Skocz do zawartości

Montaż movera i okolice


maaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Całe wieki nie odwiedzałem forum, ale z racji zakupu movera firmy enduro(link z opisem ) postanowiłem poradzić się doświadczonych kolegów. Czy ktoś kiedyś sam montował takowe ustrojstwo? Jakieś porady? Pozostaje jeszcze kwestia doboru akumulatora. Sam nie wiem czy opłaca mi się inwestować w żelówkę, skoro zazwyczaj jednak się podpinam do 220 na kempingu, a też intensywność użytkowania ww. movera będzie niewysoka. Tak jak można się doczytać w linku, toto z rekomendacji powinno mieć do dyspozycji min.110Ah więc mniejszego nie kupię. Czy zwykły aku, taki jak w samochodzie nie zagrozi budce parując lub coś? Miejsce na akku oczywiście w schowku pod spaniem. Wszelkie uwagi mile widziane, postaram się odwdzięczyć fotorelacją z montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam coś takiego http://allegro.pl/item1159855373_nowy_naped_przyczepy_kempingowej_mover.html

Monotowałem to sam i naprawdę nie było żadnego problemu zarówno z mechaniką jak i elektryką. Instrukcję miałem w języku polskim i wszystko było bardzo szczegółowo opisane. Akumulator mam 130 Ah, zwykły kwasowy zamontowany w przednim luku. Dlatego taki duży, bo preferuję wyjazdy na dziko i korzystam z przetwrornicy. Naotomiast jeśli chodzi o montaż akumulatora pod kanapą w przyczepce, to jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania. Akumulator kwasowy ciągle paruje, no a ja nie mam ochoty na oddychanie powietrzem z siarką. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pwtwsw w przednim luku, tam gdzie butla gazowa? Jeśli tak to nie czepia się gazownik przy przeglądzie? Masz może ładowanie tego aku z samochodu?

 

Kupiłem dzisiaj kwasówkę, 120Ah 700A. Dużo tańszy niż żelowy a jak się nie sprawdzi to zawsze można odłożyć.

Mechaniczną część już dzisiaj załatwiłem, rzeczywiście żadna filozofia. Też miałem instrukcję, wprawdzie po niemiecku, bo kupiłem to urządzenie w niemczech w promocji, ale z językiem nie mam problemów. Pomógł mi ten filmik znaleziony w necie: FILMIK. Yutro zabieram się za mocowanie aku, kabli i całej reszty. Jak całość skończę to wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tam gdzie butla gazowa. Przy przeglądzie diagnosta nie czepił się takiego ułożenia. Butle mam w jednym rogu luku, natomiast akumulator w drugim. Co do ładowania akumulatora, to u mnie doładowywany jest poprzez panel słoneczny o mocy 80W. Panel zamontowany jest na stałe na dachu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.