Skocz do zawartości

Voku

Moderatorzy
  • Postów

    4820
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

6 obserwujących

O Voku

  • Urodziny 16.06.1977

O mnie

  • Imię
    Darek
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    Kraków

Sprzęt

  • Sprzęt
    Kamper
  • Model
    Dethleffs

Ostatnie wizyty

1961 wyświetleń profilu
  1. Tak to teraz wygląda. Zdjęcie i Filmik robiłem ja. Pierwsze pęknięcie pojawiło się w styczniu teren się obniża i pewnie z czasem się osunie.
  2. Haha, Skończyły się argumenty i zaczyna się ból d.... Kończę.
  3. Zakończyłem budowę poprawiłem i skróciłem przewody od BMS, dałem dodatkową izolację na przewody, wymieniłem Bus Bary na miedziane elastyczne, sprawdziłem pod obciążeniem, i czy odłącza przy niskiej temperaturze. Wszystko działa. Ładuje i gotowe. Ogniwa idą bardzo równo co mnie cieszy, balanser praktycznie nie ma co robić.
  4. U mnie wyszło podobnie 309Ah z DL a 308 z BMS próg dolny 2.65V Teraz progi ustawiłem na 3,55V góra i 2,8V dół poprawiłem też kabelki. Testowałem pod obciążeniem i nic się nie grzeje. Czekam na elastyczne busbary i gotowe
  5. Ogniwa z PL na FV to ok 2100 BMS 200A allegro 460zł na FV Obudowa 300zł z Ali
  6. A co to się stało? Jednak normalny kamper szerokość już nie ważna? Zatruje Gratki i niech służy
  7. Mi też nie leży. Dlatego zamówiłem elastyczne busbary miedziane. Nadadzą się zwłaszcza do kampera czy przyczepy. Nie wiem też o co chodzi z tym parkowaniem LP4 to w miarę bezpieczne ogniwa
  8. Ale czemu loteria? Przecież możesz kupić ogniwa ze sprawdzonej fabryki z certyfikatami itd EVE to sprawdzona firma która produkuje mnóstwo ogniw. Czym ona się różni od takiego Victrona? Ja miałem oczekiwania że ogniwa będą trzymały swoje parametry ze specyfikacji producenta i jak widać trzymają z naddatkiem https://www.evemall.eu/ https://www.battery-germany.de/
  9. Tak to wygląda a co najważniejsze działa Nie ma co porównywać co lepsze. Ważne że jest wybór można kupić i można złożyć każdy znajdzie coś dla siebie.
  10. Panowie rynek ogniw LifePo4 to przede wszystkim magazyny energii do faotowoltaiki tam sprzedaje się tego najwięcej. Ludzie budują z tych ogniw potężne magazyny energii do domów Zdjęcia z grupy 5 dni można stać nie przejmując się prądem
  11. Ostatni test wyszedł nadspodziewanie dobrze.
  12. Słuchajcie można złożyć tanio i można złożyć w normalnych pieniądzach porządne. Gotowy akumulator to przecież nic innego niż to co my składamy te same BMS i te same ogniwa nie ma innych ogniw lifepo4 (znaczy są różnej jakości). Ja przynajmniej wiem z czego zbudowałem akumulator a w wielu przypadkach te tanie gotowe akumulatory to ogniwa 2 sortu i odrzuty produkcyjne, nie trzymające parametrów, spuchnięte lub uszkodzone i składane byle jak jak widać na filmikach. Potem aku nie trzyma parametrów bo któreś ogniwo kuleje i BMS odcina wcześniej. Pamiętajcie tez że jest dużo podróbek ogniw zwłaszcza EVE. Każde ogniwo EVE posiada kod QR gdzie możemy sprawdzić jego pochodzenie, parametry i datę produkcji. Te kody powinny być unikatowe. Niestety za jakość trzeba zapłacić nawet jak się składa samemu. EVE 280AH 530zł na fakturę od Tech Prima potrzebujesz 4szt do kampera/przyczepy więc nie wiem czy jest sens oszczędzać na tym parę złoty . Masz sprawdzone z potwierdzonymi parametrami i gwarancją. Moje są wyprodukowane w listopadzie tamtego roku według QR. Oczywiście można też zamówić od chińczyka wtedy wyjdzie bez faktury przy 4 sztukach EVE pewnie coś koło 80-100$ + nie wiem jak z przesyłką. Do tego dobry BMS 200A - 400zł, przekładki za 30zł można powiedzieć że mamy aku z b.dobrymi parametrami i sprawdzonymi ogniwami, odpowiednimi przewodami i zrobionym TopBalansem jak należy i potwierdzoną pojemnością. Ja to składam bo zawsze chciałem taki złożyć I mógłbym złożyć jeszcze jeden. Lubię to Pamiętajcie że dochodzą też koszty dodatkowe - Zaciskarki, kable, zasilacz laboratoryjny, taśmy, końcówki oczkowe. Lifepo4 cały czas tanieją pewnie za chwilę przejmą całkowicie rynek AGM w karawaningu
  13. Zrobiłem Top balans i sprawdzam jeszcze pojemność i za jakieś 27H Aku gotowy
  14. Podłączenie to ogólnie pikuś. Najwięcej dylematów miałem z kompresją. Niby skręciłem ogniwa a nawet skleiłem taśmą , ale czy to dobra koncepcja nie wiem do tej pory. Dałem też przekładki epoksydowe bo u mnie jest + na obudowie ogniw.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.