Jump to content
 • Sign in to follow this  

  Bielsze nie będzie


  KarawaningPl
  • Autor: Auto Świat

  Kto choć raz starał się wyczyścić z zewnątrz przyczepę kempingową, zwłaszcza po sezonie zimowym, wie, jak duży jest to problem.

  Rzadko kto ma możliwość garażowania przyczep czy wozów kempingowych w czasie zimy. Zanieczyszczenia z powietrza, śniegu i wody, które się na nich osadzają, na wiosnę straszą właścicieli trudnymi do usunięcia zaciekami i plamami. Zresztą jest to problem nie tylko fanów karawaningu, ale także posiadaczy żaglówek, jachtów czy pozostawionego pod gołym niebem sprzętu ogrodowego. By je wyczyścić i przywrócić im dawny blask, nie wystarczą konwencjonalne płyny i preparaty. Prezentowaną na zdjęciach obok przyczepę staraliśmy się umyć najpierw silnym strumieniem wody, a następnie jednym z wyższej klasy szamponów samochodowych. I nic. Wprawdzie udało się usunąć kurz, ale ciemnych zacieków już nie.

  Z pomocą przyszedł nam preparat Star Brite służący do usuwania zabrudzeń z metali i powierzchni plastikowych. Wystarczyło pokryć czyszczoną powierzchnię cienką warstwą płynu, a następnie odczekać pół minuty, by środek zaczął działać. Następnie wystarczyła czysta i sucha ściereczka, by bez problemów usunąć zabrudzenia. Ponieważ metalowe pokrycie prezentowanej na zdjęciach przyczepy było z mikrowypukłościami (tzw. blacha młotkowana), to w ich zagięciach zebrało się sporo zanieczyszczeń. Wystarczyło jednak całą operację powtórzyć raz jeszcze, by usunąć brud i z tych miejsc.

  Star Brite doskonale radzi sobie także z nalotem na porowatych częściach plastikowych (tj. meble i sprzęty ogrodowe, zewnętrzne plastikowe oświetlenie przyczep, pokrycie łodzi, żaglówek i jachtów).

  I tak oto po ciężkiej pracy byliśmy dumni, widząc całą przyczepę czystą, tak jak w dniu zakupu. A nic nie wskazywało na to, że się uda.

  Artykuł z wydania 20/02 ze strony 41 Auto Świat za zgodą wydawcy.

  Tekst dostepny pod adresem www.auto-swiat.pl

  Produkty Star Brite można zakupić w internetowym sklepie BOATSHOP
  Strona producenta: Star Brite

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  Loading...

 • Categories

 • Czym jest caravaning?
  Caravaning to współczesna forma aktywnej turystyki motorowej, dla której bazą noclegowo-żywieniową są kampery i przyczepy kempingowe. Jest to więc camping, tyle że wykorzystujący bardziej zaawansowany sprzęt, coś w rodzaju plenerowych wczasów na wyższym poziomie wyposażenia technicznego. Sprzętem tym mogą być zarówno bezsilnikowe pojazdy rekreacyjne, tj. holowane przez samochody przyczepy kempingowe różnej konstrukcji, jak i pojazdy silnikowe, z zabudową mieszkalną nazywane potocznie kamper ( z ang. camper) czyli samochody kempingowe.

  Komu spodoba się ta forma turystyki?
  W człowieku żyjącym we współczesnym zurbanizowanym, wysoko uprzemysłowionym i zanieczyszczonym świecie coraz częściej rodzi się potrzeba zupełnie odmiennego trybu życia - ucieczki od szarej codzienności, brudnych miast i przebywanie na łonie natury wśród lasów, wód i łąk. Taką ucieczkę są w stanie nam zapewnić samochody i przyczepy kempingowe, przy czym nie zrezygnujemy z podstawowych wygód, jakim jest łóżko, ciepły posiłek i ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Karawaning spodoba się ludziom kochającym ruch, niezależność i wolność - wyprawa z przyczepą kempingową czy camperem stwarza dużo sytuacji zachęcających do ruchu i przebywania na łonie natury.

×
×
 • Create New...