Skocz do zawartości

dodatkowa kratka wentylacyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem. Nie ma technicznej możliwośc aby wypuścić rurę przez podłogę, natomiast jest jeszcze jedno miejsce, które byłoby dobre. Ciekaw jestem Waszych opinii.

 

post-1214-0-43989000-1306228969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być o ile nie ma tam żądnych wzmocnień ( listew ), przewodów do lamy zespolonej ale przesunąłbym kratkę troszkę na prawo.

 

( już tak na marginesie, jak wierciłem otwór pod montaż zewnętrznego gniazdka 230 V z boku przyczepki trafiłem idealnie ponad listwą wzmacniającą , czas wiercenia niecałe 2 minutki, najpierw punktowo zrobiłem dziurkę pod wiertło, a następnie wierciłem " wyrzynakiem " podobnym do wiercenia w drewnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Nie ma technicznej możliwośc aby wypuścić rurę przez podłogę, natomiast jest jeszcze jedno miejsce, które byłoby dobre. Ciekaw jestem Waszych opinii.

 

post-1214-0-43989000-1306228969_thumb.jpg

 

 

 

 

 

marmur przepraszam że się czepiam, ale tak pomyślałem, że jak będziesz miał rozłożony przedsionek to w przyczepie będziesz miał chłodek a w przedsionku saunę.

Moze jednak warto poszukać innego miejsca na wyprowadzenie tej rurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marmur przepraszam że się czepiam, ale tak pomyślałem, że jak będziesz miał rozłożony przedsionek to w przyczepie będziesz miał chłodek a w przedsionku saunę.

Moze jednak warto poszukać innego miejsca na wyprowadzenie tej rurki?

 

 

 

 

No to jest też argument, którego nie przewidziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest też argument, którego nie przewidziałem

 

 

 

 

chyba że od kratki wstawisz dalej rurę i wyprowadzisz dalej poza przedsionek.

Tak na szybko sobie pomyslalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że od kratki wstawisz dalej rurę i wyprowadzisz dalej poza przedsionek.

Tak na szybko sobie pomyslalem.

No mimo wszystko nie przesadzajmy.

 

 

Z drugiej strony to jednak w przyczepce ma być chłodno, wiec z założenia drzwi bedą zamknięte.

 

Narazie ostukałem i opukałem to miejsce i wygląda na to, że nie powinno tam być listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po bólu. Dziura w poszyciu zrobiona.

 

Przyciąłem 3 mm listwy, a reszta to sam styropian.

 

Pierwszy etap:

 

post-1214-0-37683200-1306243381_thumb.jpg

 

 

ok, nie ma listwy

 

Drugi etap:

 

post-1214-0-03053100-1306243395_thumb.jpg

 

już prawie gotowe

 

a tak to wygląda od środka, powinno być dobrze

 

post-1214-0-42941500-1306243368_thumb.jpg

 

Tak powinno wyglądać po zakończeniu

 

post-1214-0-25079600-1306243415_thumb.jpg

 

i narzędzie zbrodni

 

post-1214-0-76381100-1306243435_thumb.jpg

 

 

 

 

Dziura gotowa, więc kolejne pytanie: jak przykleić kratkę i jak oraz czym ją uszczelnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kawał dobrej roboty, myślę że sikaflex 22X np: http://www.farbyjachtowe.pl/sika-sikaflex-221-03l-p-161.html powinien załatwić wszystkie problemy z uszczelnieniem otworu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez California (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sikaflex-em a można też silikonem dekarskim ( z racji swoich właściwości zapewne będzie się nadawał i kolorystycznie też będzie odpowiadał ) sikaflex też trzeba szybko wykorzystać - tę resztę.

 

ps. a nie mówiłem - " bardziej w prawo " smirk%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak już jak to się mówi po ptokach ale można było jeszcze inaczej to zrobić. Patrząc na zdjęcie zrobione od wewnątrz gdzie widać klimę i otwór w bocznej ścianie to myślę że można było to zrobić jednak w tylnej ścianie pod światłami przy zastosowaniu kolana od wentylacji z PCV przy zachowaniu średnicy otworu jak i przepustowości, piszę to gdyby ktoś inny coś takiego sobie robił i chciał skorzystać z pomysłu kolegi. Na zdjęciu widać otwór ( chyba dobrze myślę) odprowadzający ciepłe powietrze z urządzenia i przy zastosowaniu takiego kolana ( patrz zdjęcie) można by skierować odpływ tego powietrza na zewnątrz w tylną ścianę pod światłem.

 

Pozdrawiam serdecznie

post-1979-0-65184900-1306259100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sikaflex-em a można też silikonem dekarskim ( z racji swoich właściwości zapewne będzie się nadawał i kolorystycznie też będzie odpowiadał ) sikaflex też trzeba szybko wykorzystać - tę resztę.

 

ps. a nie mówiłem - " bardziej w prawo " smirk%281%29.gif

Dałem bardziej w prawo, ale widocznie o 3 mm za mało. Reszta bezproblemowo.

 

 

W sumie miejsce jest na tyle dobre, że zamiast rury spiro prawdopodobnie wystarczyzwykłe kolanko PCV fi 110

 

Ta kratka którą mam nie ma zadnych otworów mocujących, więc mogę ją tylko przykleić, lub kupić kwadratową kratkę, przykleić i dodatkowo przykręcić.

 

Jedno jest pewne, klimatyzowana przyczepka coraz bliżej.

 

 

 

California

 

Stało się , jest jak jest, technicznie poprawnie, funkcjonalnie również, choć masz rację , lepiej byłoby wyprowadzić rurę do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie zdążyłem edytować postu zapomniałem podać link do strony z całym asortymentem dla tych co będą kombinować z wentylacją : http://wentylatory.istore.pl/pl,category,191720,kanaly,wentylacyjne,z,pcv.html

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.