też masz masy, porównaj je z dowodem rejestracyjnym, jeżeli przekraczasz te 3,5T no to trudno.Sam jadąc na wakacje liczyłem się z tym że może mnie zaciągnąć ITD do kontroli, ale obeszło się bez .

Pozdrawiam

Edytowane przez Daniel DJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat. A dziennikarze tak szczekają jak im płacą.

Witaj

Czy to pismo dost aleś z Viatolla? Zadaj pytanie w TVN Turbo - na poważnie, bo wydaje mi się że nie powinieneś mieć problemów.

W DR czasem są napisane bzdury, wymyślone z kosmosu.

Czyli jeżeli podłączysz każdą przyczepę musisz mieć Boxa , jadąc gdzie kol wiek za granicę to w Czechach musisz wynająć Boxa? czy Winietę na szybę?

Każdy urzędas interpretuje prawo po swojemu stwarzając problemy ludziom z których żyją:klotnia:.

Po prostu :

Napisz do "Raportu" do ITD.

Policz masy Auta (ile możesz holować? ile ma DMC przyczepa?) zerknij na tabliczkę znamionową auta tam też masz masy, porównaj je z dowodem rejestracyjnym, jeżeli przekraczasz te 3,5T no to trudno.Sam jadąc na wakacje liczyłem się z tym że może mnie zaciągnąć ITD do kontroli, ale obeszło się bez .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F3 DR holownika mam 4330 kg i jest to wg WK i Mercedes Benz Polska wartość nie do ruszenia. Czechy to jest inny kraj, inna administracja nie wiem jak tam jest, nie jeździłem.Nie czułem się na siłach walczyć z karami nakładami w trybie admiistracyjnym, kupiłem Viaboxa, przez sezon skasowali mnie na 47,96 zł, zbieram się do napisania skargi do GDDKiA ale na razie mam mnóstwo innych zajęć i sprawa leży.

Witaj

Czy to pismo dost aleś z Viatolla? Zadaj pytanie w TVN Turbo - na poważnie, bo wydaje mi się że nie powinieneś mieć problemów.

W DR czasem są napisane bzdury, wymyślone z kosmosu.

Czyli jeżeli podłączysz każdą przyczepę musisz mieć Boxa , jadąc gdzie kol wiek za granicę to w Czechach musisz wynająć Boxa? czy Winietę na szybę?

Każdy urzędas interpretuje prawo po swojemu stwarzając problemy ludziom z których żyją:klotnia:.

Po prostu :

Napisz do "Raportu" do ITD.

Policz masy Auta (ile możesz holować? ile ma DMC przyczepa?) zerknij na tabliczkę znamionową auta tam też masz masy, porównaj je z dowodem rejestracyjnym, jeżeli przekraczasz te 3,5T no to trudno.Sam jadąc na wakacje liczyłem się z tym że może mnie zaciągnąć ITD do kontroli, ale obeszło się bez .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 23 kwiecień 2012 - 08:50 (#80) user_off.pngPiotr40 user_popup.png

 

 

Witam. Dostałem dziś odpowiedz z sekretariatu Ministerstwa Transportu na maila, którego wysłałem ok 2 tyg. temu z zapytaniem o zwolnienie z opłat Viatool zestawu z naszymi przyczepami o łącznej masie powyżej 3,5t.

Myślałem, ze mail poszedł do kosza a tymczasem otrzymałem pismo, którego kluczowy fragment znajdziecie w załączniku..

Pozdrawiam Piotr

 

 

 

Witam

Koledzy nie wiem czy to jest odpowiednia osoba ale warto podjąć próby, powstał rzecznik praw kierowców i jest nim Włodzimierz Zientarski, http://www.kierowca.pl/ .

Temat prowadził na naszym forum Piotr40, więc mam prośbę do Piotra czy w naszym imieniu mógłbyś przedstawić problem panu Zientarskiemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy nie wiem czy to jest odpowiednia osoba ale warto podjąć próby, powstał rzecznik praw kierowców i jest nim Włodzimierz Zientarski, http://www.kierowca.pl/ .

Temat prowadził na naszym forum Piotr40, więc mam prośbę do Piotra czy w naszym imieniu mógłbyś przedstawić problem panu Zientarskiemu

 

Viatolowi powinni się dobrać do dupy prawnicy, bo to pudełko za szybą, to badziewie wpuszczające użytkownika w maliny po „już od” 3000 zł. za bramkę.

 

Problem w tym, że prawników nie stać na budę, boją się Viatola, ewentualnie im korporacja zabrania.

 

Nawiasem to specjaliści od dochodzenia roszczeń za ukradzioną kurę albo jak rozwodzić długo i kosztownie, a tu trzeba bardziej kumatych i z jajami.

 

Polska to śmieszne miejsce, gdzie rzecznicy sprawiedliwości, czyli sędziowie biorą w łapę, by sprawiedliwość była po właściwej stronie.

 

Proponowany rzecznik kierowców jest zbyt zaangażowany w pomoc dla członka swojej rodziny, posądzanego, o spowodowanie wypadku, by po wybraniu, miał czas na takie pierdoły, jak kierowcy, czy karawaning.

 

Pozdrawiam cię Włodek, co u syna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Chciałbym zapytać kolegów bo czytając powoli ogarnia mnie przerażenie. Do tej pory myślałem w ten sposób. DMC pojazdu +DMC przyczepy <3,5 t nie potrzeba "puszki" na szybę. Ale z powyższej dyskusji wynika, że jeśli w F3 dow. rej mam więcej niż 3,5t (a mam 3787) to już muszę mieć "puszkę" - niezależnie od przyczepy którą w danym momencie holuję (DMC przyczepy mam 1100 kg razem z dmc pojazdu 2287kg = 3387 kg).

Bardzo proszę o wyjaśnienie tej kwestii.

A co do p. Zientarskiego - raczej bym nie liczył na "wsparcie".

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wyjaśnienia.

Paweł

ps: Jeśli będzie kasowanie w/g wpisu w F3 czyli ile mógłbym holować, a nie rzeczywiście holuję, równie dobrze powinni mnie skazać za gwałt bo też mam narzędzie i "mógłbym" zgwałcić...

pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez pabloo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe inspektorzy ITD też byli zaskoczeni taką interpretacją.

Witam serdecznie

Chciałbym zapytać kolegów bo czytając powoli ogarnia mnie przerażenie. Do tej pory myślałem w ten sposób. DMC pojazdu +DMC przyczepy <3,5 t nie potrzeba "puszki" na szybę. Ale z powyższej dyskusji wynika, że jeśli w F3 dow. rej mam więcej niż 3,5t (a mam 3787) to już muszę mieć "puszkę" - niezależnie od przyczepy którą w danym momencie holuję (DMC przyczepy mam 1100 kg razem z dmc pojazdu 2287kg = 3387 kg).

Bardzo proszę o wyjaśnienie tej kwestii.

A co do p. Zientarskiego - raczej bym nie liczył na "wsparcie".

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wyjaśnienia.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z wcześniejszego postu:

Załączam moją korespondencję z Viatoll-em.Stawką jest 3000zł w trybie administracyjnym za każdą bramkę ze zdjęciem.

 

Warszawa, dnia 14.05.2012 roku

 

 

Szanowni Państwo,

 

w odpowiedzi na Państwa zgłoszenie nadesłane drogą mailową dnia 09.05.2012 roku dotyczące ogólnych warunków podlegania opłacie informujemy, że w Państwa przypadku istotna jest pozycja F3 zgodnie z którą zestaw pojazdów (4330kg) podlega obowiązkowi rejestracji.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta pod numerem 800 101 101 (numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce ) lub + 48 (22) 521 10 10 (numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i użytkowników z zagranicy) bądź skorzystania z serwisu internetowego www.viatoll.pl.

 

 

Z wyrazami szacunku,

Zespół viaTOLL

 

 

 

 

viatole.gif

Niniejsza wiadomość zawiera in formacje przeznaczone wyłącznie dla jej odbiorcy.

Jeżeli nie jest do Państwa adresowana prosimy ją zniszczyć i usunąć i/lub odesłać ją do nadawcy.

 

This message contains information intended to its recipient only.

If it is not addressed to you, please destroy and remove it and/or send it back to its sender.

 

 

 

 

----------Original Message----------

 

Imię: Krzysztof

Nazwisko: Dąbrowski

Adres e-mail: dabrowskifth@telvinet.pl

Telefon kontaktowy:

Twoje opinie:

Twoje pytania: Dane samochodu (F2) DMC-2230kg a (F3) DMC zestawu 4330kg. Samochód ten ciągnie przyczepę kempingową o DMC 750 kg.

Jak klasyfikujemy ten zespół pojazdów?

Czy wg F3 (4330kg) z dow. rej. samochodu czy wg DMC samochodu 2230kg + DMC przyczepy 750kg =2980 kg ?

  • <br class="Apple-interchange-newline">

Krzysztof 57

A jak masz DMC samego auta? i przyczepy? czy z tymi masami przekraczasz te 3,5T? bo jeśli nie to bym się nie przejmował.

Przecież nie wykorzystujesz max uciągu auta,.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując internet trafiłem na wytyczne dla wydziałów finansowych na temat opodatkowania ciągników balastowych (siodłowych?) Zwracano tam uwagę na to że bez znaczenia jest jaką naczepę podatnik deklaruje, opodatkować należy wg maksymalnego tonażu który wskazują dane w dowodzie rejestracyjnym ciągnika. Wygląda na to że Viatoll wzorując się na tych wytycznych wg tej metody potraktował wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.