Skocz do zawartości

Kran z mikrowyłącznikiem


mot

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem -

- czy typowy kranik od zlewozmwaka jest rozbieralny? Nie włącza pompki. Słychać "pstryk" przy ruchach w obydwu kierunkach. Zmierzone "przejście" pomiędzy przewodami biegnącymi do switcha wykazuje skaczącą wartość 40-90 omów, b. rzadko bliską zera. Switch do wymiany lub cały kranik (na bruczek), choć taki ładny (amierikański). Da się to naprawić? :-)

 

TIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie najtańsze i one się rozbierają - wszystko na wcisk i jakieś tam plastikowe zatrzaski. Niemniej jak uszkodzenie mechaniczne, a nie zaśniedziało to chyba kiepsko z naprawą :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy który kran - 1-, czy 2-funkcyjny.

1-funkcyjny jest na tyle tani, że chyba nie warto próbować.

2-funkcyjny - mikrowyłącznik jest montowany oddzielnie. Podobno można go wymienić. Ja miałem uszkodzony na gwarancji. Ponieważ byłem nad morzem, więc firma (Nachtman) była gotowa przysłać mi sam wyłącznik, żeby było szybciej. Stąd wnioskuję, że można go wymienić.

Tutaj:

http://allegro.pl/mikrowylacznik-do-kranow-serii-de-luxe-kena-i2194997549.html

Cena kranu 1-funkcyjnego od 45 zł,

http://allegro.pl/zawor-z-wylacznikiem-pompki-do-wody-kran-i2163143816.html

lub takie "amerykanski"

http://allegro.pl/kran-comet-zimna-woda-bialy-duni-okazja-i2155911320.html

 

A za 55 zł już jest na wodę ciepłą i zimną:

http://allegro.pl/kran-ciepla-zimna-woda-comet-okazja-i2165505203.html

 

osobiście mam taki jak powyżej. Cena - naprawdę Ok.

 

Przesyłka 15 zł. Może szkoda czasu na zabawę i próbę naprawy ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zdjecie tego kranu rozbieralem i w zlewozmywaku i w laziece i narazie dzialaja wiec mozna sie pobawic w zlewozmywaku nawet nie trzeba bylo wykrecac kranu ciekawe czy masz taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za wszystkie odpowiedzi :-) A oto fotka:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaa! Poszło po podważeniu! Faktycznie, wina mikrowyłącznika. Ale był w dobrej kondycji i potraktowanie Contact Cleanerem załatwiło sprawę. Działa OK. Jeszcze raz DZIĘX :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeY!

Rozbiera się na 100%, mam identyczny i rozbierałem bo nie działał. Styki zaśniedziały. Pokrętło trzeba podważyć i wyskoczy, ale uważaj w jakim położeniu się znajduje aby wcisnąć je z powrotem tak samo. Bo jak wciśniesz inaczej to może być tak że otworzysz zawór a pompka się jeszcze nie włączy, albo pompka już się włączy a zawór będzie jeszcze zamknięty.

 

 

No i kurka wodna spóźniłem się z odpowiedzią pad.gif

Edytowane przez paulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odświeżę troszkę temat...gdyby komuś przestała lecieć woda w kranie należy odkręcić kurek i puścić wodę z kranu w łazience (gdy jest na jednej pompce wody) wtedy sprawdzimy czy jest przepływ wody. szukając dalej przyczyny odpinamy przewody pod zlewem i odkręcamy ręką kran od zlewu jest jedna nakrętka od spodu. po wyjęciu kranu trzeba zdjąć pokrętło odkręcania wody i sprawdzić mikroczujnik czy "pstryka" jeśli tak to podwadzić go wkrętakiem i wyjąć z kranu u mnie po wyjęciu ukazała się przyczyna - odlutowany jeden z dwóch kabelków. na pierwszy rzut oka było wszystko ok. bo usterka był niewidoczna, kabelek rozpiął się "w kranie "i myślałem że będę musiał kupić nowy kran ok( 70zł) poszukałem troszkę więcej i znalazłem też sam mikro-włącznik ( ok 20zł)

usterka naprawiona koszt 0 zł, czas 0,5h z lutowaniem...:winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.