Skocz do zawartości

Elektryka Beyerland - pomocy.


piotrekbb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, założyłem w aucie gniazdo 13pin (wszystko na 100% dobrze w/g schematu). Działają światła, ale jest problem z zasilaniem WC,oświetlenia i lodówki.

Więc tak - jak włoże wtyczkę w gniazdo jest na 100% przepływ prądu do przewodów pryczepy (rozkęcona wtyczka i test miernikiem) Niestety działa tylko lodówka - nie działa ,WC i oświetlenie.

Jak wkładam wtyczkę to oświetlenie miga i wkońcu tak włożyłem( jakoś koślawo bez przekręcania) że działa światło i WC ale nie dział lodówka ;(

Reasumując , działa tylko lodówka lub tylko oświetlenie + WC ,oczywiście idzie to po odzielnych przewodach tak jak przewiduje schemat gniazda 13 pin.

 

POMOCY wyjeżdzam 14 sierpnia i nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba przewody mam podłączone bezoiśrenio do aku ,celowo wybrałem takie rozwiązanie aby gaszenie i uruchamianie silnika nie wyłączało lodówki.(rozładowania będe pilnował przełączjąc na gaz przy postojach dłuższych jak 30 minut)

Jeśli wtyczka jest włożona i "zakręcona" to jest zasilanie lodówki nie ma natomiast reszy, jeśli włoże "koślawo" wtyczkę bze zakręcania to nie ma lodówki ale jest resza... Czyli IMHO jeśli są podłączone oba żródła to blokuje coś w przyczepie.Działa tylko jedno albo druge... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba przewody mam podłączone bezpiśrenio do aku ,celowo wybrałem takie rozwiązanie aby gaszenie i uruchamianie silnika nie wyłączało lodówki.

Lodówa ma dość spory pobór prądu. Myślę, że rozsądniej byłoby gdybyś zrobił tak jak sugeruje kolega witus, inaczej jest spore prawdopodobieństwo, ze podczas dłuższego postoju rozładujesz aku.

 

[ Dodano: Pon 02 Sie, 2010 22:32 ]

Sprawdzałeś gniazdo w przyczepie ? Wszystko z nim ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz rozumiem, jak wkładasz wszystko działa a po "przekręceniu" nie. Też tak miałem, jak przekręcałem wtykiem zapalało się oświetlenie przyczepy lub gasło - ruszałem lekko lewo prawo i zaskakiwało. Doraźnie pomogło przesmarowanie wazeliną styków - ale to złe rozwiązanie bo się zabrudzi na pierszym postoju. Docelowo i raz na zawsze pomogła wymiana wtyku w przyczepie. Jakiś średni był jakościowo widocznie.

 

Lodówce nic nie będzie jak na 2h ją wyłączysz w trakcie podróży. Załóż ten przekaźnik to 10 minut roboty, możesz go wzbudzać oświetleniem bo i tak jeździ się na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem, jak przekręcałem wtykiem zapalało się oświetlenie przyczepy lub gasło - ruszałem lekko lewo prawo i zaskakiwało.

[...]

pomogła wymiana wtyku w przyczepie. Jakiś średni był jakościowo widocznie.

 

Lodówce nic nie będzie jak na 2h ją wyłączysz w trakcie podróży. Załóż ten przekaźnik to 10 minut roboty, możesz go wzbudzać oświetleniem bo i tak jeździ się na światłach.

 

Przychylam się do propozycji kolegi. Podłączanie lodówki bezpośrednio pod aku to średni pomysł, żeby nie powiedzieć kiepski. Nie powinna pracować przy wyłączonym silniku. W przyczepach są lodówki absorpcyjne, więc nawet włączanie i wyłączanie co chwilę nie powoduje problemu. Tam jest przecież zwykła grzałka a nie agregat.

Poza tym dwa razy będziesz pamiętać a raz zapomnisz. Albo kiedyś żona zapomni. A poza tym po co mieć na urlopie stres pt. "czy już mam rozładowany akumulator"?

 

Co do wtyczki: może być niestety kiepska. Ja miałem tak, że posiadając gniazdo 13 pinowe w aucie pojechałem 1600km po swoją przyczepę do Anglii. Na miejscu okazało się, ze mam poważny problem ze światłami (stosowałem nową, fabryczną przejściówke na 7 pin) i nie mogę wrócić do PL. Cały dzień zszedł na opanowanie instalacji w przyczepie, która była sprawna. Na koniec okazało się, że przejściówka miała abstrakcyjne zwarcia w środku. Tego nie uwzględniłem.

 

Sprawdź więc jeszcze raz wtyczki, bo - jak widać - nawet proste rzeczy mogą być zawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie tak, gniazdo i wtyczka są na 100% dobre.Jak rozłożę wtyczkę i włoże do gniazda to prąd płynie przez oba piny.Kwestie złego styku należy wykluczyć.

Więc jeszcze raz -wkładam wtyk zakręcam i jest lodówka ale nie ma Swiatła,WC,wody.

Wyjmuję wtyczkę i ruszam ją przy wkładaniu światło miga, udało mi się tak zostawić wtyczkę,że światło,WC,woda działa ale... nie ma lodówki (wtyk niezakręcony i nie wetknięty do końca) ale lekki poruszenie i już gaśnie.

Moim zdaniem przyczepa nie przyjmuje obu napięć (z dwóch pinów) jednoczesnie. ;(

 

Co do lodówki to moge dac po stacyjce nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "przekręcenie" powoduje tylko trwałe dociągnięcie wtyczki z gniazdem. Bez dociągnięcia działa Ci wszytko po dociągnięciu nie - to jaki z tego wniosek. Nie ma układu w przyczepie ani w samochodzie który coś przyjmuje lub nie no chyba, że się nie zrozumieliśmy.

 

piszesz "Moim zdaniem przyczepa nie przyjmuje obu napięć (z dwóch pinów) jednoczesnie."

 

a jednocześnie "Jak rozłożę wtyczkę i włoże do gniazda to prąd płynie przez oba piny.Kwestie złego styku należy wykluczyć."

 

"Wyjmuję wtyczkę i ruszam ją przy wkładaniu światło miga" też tak miałem właśnie to "dokręcenie" które ma zapewnić i zapobiec rozpięciu powodowało u mnie kiepski styk. Wymieniłem wtyczkę i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prąd płynie przez połączenie gniazda z wtykiem.Przyczepa ma puszkę rozdzielającą i może w niej jest jakieś zabezpieczenie ;( Może trzeba tą lodówkę dać po stacyjce i wtedy w czasie jazdy będzie lodówka a po wyłaczeniu zapłonu oświetlenie i WC .Nawet jest to logiczne ;( .Sprawdzę popołudniu.

 

[ Dodano: Wto 03 Sie, 2010 17:38 ]

Problem rozwiązany , jest tak jak myslałem. Lodówka nie może być podłączona na stałe do aku.Wpiąłem wtyczkę zakręciłem i lodówka działa światło nie , wyjąłem więc w samochodzie bezpiecznik od przewodu lodówki i ... swiatło,WC,woda zaczęły działać.

Jest więc jakieś zabezpieczenie w przyczepie i myśle,że jest to związane z ładowaniem akumulatora przyczepy (którego nie mam ale jest miejce)

 

Problem "kiwania" wtyczką polegał więc na łączeniu jednego lub dwóch pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.